Gabryś w lesie - recenzja serii
1+,  2+,  Książki

Gabryś w lesie, Gabryś na wsi, Gabryś nad jeziorem oraz Gabryś w domu – recenzja serii

Dla maluszków otaczający je świat i codzienne przedmioty są w pierwszych latach ich życia źródłem niezwykłej przygody i świetnej zabawy. Jestem pewna, że każdy z nas będąc dzieckiem uwielbiał skakać w kałużach, biegać boso po trawie, zbierać kasztany czy bawić się w kąpieli. Książeczki o Gabrysiu pokażą maluchom jak fascynująca może być otaczająca nas przyroda. Gabryś w codziennych czynnościach odnajdzie wiele radości i do wspólnej zabawy zaprosi najmłodszych czytelników. Zajrzyjcie razem z nami do książeczek „Gabryś w lesie”, „Gabryś na wsi”, „Gabryś nad jeziorem” oraz „Gabryś w domu” , które inspirują do poznawania tego, co blisko nas.

Gabryś w lesie

Gabryś wybrał się na wycieczkę do lasu. Ach, ile tam jest niezwykłych skarbów! Liście i szyszki to świetne zabawki. Ale co to takiego? Jest zielone i mięciutkie… Wśród drzew i krzewów jest tyle do odkrycia! W książeczce „Gabryś w lesie” główny bohater zaprosi małych czytelników do poznawania leśnych zakątków i zabawy w chowanego. Cudne zdjęcia sprawią, że zatęsknicie za zapachem igliwia i szumem liści!

Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci
Gabryś na wsi

W tej części mały Gabryś zabierze maluchy na wieś. Wspólnie będziecie mieli okazję sprawdzić, czy słoma kłuje. Chłopiec pokaże Wam także kilku mieszkańców wiejskiego obejścia. Poznacie króliki, kozę, gęsi, a nawet kucyka! Maluchy będą miały okazję sprawdzić razem z Gabrysiem, które ze zwierzaków rozsmakuje się w znalezionych przez chłopca marchewkach. Lektura książeczki „Gabryś na wsi” z pewnością będzie świetną przygodą.

Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci
Gabryś nad jeziorem

Co takiego można robić nad wodą? Czytając książeczkę „Gabryś nad jeziorem” maluchy zobaczą jakie zabawy tym razem wymyśli mały Gabryś. Razem z chłopcem poznacie dostojnego łabędzia i sprawdzicie co takiego zieleni się w wodzie. Zobaczycie również co można wybudować z piasku. Wspólna przygoda z Gabrysiem przeniesie Was na słoneczną plażę, gdzie słychać przyjemny szum fal i pluskanie wody.

Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci
Gabryś w domu

Są takie dni, kiedy nie można wyjść na dwór. Czy w domu można się bawić równie dobrze jak na świeżym powietrzu? Książeczka „Gabryś w domu” pokaże maluchom, że w znajomych czterech kątach również czeka na Was świetna zabawa. Chłopiec zabierze dzieci na przejażdżkę swoim ulubionym samochodem. Pokaże również małym czytelnikom swoje drewniane zabawki. Na koniec zobaczymy jakie wieczorne rytuały czekają na małego Gabrysia. Z pewnością wspólnie spędzony czas będzie bardzo przyjemny.

Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci
Podsumowanie

Seria o Gabrysiu to krótkie, kartonowe książeczki, w których tytułowy Gabryś zabierze nas w przeróżne miejsca. Pokaże nam okoliczny las, pobliską wieś, plażę nad jeziorem oraz swoje mieszkanie. W każdej z nich zaprosi nas do wspólnej zabawy i pokaże jak wykorzystać w niej wszystko to, co nas otacza. Znaleziony patyk, liście, piasek czy przedmioty codziennego użytku mogą być przecież źródłem wielkiej radości – w końcu odkrywanie świata jest fascynującym zajęciem.

Warto podkreślić, że w książeczkach o Gabrysiu nie znajdziecie klasycznych ilustracji. Zamiast nich na poszczególnych stronach zobaczycie przepiękne zdjęcia. Przeniosą Was one niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki w miejsca, w których tytułowy Gabryś spędza wolny czas. Jestem pewna, że fotografie, na których dzieci zobaczą chłopca w różnych sytuacjach będą miłą odmianą od proponowanych w większości książek obrazków. Takie rozwiązanie z pewnością zaciekawi maluchy, które chętnie poznają otaczający je świat. Będzie ono też świetną propozycją dla dzieci, które nie przepadają za klasycznymi książeczkami obrazkowymi.

„Gabryś w lesie”, „Gabryś na wsi”, „Gabryś nad jeziorem” oraz „Gabryś w domu” to pięknie wydane, ciekawe kartonowe książeczki, które naszym zdaniem będą odpowiednie dla dzieci od 1. roku życia.

Gabryś na wsi - recenzja serii
Metryczka:
  • autor – Agnieszka Starok
  • zdjęcia – @mamazpowolania
  • wydawnictwo – Tekturka
Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci