Kto to puka? Sztuka
5+,  7+,  9+,  Książki,  Picturebooki

Kto to puka? Sztuka – recenzja

Uważam, że uwrażliwianie dzieci na sztukę to bardzo ważny element edukacji. Nie zawsze mamy jednak możliwość, by pokazać dziecku dzieła najsławniejszych malarzy czy rzeźbiarzy. Bardzo mało jest publikacji, które pozwalają przybliżyć dzieciom dzieła najwybitniejszych artystów, takich jak Claude Monet, Vincent van Gogh czy choćby tworzący współcześnie Banksy! Gdy w moje ręce trafiła książka „Kto to puka? Sztuka” byłam pod ogromnym wrażeniem. Zajrzyjcie razem ze mną do środka i zobaczcie jak piękna jest ta nowość od wydawnictwa AWM!

„Kto to puka? Sztuka” to książka, która  w formie wierszy opowiada najmłodszym czytelnikom o najbardziej znanych i utalentowanych artystach, którzy tworzyli swoje dzieła w przeróżnych zakątkach świata na przestrzeni wielu lat! Autorka przedstawia ich losy w porządku chronologicznym. Na początku poznamy Rafaela Santi, a opowieść zamknie nie kto inny, jak bardzo popularny w ostatnim czasie Banksy! Czego się o nich dowiemy?

Katarzyna Vanevska nie szczędzi czytelnikom ciekawostek! Dzieci będą miały okazję dowiedzieć się kto jest uznawany za ojca japońskiego komiksu, czyją twarz możemy zobaczyć na królewskich portretach Jana Matejki oraz szczątki jakiego owada odnaleziono na jednym z obrazów van Gogha. Mali czytelnicy przekonają się również, że losy poszczególnych artystów były bardzo różne! Autorka przedstawi mniej znane fakty z życia sławnych twórców. Dowiemy się, że Degas określany był jako gbur i złośliwiec, Antoni Gaudi pewnie niejednokrotnie pomylony został z żebrakiem, Alfons Mucha nie należał do orłów w szkole, a Gustaw Klimt pozostał skromny przez całe życie, pomimo ogromnego uznania, które dla jego prac miał sam cesarz!

Kto to puka? Sztuka
Kto to puka? Sztuka
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Rymowanym życiorysom towarzyszą niezwykłe ilustracje! Elżbieta Moyski pokaże małym czytelnikom nie tylko portrety sławnych malarzy i rzeźbiarzy. Dzieci będą miały szansę zobaczyć także najbardziej znane dzieła artystów, dzięki czemu zostaną wprowadzone w świat kultury i sztuki. Co prawda zostały one przez ilustratorkę odrobinę uproszczone, niemniej dzięki temu wydają się bardziej dopasowane do wrażliwości najmłodszych odbiorców.

Uważam, że książka „Kto to puka? Sztuka” jest bardzo ciekawym sposobem na pokazanie dzieciom dzieł najwybitniejszych światowych oraz polskich artystów. Muszę przyznać, że połączenie biografii i wierszy na pierwszy rzut oka może wydawać się dość nietypowy. Jestem jednak przekonana, że dzieci będą tą książką zachwycone! Wiersze pełne są interesujących szczegółów, a kolorowe, piękne i niezwykle atrakcyjne ilustracje zafascynują sztuką każdego małego czytelnika.

„Kto to puka? Sztuka” będzie świetną lekturą dla dzieci od 5. roku życia.

Kto to puka? Sztuka
Kto to puka? Sztuka
Kto to puka? Sztuka
Banksy
Metryczka
  • autor – Katarzyna Vanevska
  • ilustracje – Elżbieta Moyski
  • wydawnictwo – AWM
Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!

https://www.facebook.com/Czytelnicze-Podw%C3%B3rko-110350537349797

Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci