Mordercza Adelka. To się wszystko źle skończy
12+,  9+,  Komiks,  Książki

Mordercza Adelka. To się wszystko źle skończy – recenzja

Lubicie czarny humor? Jesteście fanami komiksów? W takim razie „Mordercza Adelka. To się wszystko źle skończy” to książka w sam raz dla Was! Cudowna, niezwykle inteligentna, szczera do bólu i bezwzględna bohaterka oraz potężna dawka ciętej riposty sprawiają, że tej książki nie da się nie pokochać! Zajrzyjcie razem z nami do lektury, która jest inna niż wszystkie. Gwarantujemy, że zabawa będzie… zabójcza!

Mogłoby się wydawać, że Adelka to całkiem zwykła dziewczynka. Nic bardziej mylnego! I niech Was nie zwiodą urocze kucyki i duże oczy… Adelka jest absolutnie jedyna w swoim rodzaju. W wolnych chwilach konwersuje ze swoim wymyślonym przyjacielem Magnusem, który zmarł w 1789r. przez ścięcie na gilotynie. Dziewczynka nie lubi właściwie nikogo ze swojego otoczenia, poza babcią naturalnie, która według Adelki z pewnością jest czarownicą. Do tego wszystkiego Adelka jest zabójczo inteligentna i zaskakuje swoich rodziców na każdym kroku!

Co jeszcze wyróżnia Adelkę na tle rówieśników? Ma zdecydowanie lepszy gust muzyczny, 15-minutowe czytanki zajmują jej tylko 5 minut, a od amorów zdecydowanie woli pożywny podwieczorek. Do tego planuje zostać dyktatorem i zdecydowanie uważa, że bez jej opieki rodzice zupełnie by sobie nie poradzili. Krótko mówiąc – nie można się z nią źle bawić!

Mordercza Adelka. To się wszystko źle skończy
Mordercza Adelka. To się wszystko źle skończy
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

„Mordercza Adelka. To się wszystko źle skończy” to zbiór krótkich, obrazkowych historyjek. Każda z nich przedstawia inną, codzienną sytuację, której zakończenie jest zdecydowanie niecodzienne! Co wspólnego ma herbatka z przytulankami i strajk głodowy? Dlaczego prezenty od św. Mikołaja świadczą o braku odpowiedzialności rodziców? Jaki jest sposób Adelki na uciszenie rodzica? Sięgnijcie po „Morderczą Adelkę” i sprawdźcie sami!

Przyznam, że na początku trochę się obawiałam tej książki. Nie przepadam za czarnym humorem i zastanawiałam się, czy oby na pewno będzie on odpowiedni w książkach dla dzieci. Muszę przyznać, że się bardzo miło rozczarowałam. Zakochałam się w „Morderczej Adelce” od pierwszej strony! Bohaterka jest niezwykle charyzmatyczna, a jej wnikliwość i bezpośredniość zwala z nóg! Owszem, Adelka pełna jest sprzeczności. Jest bezwzględna dla rówieśników, za wszelką cenę chce pozbyć się swojego kota (który miał być lwem, ale coś poszło nie tak) oraz trenuje bycie dyktatorem w każdej wolnej chwili. Mimo to w czasie rekrutacji wyimaginowanego przyjaciela odrzuca kandydata, który chciał zjeść jej rodziców, napisała babci usprawiedliwienie, pozwalające jej wrócić z zaświatów oraz martwi się, że elfy muszą pomagać św. Mikołajowi w niedzielę. Tak idealne połączenie sprawia, że Adelka jest mordercza i urocza jednocześnie!

Co sprawia, że „Mordercza Adelka. To się wszystko źle skończy” to książka, od której ciężko się oderwać? Historyjki są bardzo różnorodne, a humor w każdej z nich jest po prostu nieziemski. Cięte riposty bohaterki, w połączeniu z szalenie zabawnymi obrazkami tworzą bardzo udaną całość. I myślę, że nie przesadzę jeśli powiem, że każdy z nas dojrzy w Adelce coś z własnego dziecka (lub siebie). Uważam, że „Mordercza Adelka” to książka rewelacyjna, choć niewątpliwie nie dla każdego. Jestem jednak zdania, że wiele starszych dzieci się w niej zakocha, a riposty Adelki wkrótce usłyszymy na niejednym szkolnym korytarzu.

Polecam komiks „Mordercza Adelka. To się wszystko źle skończy” czytelnikom powyżej 9. roku życia. Dodam, że młodzież i dorośli czytając przygody Adelki będą się bawić równie dobrze jak dzieci. A może nawet bardziej?

Mordercza Adelka. To się wszystko źle skończy
Mordercza Adelka. To się wszystko źle skończy
Mordercza Adelka. To się wszystko źle skończy
Mordercza Adelka. To się wszystko źle skończy
Mr Tan and Miss Prickly
Metryczka:
  • autor – Mr Tan
  • ilustrator – Miss Prickly
  • tłumacz – Natalia Zmaczyńska
  • wydawnictwo – Znak Emotikon
Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *