Cześć i czołem. Góra dołem!
1+,  2+,  3+,  Książki

Cześć i czołem. Góra dołem! – recenzja

Pamiętacie ekipę zwierzaków z książki „Cześć i czołem” Agnieszki Elbanowskiej i Agaty Dudek? Całkiem niedawno pokazywaliśmy tę rymowaną, całokartonową książeczkę aktywnościową, która zapraszała maluchy do przywitania się ze wspomnianą grupą przemiłych zwierząt. Teraz, gdy już się świetnie znacie, przyszła pora na dalszą wspólną przygodę. Tym razem zwierzaki będą miały do małych czytelników kilka próśb. Zerknijcie do skrywa nowość „Cześć i czołem. Góra dołem!” i sprawdźcie, jak będziecie mogli pomóc bohaterom tej opowieści.

Wśród zwierząt zapanowało nie lada poruszenie. Wszystko stanęło na głowie! Kotek się oparzył, pies zgubił piłkę, słoń dostał kataru i nie mógł poradzić sobie z chusteczkami do nosa, a kukułka ochrypła. Każdy ze zwierzaków miał jakiś kłopot i potrzebował pomocy. To właśnie wtedy do akcji wkroczą… dzieci!

Cześć i czołem. Góra dołem!
Cześć i czołem. Góra dołem!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Każda rozkładówka tej książki przestawia scenę z udziałem zwierzaków, znanych z pierwszego tomu „Cześć i czołem”. Krótki, rymowany tekst opowie co nieco o ich kłopotliwej sytuacji i zaprosi młodych czytelników do aktywnej zabawy z bohaterami opowieści. Rozwiązanie problemu zwierzaków co prawda podane jest w narracji, jednak to, jak dzieci zdecydują się zareagować na rymowany tekst pozostawione zostało ich nieograniczonej wyobraźni. W jaki sposób nakleją plasterek na zranione kolano króliczka? Jak poradzą sobie z rozczesaniem kołtunów barana? I czym umyją umorusanego miodem niedźwiedzia? Zapewne pomysłów i rozwiązań będzie równie wiele, jak młodych odbiorców 😊!

„Cześć i czołem. Góra dołem!”, podobnie jak poprzednia część z tego cyklu, łączy zabawną i wpadającą w ucho rymowaną treść z przyjemnymi w odbiorze ilustracjami. Tak tekst, jak i grafiki, zapraszają dzieci do aktywnego włączenia się w lekturę i szukania rozwiązań problemów bohaterów tej opowieści. Całość zaś bawi, a zupełnie przy okazji pokazuje ogromną wartość empatii. Serdecznie polecam do lektury z małymi smykami!

Cześć i czołem. Góra dołem!
Cześć i czołem. Góra dołem!
Metryczka:
  • autor – Agnieszka Elbanowska
  • ilustracje – Agata Dudek
  • wydawnictwo – Mamania
Zajrzyjcie także tu:

Cześć i czołem – recenzja


Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci