Jadzia Pętelka mówi czułe słówka
2+,  3+,  5+,  Książki

Jadzia Pętelka mówi czułe słówka – recenzja

Dzień Dziecka to świetna okazja do rodzinnych przytulasów i wszelkich czułości. Nic nie wywołuje na mojej twarzy szerszego uśmiechu, niż tupot stóp o szóstej nad ranem 😉! Nawet najwcześniejsza pobudka nie jest straszna z dwoma małymi ośmiorniczkami w łóżku, które rozdają całusy i ściskają swoimi małymi łapkami moją szyję co sił. Jadzia Pętelka jest podobnego zdania! Zerknijcie razem z nami do jej najnowszych przygód, pełnych miłości i bliskości. Zapraszamy do recenzji książki „Jadzia Pętelka mówi czułe słówka”.

Jest niedziela. Wszyscy śpią. To znaczy prawie wszyscy, bo mała Jadzia jest już na nogach i ma świetny plan! Postanawia obudzić domowników i pokazać wszystkim, jak bardzo ich kocha. Nie ważne, że jest wcześnie rano, a spod stasiowej kołdry słychać pochrapywanie. Jadzia łaskocze Stasia w piętę i leci dalej. Dla mamy ma buziaka w oko, dla taty całusa w nos. Nawet Pirat załapuje się na szczyptę jadzinej czułości!

Gdy wszyscy już wstali (choć nie każdy wydaje się być wypoczęty), Jadzia postanawia dalej umilać swojej rodzinie czas wyrazami swojej miłości. Tatusiowi ozdabia brodę pięknymi spineczkami, dla mamy ma kilka czułych słów, a Stasia obdarowuje mocnym przytulasem. Ojej, chyba trochę za mocnym! Na szczęście jest ktoś, kto zawsze dzielnie znosi uściski Jadzi. O kim mowa? Sprawdźcie sami!

Jadzia Pętelka mówi czułe słówka
Jadzia Pętelka mówi czułe słówka
Jadzia Pętelka mówi czułe słówka
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

„Jadzia Pętelka mówi czułe słówka” to cudna opowieść. Sami bardzo lubimy pełne bliskości niedzielne poranki. Tarmoszenie, łaskotanie, przytulanie i buziaki leżą w naszej naturze! Być może właśnie dlatego nowa część przygód Jadzi jest nam bardzo bliska. To książka, która wręcz zaprasza do tego, by się zatrzymać i mocno wszystkich wyściskać. Jest idealna do czytania przed snem lub wspólnego zaczynania leniwego dnia. Dzieci znajdą tam mnóstwo sposobów na okazanie miłości. Będzie dużo pieszczot, zdrobnień i zabawy. Nie zabraknie nawet laurek, wystawnych śniadaniowych przyjęć i… nietypowych dekoracji. Bo choć nie każdy tata będzie skakał z zachwytu na myśl o spineczkach w zaroście, to z pewnością wszyscy dzielnie zacisną zęby i będą nosić je z dumą!

Gorąco polecam książkę „Jadzia Pętelka mówi czułe słówka” wszystkim małym czytelnikom już od 2. roku życia. Nam ta opowieść niezwykle przypadła do gustu. Uważam, że będzie ona cudownym zaproszeniem do znalezienia własnego, idealnego sposobu na czułe i pełne bliskości poranki. Oczywiście nie zabraknie tu ani zabawnych scenek, ani świetnych, niezwykle humorystycznych i przeuroczych ilustracji, ani ważnego przesłania! Jakiego? O tym musicie przekonać się sami!

Jadzia Pętelka mówi czułe słówka
Jadzia Pętelka mówi czułe słówka
Metryczka:
  • autor – Barbara Supeł
  • ilustrator – Agata Łuksza
  • Wydawnictwo Zielona Sowa
Szukacie recenzji pozostałych przygód Jadzi? Zajrzyjcie tu:

Jadzia Pętelka bierze kąpiel – recenzja

Jadzia Pętelka nie odda łopatki – recenzja

Jadzia Pętelka piecze pierniczki i nie tylko – recenzja serii

Zabawy Jadzi Pętelki – recenzja zeszytów z zadaniami


Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci