Czyje jest morze?
1+,  2+,  6m+,  Książki

Czyje jest morze? – recenzja

W obecnych czasach coraz więcej uwagi poświęca się ekologicznej edukacji dzieci. Uważam, że o ochronie naszej planety warto rozmawiać z maluchami od najmłodszych lat! „Czyje jest morze?” jest świetną proekologiczną lekturą dla maluszków. Będzie to bardzo wartościowy wstęp do rozmowy o roli człowieka w dbaniu o czystość mórz i oceanów. Zajrzyjcie razem z nami do tej edukacyjnej książeczki od wydawnictwa Tatarak.

Co takiego pływa w wodzie? Czy to plastikowa reklamówka? Do złudzenia przypomina meduzę! Podobnie jak inne śmieci, które pływają w morzu, plastikowa reklamówka zdecydowanie nie jest na swoim miejscu! Sięgnijcie po książeczkę „Czyje jest morze?” i sprawdźcie sami jak wiele odpadków zanieczyszcza dom przeróżnych wodnych zwierząt.

„Czyje jest morze?” to kolejna bardzo wartościowa kartonowa książeczka, której autorem jest Harold Jiménez Canizales. Podobnie jak w książce „Plusk!”, spotkamy się w niej z mieszkańcami mórz i oceanów. Jednak tym razem morskie stworzenia nie będą się z nami bawić, a pokażą nam jak bardzo zanieczyszczony jest ich dom!

Czyje jest morze?
Czyje jest morze?
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Dzieci na każdej rozkładówce ponownie znajdą wycięte otwory, ale w książeczce „Czyje jest morze?” przedstawiać będą one przeróżne śmieci, które możemy znaleźć w wodzie. Ich kształt do złudzenia będzie przypominał różne morskie zwierzęta! Czy odgadniecie jakie?

Bardzo cieszę się, że w końcu powstała książka proekologiczna dla najmłodszych! To bardzo ważne, by jak najwcześniej rozmawiać o odpowiedzialności człowieka za otaczający go świat. Książka „Czyje jest morze?” będzie świetnym sposobem na poruszenie tematu ochrony środowiska! Co więcej, duże otwory w różnych kształtach oraz kolorowe strony, na których dzieci poznają kolejne morskie zwierzęta będą przede wszystkim źródłem świetnej zabawy!

Polecam „Czyje jest morze?” maluchom już od 6. miesiąca życia. Jest to bardzo wartościowa oraz pięknie wydana książeczka, która zarówno bawi jak i uczy! My jesteśmy nią zachwyceni.

Czyje jest morze?
Czyje jest morze?
Metryczka:
  • autor – Canizales
  • ilustrator – Canizales
  • tłumaczenie – Redakcja
  • wydawnictwo – Tatarak
Szukacie innych kartonowych książek tego autora? Zajrzyjcie koniecznie tu:

Plusk! – recenzja

Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Źródło: Kadr widoczny na zdjęciu z okładką książki pochodzi z filmu „Nasza planeta. Na pełnym morzu”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *