LEGO DUPLO Ciężarówka recyklingowa
2+,  3+,  Ogólne

LEGO DUPLO Ciężarówka recyklingowa – recenzja

Na naszym blogu najczęściej pokazujemy wartościową literaturę dziecięcą. Bywa, że przychodzimy do Was z recenzjami gier, które znajdują równie ważne miejsce w naszej domowej biblioteczce. Dziś jednak chciałam pokazać Wam coś, czego na Czytelniczym Podwórku jeszcze nie było. Zależy mi, by się tym z Wami podzielić nie tylko dlatego, że jest to jedna z ulubionych rozrywek naszego młodszego syna, ale także dlatego, że stwarza ona mnóstwo przestrzeni do wartościowej i edukacyjnej zabawy z dzieckiem. Zerknijcie do recenzji zestawu „Ciężarówka recyklingowa”, który jest nowością LEGO DUPLO.

LEGO DUPLO przedstawiać nie trzeba. Są to prawdopodobnie jedne z częściej kupowanych klocków dedykowanych najmłodszym dzieciom. W portfolio tej serii znajdziecie zarówno zestawy dla dzieci już od 1. roku życia, jak i te, dedykowane starszym maluchom. Ciężarówka recyklingowa, zgodnie z opisem na pudełku, będzie odpowiednia dla dzieci w wieku 2+, co podyktowane jest zarówno ilością elementów, jak i ich wielkością oraz walorami edukacyjnymi zestawu.

W samym zestawie znajdziecie pięć elementów, pozwalających na złożenie ciężarówki, trzy otwierane kosze na śmieci wraz z podstawą do ich montażu, trzy klocki symbolizujące odpady do recyklingu, figurkę pracownika firmy, wywożącej śmieci, figurkę pieska oraz miotłę. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że klocków jest niewiele, ale możliwości do ich wykorzystania naprawdę potrafią zaskoczyć!

LEGO DUPLO Ciężarówka recyklingowa
LEGO DUPLO Ciężarówka recyklingowa

Przede wszystkim zestaw ten jest świetnym wstępem do rozmowy o recyklingu odpadów. Pojemniki i klocki „śmieci” mają odpowiadające sobie kolory, dzięki czemu maluchy uczą się segregacji, a także utrwalają nazewnictwo kolorów. Nasz Mikołaj odrobinę dyskutował z nami nad prawidłowością barw pojemników na śmieci – istotnie są one inne, niż przyjęło się w polskim systemie segregacji. Owszem, papier wyrzucamy tu do niebieskiego pojemnika, ale plastik wrzucany jest do kosza pomarańczowego (a nie żółtego), a odpady bio do zielonego (a nie brązowego). Nie chodzi tu jednak o dosłowne nauczenie dzieci, który z odpadów należy wyrzucić do pojemnika danego koloru (choć bez wątpienia byłoby to duże ułatwienie), a o zapoznanie z ogólną ideą segregacji. To jednak zaledwie pierwszy z kilku atutów tego zestawu.

Kolejną niewątpliwą zaletą  tych klocków jest fakt, że ciężarówka ma ruchomą wywrotkę, a kosze zamykane pokrywy. Pozwala to ćwiczyć dzieciom motorykę dłoni w czasie beztroskiej, przyjemnej zabawy. Największym jednak plusem tego zestawu jest to, że stwarza on ogromną przestrzeń do odgrywania scenek z codziennego życia. I mowa tu nie tylko o wywozie śmieci, ale także, a w zasadzie przede wszystkim, o losach bohaterów, których figurki są dołączone do pudełka. Nie bez powodu wśród klocków znalazła się figurka psa. Czemu jest smutny? Czy zgubił się w wielkim mieście i nie może znaleźć drogi do domu? Taki scenariusz podpowiada książeczka, będąca jednocześnie instrukcją. A jednak nasz syn wymyślił zupełnie inną historię zaniepokojonego kundelka! Otóż na żadnym z klocków nie ma… kości! Pies niewątpliwie jest więc głodny, a całą zabawę poświęciliśmy na poszukiwaniu kości lub smaczka, którymi można by biedaka nakarmić. Cudowne, jak nieograniczona jest wyobraźnia dzieci, które z prostych elementów potrafią stworzyć wspaniałe historie!

Ciężarówka recyklingowa stała się zdecydowanie najczęściej wybieranym przez Mikołaja zestawem od LEGO DUPLO. Śmieciarki fascynują go w codziennym życiu i zabawa tą, zbudowaną z klocków, daje mu dużo radości. Tym samym nie pozostaje mi nic innego, jak z szerokim uśmiechem na ustach polecić ten zestaw wszystkim maluchom od 2. roku życia. Znajdziecie go na TaniaKsiazka.pl.

LEGO DUPLO Ciężarówka recyklingowa

Szukacie innych bestsellerowych zestawów LEGO DUPLO? Zerknijcie na TaniaKsiazka.pl


Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci