Poppy and Sam's Animal Hide-and-Seek
2+,  3+,  Książki

Poppy and Sam’s Animal Hide-and-Seek – recenzja

Ostatnio coraz częściej pokazuję Wam propozycje anglojęzycznych książek dla dzieci. Dlaczego? Bo uważam, że warto maluchy oswajać z językiem obcym od najmłodszych lat. Tym razem chciałam opowiedzieć Wam o książce do aktywnego czytania, w której znajdziecie zarówno elementy sensoryczne, jak i klapki. Zajrzyjcie razem z nami do „Poppy and Sam’s Animal Hide-and-Seek” od wydawnictwa Usborne. Zapraszamy do recenzji!

Poppy i Sam zabiorą czytelników na farmę. Oprowadzą Was po chlewiku, pozwolą zajrzeć do kurnika. Będzie nawet okazja do przejażdżki traktorem! Jednak zwiedzanie gospodarstwa to nie jedyne atrakcje, które na Was czekają. Zwierzęta postanowiły zabawić się z dziećmi w chowanego. Znajdziecie krowę Daisy, która schowała się w stodole? Spróbujecie odszukać wszystkie kury na wiejskim podwórku? I gdzie na każdej rozkładówce ukryła się mała kaczuszka?

„Poppy and Sam’s Animal Hide-and-Seek” to bardzo ciekawa propozycja dla najmłodszych czytelników. Na poszczególnych stronach książki zobaczycie przeróżne wiejskie zabudowania, gdzie pod klapkami kryją się mieszkańcy farmy. Poszukiwanie zwierzaków będzie świetną okazją do poćwiczenia słownictwa. Narrator ciekawie prowadzi czytelników przez opowieść, dzięki czemu młodsze dzieci „osłuchają” się z językiem angielskim, a starsze będą mogły zacząć stawiać pierwsze kroki w powtórkach słówek. Umiecie nazwać po angielsku wszystkie widoczne na obrazkach zwierzęta gospodarskie? To może je teraz policzycie?

Poppy and Sam's Animal Hide-and-Seek
Poppy and Sam's Animal Hide-and-Seek
Poppy and Sam's Animal Hide-and-Seek
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Warto jednak podkreślić, że „Poppy and Sam’s Animal Hide-and-Seek” to nie tylko anglojęzyczna propozycja do aktywnego czytania, ale także świetnie przygotowana książeczka sensoryczna. Na każdej rozkładówce czeka na dzieci mnóstwo elementów o różnych fakturach, które aż proszą się, by je dotykać. I co ciekawe, nie zawsze będą to futerka zwierzaków! Dzieci będą mogły zobaczyć jak błyszczy metalowe wiadro oraz jak mieni się woda w korytku. Nie zabraknie nawet kłujących ostów czy chropowatej karoserii traktora. Co ważne, wszystkie elementy sensoryczne są bardzo starannie wykonane! Muszę przyznać, że jest to najatrakcyjniejsza książka tego typu w naszej domowej biblioteczce.

Gorąco polecam „Poppy and Sam’s Animal Hide-and-Seek” wszystkim dzieciom od 2. roku życia. Uważam, że będzie to świetna propozycja do stawiania pierwszych kroków w nauce języka angielskiego. Przede wszystkim jednak jest to bardzo przyjemna, starannie przygotowana i niezwykle atrakcyjna książka, w której znajdziecie wiele dotykowych elementów i prostych wyszukiwanek, które z pewnością zachwycą najmłodszych czytelników. My oceniamy tę książkę bardzo pozytywnie!

Metryczka:
  • autor – Jenny Tyler
  • ilustrator – Stephen Cartwright
  • wydawnictwo – Usborne
Jeśli szukacie pomocy lub rady w sprawie książek wydawnictwa Usborne, to zajrzyjcie koniecznie tu:

Strona Fairytale Books – książki anglojęzyczne na Facebooku – Pani Magdalena Nowak z pewnością pomoże Wam dobrać książki odpowiednie do potrzeb Waszych dzieci

Grupa Fairytale Books – angielskie książki dla dzieci – Facebook

Poppy and Sam's Animal Hide-and-Seek
Poppy and Sam's Animal Hide-and-Seek
Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *