Pobaw się ze mną
1+,  2+,  3+,  Książki

Pobaw się ze mną – recenzja serii

Uwielbiamy książki do aktywnego czytania, które zapraszają maluchy do wspólnej zabawy. Nasz młodszy syn szczególnie upodobał sobie opowieści, których bohaterami są zwierzęta. Gdy zobaczyłam serię „Pobaw się ze mną” byłam pewna, że będzie to lektura skrojona dla nas. Jakie były nasze wrażenia z zabawy z kotem Rudaskiem i psem Łatkiem? Zajrzyjcie do naszej recenzji, gdzie pokazujemy bliżej oba tytuły z nowego cyklu interaktywnych kartonówek od wydawnictwa AWM.

„Pobaw się ze mną mój koteczku”

Mały Rudasek jest psotnym kotkiem. Lubi zabawy piłeczkami, które chętnie goni. Czasem przy okazji coś zbroi, jednak trudno się na niego gniewać. Po skończonych harcach zawsze zagląda do swojej miseczki. Brzuszek już jest pełny? Pora więc na drzemkę. Ukołyszesz Rudaska do snu?

„Pobaw się ze mną mój koteczku” to niedługa, kartonowa książeczka do aktywnego czytania. Każda rozkładówka to fragment rymowanej historii o Rudasku oraz krótki tekst, zapraszający dzieci do wspólnej zabawy z kotkiem. Jaki odgłos wydaje kot? Gdzie schowały się piłeczki Rudaska? Proste polecenia zachęcą maluchy do treningu paluszków, gimnastyki buzi i języka, a także zabaw z wyrazami dźwiękonaśladowczymi, kolorami czy liczbami.

Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci
„Pobaw się ze mną mój pieseczku”

Łatek uwielbia wyprawy do parku. Przyszykował już smycz i czeka przed drzwiami, byś zabrał go na spacer. Pies uwielbia aportować oraz bawić się w chowanego. Pamiętaj jednak, że opieka nad Łatkiem to nie tylko zabawa, ale także obowiązki. Po spacerze pieskowi trzeba wyczyścić łapki oraz dać mu jeść. Gotowe? W takim razie pora na pieszczony! Masz ochotę pogłaskać Łatka po brzuszku?

„Pobaw się ze mną mój pieseczku” to druga z kartonowych nowości od wydawnictwa AWM, w której oprócz prostej, rymowanej opowieści znajdziecie wiele ciekawych poleceń, które uatrakcyjnią lekturę. Mali czytelnicy zostaną poproszeni, by zawołali Łatka na kolację, schowali przed nim piłeczkę czy przykryli pieska kocykiem w czasie jego drzemki. Nie zabraknie także zabaw onomatopejami. Z pewnością maluchy docenią wspólne harce z Łatkiem.

Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci
Podsumowanie

Seria „Pobaw się ze mną” to ciekawe, interaktywne książki dla najmłodszych. Wydane są na grubszej tekturze o zaokrąglonych rogach, dzięki czemu dzieci mogą z nich bezpiecznie korzystać. Każda rozkładówka to kolorowa ilustracja, dostosowania do wieku odbiorcy. Bogata paleta kolorów, dobrze dobrany kontrast pomiędzy szczegółami a tłem oraz stosunkowo duże wizerunki głównych bohaterów pomogą dzieciom skupić się na obrazkach. Wielu ilustracjom towarzyszą lubiane przez maluchy onomatopeje, które z pewnością uatrakcyjnią czytanie.

Historia Rudaska czy Łatka przeplata się z prostymi poleceniami, zapraszającymi dzieci do zabawy. Co więcej, obie opowieści pokażą dzieciom, że opieka nad zwierzętami to także konieczność troski o czworonożnych przyjaciół. Dzięki temu „Pobaw się ze mną” to książeczki, których lektura jest nie tylko wielką przyjemnością, ale także uczy empatii, odpowiedzialności.

„Pobaw się ze mną mój koteczku” i „Pobaw się ze mną mój pieseczku” to świetne kartonówki do aktywnego czytania, po które śmiało możecie sięgnąć już z dziećmi od 1. roku życia. Już sama okładka z filcowymi wstawkami zdradza, że będzie to lektura, oddziaływująca na wszystkie zmysły! My będziemy po nie chętnie sięgać.

Metryczka:
  • autor – Natalia Kawałko-Dzikowska
  • ilustrator – Ilona Brydak
  • wydawnictwo – AWM

Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci