Supercepcja. Porwanie
12+,  9+,  Książki

Supercepcja. Porwanie – recenzja

Zastanawialiście się kiedyś jakby to było, gdyście mieli supermoce? Superwzrok, supersłuch czy superwęch brzmią naprawdę kusząco, prawda? A jednak bohaterowie serii „Supercepcja”, którzy obdarzeni są niezwykle czułymi zmysłami pokazują, że może być to zarówno błogosławieństwem, jak i przekleństwem. Jeśli znacie ten cykl, to z pewnością wiecie, że opowiada on o nastolatkach, którzy swoje wyjątkowe zdolności wykorzystują do rozwiązywania różnych kryminalnych zagadek. Jaka przygoda czeka na nich w najnowszym tomie? Zajrzyjcie razem z nami do książki „Supercepcja. Porwanie” i przekonajcie się sami. Zapraszamy do recenzji Czytelniczego Podwórka.

Julka ma bardzo czuły dotyk. Klara świetnie słyszy. Tymon ma supersmak. Janek niezwykle dobrze widzi. Zosia natomiast obdarzona jest świetnym węchem. I choć supermoce mają swoje zalety, to każdy z nastolatków odczuwa wiele niedogodności, związanych z wyostrzonymi zmysłami. Jednak dyskomfort nie jest jedynym problemem grupy przyjaciół. Pewnego dnia w niewyjaśnionych okolicznościach znika Tymon. Choć policja jest przekonana, że chłopiec utonął w Wiśle, jego towarzysze są pewni, że ktoś go porwał. Skąd takie przekonanie? Zosia czuje od znalezionych przy brzegu ubrań dziwny zapach, a Janek nigdzie nie widzi śladów, prowadzących do wody. Jak więc doszło do zaginięcia Tymona?

Julka, Klara, Janek i Zosia rozpoczynają własne śledztwo. Korzystając ze swoich superzmysłów i niezwykłej intuicji małymi krokami próbują odkryć, to stoi za porwaniem przyjaciela. Jednak szybko okazuje się, że odnalezione tropy prowadzą do nikąd, a historia zniknięcia Tymona w dziwny sposób splata się z pewnym wybuchem w szpitalu. Czy to właśnie ten wypadek przyczynił się do tego, że dzieci obdarzone są wyjątkowymi zdolnościami? I czy dzieciom uda się znaleźć przyjaciela? Sięgnijcie po książkę „Supercepcja. Porwanie” i sprawdźcie sami!

Supercepcja. Porwanie
Supercepcja. Porwanie
Supercepcja. Porwanie
Supercepcja. Porwanie
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Historia Katarzyny Gacek jest naprawdę fenomenalna. Przygody nastolatków śledzi się z zapartym tchem, a niebanalność fabuły i niezwykłe zwroty akcji sprawiają, że trudno oderwać się od lektury. Co ważne, „Supercepcja. Porwanie” to opowieść, po którą możecie sięgnąć nawet jeśli nie śledziliście wcześniejszych losów bohaterów. Autorka na początku książki wprowadzi Was w historię, dzięki czemu nie będziecie czuli się zagubieni. Choć oczywiście zachęcam Was do sięgnięcia po wszystkie książki z tej serii.

Naprawdę uważam, że „Supercepcja. Porwanie” to świetna książka dla nastoletnich czytelników. I choć historia opowiada o bohaterach z niezwykłymi zdolnościami, to jest ona osadzona w realiach pozbawionych wątków fantastycznych. Myślę, że jest to istotne, gdyż nie każdy  nastolatek lubi powieści z gatunku fantasy. Tu książka sprytnie tłumaczy superzmysły głównych postaci, a jednocześnie zachowuje klimat z pogranicza opowieści o superbohaterach. Do tego wątki detektywistyczne z pewnością zadowolą wielbicieli kryminałów.

Gorąco polecam książkę „Supercepcja. Porwanie”. W moim odczuciu będzie to powieść odpowiednia dla dzieci od 9. roku życia. Przyznam, że po cichu liczę na ekranizację tej serii!

Supercepcja. Porwanie
Supercepcja. Porwanie
Supercepcja. Porwanie
Supercepcja. Porwanie
Supercepcja. Porwanie
Metryczka:
  • autor – Katarzyna Gacek
  • ilustrator – Aneta Fontner-Dorożyńska
  • wydawnictwo – Znak Emotikon

Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci