Plusk!
1+,  2+,  6m+,  Książki

Plusk! – recenzja

Lubicie kreatywne zabawy? A może szukacie książek, które pobudzają wyobraźnię? W takim razie „Plusk!” to lektura idealna dla Was! Jest to cudna książeczka dla najmłodszych, która pokaże małym czytelnikom jak łatwo można przenieść się do świata morskich stworzeń i podwodnych przygód! Zajrzyjcie razem z nami do tej świetnej propozycji dla maluchów.

Widzieliście tego wielkiego niebieskiego wieloryba? Skąd on się tu wziął?! Mały bohater książki zwraca naszą uwagę na różne morskie stworzenia, z którymi bawi się w wodzie. Zastanawiacie się jak to możliwe? Okazuje się, że zabawa z tatą może zmienić się w przejażdżkę na koniku morskim lub przygodę z największym mieszkańcem oceanów! Zajrzyjcie koniecznie do książeczki „Plusk!” i pokażcie maluchom jak cudownie można bawić się wyobraźnią podczas zwykłej kąpieli!

„Plusk!” to książeczka kartonowa, skierowana do najmłodszych czytelników. Każda rozkładówka książeczki pokazuje dzieciom inną scenę. Ich głównymi bohaterami jest mały chłopczyk i różne morskie stworzenia, których kształt jest wycięty w poszczególnych stronach. Gdy odwrócimy strony zobaczymy, że tak naprawdę wielorybem była… ręka taty! Za wszystkimi wyciętymi kształtami stoi inna tajemnica. Czy odgadniecie co zamieniło się w ośmiornicę?

Plusk!
Plusk!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Bardzo spodobała nam się ta kartonówka od wydawnictwa Tatarak. Dzieci uwielbiają książeczki, w których w sztywnych stronach znajdą wycięte otwory. Wkładanie w nie rączek i odgadywanie co mogą przedstawiać jest naprawdę świetną zabawą. W książeczce „Plusk!” mają one dodatkowo za zadanie pobudzić wyobraźnię i kreatywność. Dzięki temu jest ona naprawdę wyjątkowa i w naszej opinii warto mieć ją w swojej biblioteczce!

Dodatkowym atutem książeczki jest to, że jednym z jej bohaterów jest… tata! Ku mojemu zaskoczeniu naprawdę niewiele książek opowiada o przygodach ojców i ich dzieci. Na szczęście pojawiają się takie publikacje jak „Plusk!”.

Na koniec dodam jeszcze, że książeczka jest bardzo ładnie wydana. Poszczególne morskie stworzenia są prezentowane w formie dość dużych, kontrastowych wycinanek. Każda rozkładówka jest kolorowa, choć ilość i wielkość szczegółów pozwala dzieciom się skupić na głównych elementach obrazka. Tekst w formie krótkich zdań ma sporo powtórzeń, które są bardzo lubiane przez małe dzieci. Pozwalają one przyswoić dzieciom nowe nazwy zwierząt i wprowadzają maluchy w świat kolorów. Dzięki temu „Plusk!” to nie tylko ciekawa lektura i inspiracja do kreatywnej zabawy, ale także ciekawa forma nauki!

Gorąco polecam „Plusk!” maluchom od 6. miesiąca życia!

Plusk!
Metryczka:
  • autor – Canizales
  • ilustracje – Canizales
  • tłumaczenie – Redakcja
  • wydawnictwo – Tatarak
Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci