Miś Pracuś. Park dinozaurów
1+,  2+,  3+,  Książki

„Park dinozaurów” oraz „Pod wodą” – recenzja nowości z serii o Misiu Pracusiu

Znacie Misia Pracusia? Jego przygody, wydane w formie całokartonowych książeczek, nie tylko kuszą pięknymi ilustracjami, które stworzył uwielbiany przez nas Benji Davies, ale także zachwycają świetnie przemyślanymi elementami ruchomymi. Idealnie dopasowane do małych rączek, starannie zaprojektowane, pozwalają ćwiczyć motorykę małą i sprawiają radość małym czytelnikom, na oczach których ożywa historia lubianego misia. Zresztą, zobaczcie sami! Oto „Miś Pracuś. Park dinozaurów” oraz „Miś Pracuś. Pod wodą” – dwie nowości z tej udanej serii, ukazującej się w Polsce nakładem wydawnictwa Wilga.

O Misiu Pracusiu wspominaliśmy Wam w ubiegłym roku, gdy swoją premierę miały kosmiczne i zimowe przygody tego uroczego niedźwiadka. Już wtedy podkreślałam, iż są to książki wprost idealna dla najmłodszych czytelników. Nie inaczej jest w przypadku wiosennych premier z Misiem Pracusiem w roli głównej. Tu również znajdziecie prosty, wpadający w ucho, rymowany tekst z powtórzeniami, które maluchy bardzo entuzjastycznie przyjmują. Często to właśnie te powracające na każdej stronie frazy sprawiają, że dzieci zaczynają aktywnie włączać się w lekturę i wołają Misia Pracusia razem z czytającym na głos dorosłym. Jednak nie tylko treść zaprasza tu do zabawy z książką! Ilustracje zachwycają mnogością elementów i feerią barw oraz skłaniają dzieci do poszukiwań ciekawych sytuacji i interesujących postaci, których tu naprawdę nie brakuje! W części „Miś Pracuś. Park dinozaurów” młodzi odbiorcy ujrzą triceratopsy czy stegozaury, poszukają tropów wielkich gadów, zajrzą do wybuchającego wulkanu, a nawet będą miały okazję sprawdzić, co wykluje się z pewnego całkiem sporego jaja. Zaś w części, poświęconej podwodnej przygodzie Misia Pracusia, maluchy będą miały okazję obejrzeć piękno morskich krajobrazów – odwiedzą rafę koralową, sprawdzą jak się miewają mątwy i ryby głębinowe, zerkną nawet do wraku statku. Kto wie, może znajdą tam jakiś ukryty skarb?

Miś Pracuś. Park dinozaurów
Miś Pracuś. Park dinozaurów
Miś Pracuś. Park dinozaurów
Miś Pracuś. Park dinozaurów
Miś Pracuś. Park dinozaurów
Miś Pracuś. Park dinozaurów
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Obie przygody są bardzo przyjemne. Znajdziecie tu dynamiczne i bardzo kolorowe ilustracje, krótki, choć niepozbawiony zaskoczeń rymowany tekst oraz bardzo udane ruchome elementy. Moimi ulubionymi są zębatki, które wprawiają w ruch centralną część obrazka. Scena, przedstawiająca goniące się dinozaury oraz ilustracja, pokazująca zmieniające się widoki, obserwowane z okna batyskafu, naprawdę robią wrażenie. Sam mechanizm wprawiający w ruch, dzięki wyżłobieniom na małe paluszki, jest idealnie zaprojektowany. Nie w każdej książeczce tego rodzaju element tak łatwo jest wprawić w ruch niewprawnym dłoniom malucha.

Gorąco polecam nowości „Miś Pracuś. Park dinozaurów” oraz „Miś Pracuś. Pod wodą” do rodzinnego czytania z dziećmi już od 1. roku życia.

Miś Pracuś. Pod wodą
Miś Pracuś. Pod wodą
Miś Pracuś. Pod wodą
Miś Pracuś. Pod wodą
Miś Pracuś. Pod wodą
Miś Pracuś. Pod wodą
Metryczka:
  • autor – Benji Davies
  • ilustrator – Benji Davies
  • tłumacz – Patrycja Wojtkowiak-Skóra
  • Wydawnictwo Wilga
Zerknijcie także tu:

Miś Pracuś. W kosmosie oraz Miś Pracuś. Zimowe zabawy – recenzja


Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci