Cześć i czołem
1+,  2+,  3+,  Książki

Cześć i czołem – recenzja

Wasze dzieci wolą przybijać piątki czy żółwika? Witają się z Wami całusami czy przytulają „na niedźwiadka”? A może jeszcze nie mają ulubionego powitania? Książka „Cześć i czołem” będzie świetnym sposobem na poznanie różnych zabawnych gestów, którymi możecie przywitać się z przyjaciółmi. Zajrzyjcie razem z nami do tej przeuroczej książki do aktywnego czytania i sprawdźcie, jakie były nasze wrażenia z lektury. Zapraszamy do recenzji Czytelniczego Podwórka!

„Cześć i czołem! Przywitaj się z naszym zwierzęcym zespołem!” – tymi słowami autorki rozpoczynają swoją opowieść. Agnieszka Elbanowska i Agata Dudek zebrały na kartach swojej książki przeuroczy zwierzyniec, który przedstawią nam w formie zabawnej rymowanki. Każdy bohater książeczki będzie chciał się przywitać z małymi czytelnikami. Podacie łapę wesołemu pieskowi? Podrapiecie kotka, który lubi pieszczoty? A może wolicie zrobić „Noski Noski Eskimoski” z eleganckim pingwinem? To jednak nie koniec ciekawych powitań. Kto lubi się przytulać? Z kim będziecie mogli przybić żółwika? Sięgnijcie po książkę „Cześć i czołem” i sprawdźcie sami!

Cześć i czołem
Cześć i czołem
Cześć i czołem
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Muszę przyznać, że „Cześć i czołem” to jedna z naszych ulubionych kartonówek dla najmłodszych. Tekst Agnieszki Elbanowskiej jest fantastyczny. Wpadające w ucho rymy, świetnie przemycone onomatopeje i wprowadzenie do lektury elementu zabawy sprawią, że maluchy będą tą książką po prostu zachwycone! Każde ze zwierzątek zaprosi dzieci do powitania bądź ruchowych psot. Będzie to okazja do poskakania z małpką oraz zabawy w chowanego z kukułką. Nie zabraknie także śmiesznych odgłosów! Umiecie zatrąbić jak słoń? Jeśli nie, to z pewnością się nauczycie!

„Cześć i czołem” to nie tylko przyjemny tekst. To także bardzo miła dla oka szata graficzna. Agata Dudek ubrała tę świetną, pisaną wierszem historię w urocze ilustracje. Obrazki są bardzo kolorowe, a przedstawione na nich zwierzątka budzą ogromną sympatię. Nie bez znaczenia jest również fakt, że kontrast i ilość szczegółów jest odpowiednio dobrana do wieku i możliwości percepcyjnych najmłodszych odbiorców. I choć grafiki są proste, to nie brak w nich dynamiki! Zwierzęta często przedstawione są w ruchu, a zmieniające się czcionki, którymi zapisano wyrazy dźwiękonaśladowcze sprawiają, że każda rozkładówka ma swój niepowtarzalny charakter.

Gorąco polecam książeczkę „Cześć i czołem” dzieciom już od 1. roku życia. Nasz Mikołaj z dużym zainteresowaniem śledzi poszczególne strony i choć jest malutki, to stara się powtarzać onomatopeje i chętnie wita się z bohaterami tej opowieści. Jest to najlepszy przykład na to, że proponowane w książeczce zabawy i aktywności są bardzo trafione i świetne dopasowane do wieku odbiorców. Dodam, że nasz starszy syn równie chętnie dołącza do figli przy tej opowieści. Osobiście jestem zachwycona tą kartonówką, która bawi, uczy i zaprasza do wspólnych harców dzieci w różnym wieku.

Cześć i czołem
Cześć i czołem
Cześć i czołem
Metryczka:
  • autor – Agnieszka Elbanowska
  • ilustracje – Agata Dudek
  • wydawnictwo – Mamania

Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci