Zwierzęta i ich domy
1+,  2+,  3+,  Książki

Zwierzęta i ich domy – recenzja

„Dopasuj połówki” to fantastyczna seria, którą śmiało można zaliczyć do literatury popularno-naukowej dla najmłodszych! I to w naprawdę ciekawym i atrakcyjnym wydaniu. Koncepcja serii polega na dopasowaniu górnych i dolnych ilustracji tak, by tworzyły całość zgodną z tytułem książeczki. Dziś pragnę pokazać Wam książkę „Zwierzęta i ich domy”, która zaprosi maluchy do kryjówek znanych i lubianych bywalców polskich lasów i łąk.

Czy wiecie jak nazywa się dom lisa? Pamiętacie gdzie mieszkają niedźwiedzie? Potraficie wytłumaczyć czym jest żeremie? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziecie właśnie w książce „Zwierzęta i ich domy”. Jest to niezwykle ciekawa i świetnie wydana książeczka edukacyjna dla najmłodszych. Dzieci staną przed zadaniem dopasowaniem domów do sześciu różnych zwierząt. Brzmi bardzo ciekawie, prawda?

Zwierzęta i ich domy
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Dodam, że każdemu z zadań towarzyszy bardzo atrakcyjna i kolorowa ilustracja. Zobaczycie na niej nie tylko bohaterów książeczki, ale także miejsca, w którym śpią i czują się bezpieczni. Nie zabraknie też czegoś, co dzieci po prostu uwielbiają! Na każdej rozkładówce znajdziecie krótkie, choć pełne wartościowej treści rymowanki, opisujące zachowania i zwyczaje poszczególnych zwierząt.

Książeczka „Zwierzęta i ich domy” to naprawdę ciekawa propozycja do tzw. aktywnego czytania dla najmłodszych! Łączy ona świetną zabawę z nauką przyrody oraz treningiem spostrzegawczości i koncentracji. Do tego jest bardzo atrakcyjnie wydana – estetyczne ilustracje i dużo kolorów z pewnością przyciągną uwagę każdego małego czytelnika.

Na koniec chciałam podkreślić, że książka jest wydrukowana na kartonowych stronach o zaokrąglonych rogach, dzięki czemu maluchy mogą z niej bezpiecznie korzystać. Gorąco polecam dla dzieci już od 1. roku życia!

Zwierzęta i ich domy
Zwierzęta i ich domy
Metryczka:
  • autor – Joanna Wiśniewska
  • ilustrator – Katarzyna Piątek
  • wydawnictwo – AWM
Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!

https://www.facebook.com/Czytelnicze-Podw%C3%B3rko-110350537349797

Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci