Kto to puka? Nauka
5+,  7+,  9+,  Książki

Kto to puka? Nauka – recenzja

Niedawno pokazywaliśmy Wam przepiękną książkę „Kto to puka? Sztuka”. Bardzo ucieszyliśmy się, gdy wydawnictwo AWM zapowiedziało na wrzesień premierę kolejnej części, tym razem poświęconej najwybitniejszym naukowcom. Zajrzyjcie razem z nami do nowości „Kto to puka? Nauka”, która czaruje świetnymi wierszami i pięknymi ilustracjami.

Jeśli Wasze dzieci lubią eksperymentować lub są zafascynowane światem nauki, to książka „Kto to puka? Nauka” będzie dla nich wymarzoną lekturą. Znajdziecie w niej dwadzieścia biograficznych wierszy, które przybliżą czytelnikom postaci najsłynniejszych naukowców. Nie zabraknie wśród nich wybitnych fizyków, chemików, biologów, astronomów, filozofów, wynalazców, a nawet informatyków! Przyznam, że autorki zadbały o to, by pokazać czytelnikom pełen wachlarz fascynujących dziedzin nauki – każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Po raz kolejny jestem po ogromnym wrażeniem tego, jak wiele informacji i ciekawostek znajdziecie w każdym z wierszy. O czym przeczytamy w książce „Kto to puka? Nauka”? Dowiemy się jakie wynalazki zawdzięczamy Leonardowi da Vinci, braciom Wright czy Ignacemu Łukasiewiczowi. Przekonamy się także kto skonstruował pierwszy kalkulator, pierwszą mówiącą lalkę czy radio. Tak jak wspominałam, nie zabraknie również ciekawostek! Młodzi czytelnicy dowiedzą się co takiego skłoniło Archimedesa to biegania po miejskich uliczkach na golasa oraz przekonają się, że Zygmund Freud bał się dość nietypowych rzeczy, choć sam na co dzień leczył lęki swoich pacjentów. Dzieci będą miały także okazję zobaczyć, że czasem z brudu i bałaganiarstwa może wyniknąć coś dobrego…

Kto to puka? Nauka
Kto to puka? Nauka
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Bardzo cieszę się, że ponownie wśród rymowanych biografii autorstwa Katarzyny Vanevskiej nie zabraknie wyraźnego, polskiego akcentu. Przeczytamy zarówno o Mikołaju Koperniku, jak i Marii Skłodowskiej-Curie czy wspomnianym już Ignacym Łukasiewiczu, a także o wybitnym geografie i geologu Henryku Arctowskim.

„Kto to puka? Nauka” to świetne połączenie ciekawych wierszy, pełnych bardzo interesujących informacji oraz cudownych ilustracji Elżbiety Moyski. Na obrazkach znajdziecie nie tylko portrety opisywanych naukowców i wynalazców, ale także ryciny oraz rysunki ich najważniejszych bądź najbardziej rozpoznawalnych dzieł. Nie zabraknie także różnych dziwnych przedmiotów, które nie są związane z nauką, a mimo to kojarzą się ze sławnymi badaczami. Co wspólnego mają perły i Nikola Tesla? Dlaczego ilustratorka umieściła dziurawe skarpety przy Albercie Einsteinie? I jaki związek mają pszczoły ze Stephenem Hawkingiem? Sięgnijcie po książkę „Kto to puka? Nauka” i sprawdźcie sami!

Naszym zdaniem książka „Kto to puka? Nauka” będzie świetną lekturą dla dzieci od 6. roku życia. Gorąco polecamy!

Kto to puka? Nauka
Kto to puka? Nauka
Kto to puka? Nauka
Metryczka:
  • autor – Katarzyna Vanevska
  • ilustracje – Elżbieta Moyski
  • wydawnictwo – AWM

Zajrzyjcie koniecznie tu:

Kto to puka? Sztuka – recenzja

Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *