Rymowanki grudniowe na adwent gotowe
2+,  3+,  5+,  Książki

Rymowanki grudniowe na adwent gotowe – recenzja

Nie da się zaprzeczyć – święta Bożego Narodzenia są coraz bliżej. W księgarniach pojawia się coraz więcej świątecznych tytułów, co dla nas zawsze jest sygnałem, że zbliża się grudzień! My w tym roku postawiliśmy na książkowe kalendarze adwentowe. Bardzo podoba mi się pomysł spędzenia tego pięknego okresu oczekiwania z wartościową książką, w której opowieść podzielona jest tak, by na każdy dzień adwentu przypadał jeden rozdział. Do tej pory nie znalazłam jednak niczego takiego dla maluszków. Na szczęście, pojawiły się „Rymowanki grudniowe na adwent gotowe” od wydawnictwa AWM, które są uroczym kalendarzem adwentowym dla najmłodszych czytelników. Jesteście ciekawi co kryje w sobie ta książka? Zajrzyjcie do naszej recenzji!

Już sama okładka „Rymowanek grudniowych…” sprawia, że czuje się te miłe łaskotanie pod sercem na myśl o zbliżających się świętach! Delikatne filcowe wstawki oraz cudne kolory, tak bardzo kojarzące się z okresem bożonarodzeniowym, wspaniale pokazują klimat całej książeczki. W środku natomiast znajdziecie esencję wszystkiego, co kojarzy się nam z adwentem, świętami i zimą! Jest to naprawdę fantastyczna propozycja dla najmłodszych. Ale wróćmy może do początku!

W książce „Rymowanki grudniowe…” znajdziecie 24 proste wierszyki, po jednym na każdy dzień adwentu. Dotykają one przeróżnych zagadnień, związanych ze świętami Bożego Narodzenia i nie tylko. Dzieci przeczytają w nich czym są postanowienia adwentowe oraz jakie symbole czy tradycje związane są z adwentem. Wśród rymowanek nie zabraknie też tych, poświęconych przygotowaniom do świąt. Autorka przypomni więc maluchom o napisaniu listu do Świętego Mikołaja, zabierze dzieci na świąteczne zakupy oraz zaprosi do pomocy rodzicom przy grudniowych porządkach.

Rymowanki grudniowe na adwent gotowe
Rymowanki grudniowe na adwent gotowe
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Nie mogło w „Rymowankach grudniowych…” zabraknąć utworów, w których dzieci przeczytają o bożonarodzeniowych tradycjach. Czym jest kolędowanie? Jakie potrawy powinny się znaleźć na wigilijnym stole? Dlaczego pod obrusem znajdziemy sianko? Kogo zobaczymy w bożonarodzeniowej szopce? Tego wszystkiego dowiecie się właśnie z wierszy Mirosławy Kwiecińskiej. Jednak oprócz świątecznych rymowanek w tym książkowym kalendarzu znajdziecie również sporo wierszyków poświęconych typowym zimowym aktywnościom. Bardzo mnie to cieszy, bo dzieci coraz rzadziej mają okazję zobaczyć zimą śnieg i z pewnością bardzo się ucieszą, gdy chociaż w wierszach będą mogły się przenieść do krainy, gdzie mróz skrzypi pod stopami!

„Rymowanki grudniowe na adwent gotowe” to naprawdę świetna, adwentowa książka dla maluchów. Wierszyki są proste, wpadające w ucho i aż kipią od świątecznych ciekawostek. A co ważne, szata graficzna książki po prostu urzeka. Ilustracje Agnieszki Ulatowskiej są bardzo bogate i znajdziecie na nich pełno szczegółów, związanych z Bożym Narodzeniem. Niektóre strony wręcz pachną świętami! Jestem przekonana, że mali czytelnicy będą zachwyceni tym tytułem!

Gorąco polecam „Rymowanki grudniowe…” dzieciom od 2. roku życia. Tekturowe strony i zaokrąglone rogi sprawiają, że będzie to książka idealna dla małych czytelników, którzy szukają bliskiego kontaktu z czytaną książką.

Rymowanki grudniowe na adwent gotowe
Rymowanki grudniowe na adwent gotowe
Rymowanki grudniowe na adwent gotowe
Metryczka:
  • autor – Mirosława Kwiecińska
  • ilustrator – Agnieszka Ulatowska
  • wydawnictwo – AWM
Jeśli szukacie innych świątecznych tytułów, to zajrzyjcie koniecznie tu:

Najlepsze świąteczne książki dla dzieci – zestawienie


Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *