Opowieści o psach, które ratowały świat
12+,  5+,  7+,  9+,  Książki

Opowieści o psach, które ratowały świat – recenzja

Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka – myślę, że każdy z nas zgodzi się z tym stwierdzeniem. Trudno o bardziej oddane, spragnione miłości i serdeczne stworzenia. Traktowane z szacunkiem i troską potrafią odwdzięczyć się swojemu opiekunkowi, oddając całe serce! Nic więc dziwnego, że wśród psów są też takie, które bez wahania ruszały ludziom na ratunek i zmieniały świat na lepsze. Właśnie o takich psich bohaterach postanowiła napisać Kimberlie Hamilton. Zajrzyjcie razem z nami do niezwykłej książki „Opowieści o psach, które ratowały świat”, która niedawno ukazała się nakładem wydawnictwa Znak Emotikon.

„Opowieści o psach, które ratowały świat” to zbiór 31 krótkich rozdziałów, dzięki którym poznacie najwierniejsze i najodważniejsze psiaki w historii. Każde opowiadanie przedstawi Wam niezwykłego czworonożnego bohatera, którego życie było naprawdę wyjątkowe. I choć wśród tych niezwykłych psów nie ma dwóch takich samych, to łączy je jedno – każdy z nich jest absolutnie cudowny! Które historie najbardziej zapadły nam w pamięć?

Bardzo poruszyła nas opowieść o Bobbie’m. Był to pies rasy collie, który zaginął podczas rodzinnych wakacji, spędzanych daleko od domu. Opiekunowie psa zrozpaczeni wrócili z urlopu z przekonaniem, że więcej nie zobaczą swojego czworonożnego przyjaciela. Bobbie jednak był dzielniejszy niż im się wydawało! Stawiając czoło wielu przeciwnościom losu przebył prawie pięć tysięcy kilometrów, by wrócić do swojej rodziny! Bobbie i jego niezwykła wyprawa stały się inspiracją wielu filmów, książek, a nawet murali. Jest to zaledwie jedna z wielu cudownych opowieści, które przeczytacie w tej książce!

Opowieści o psach, które ratowały świat
Opowieści o psach, które ratowały świat
Opowieści o psach, które ratowały świat
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Oprócz dzielnego Bobbiego poznacie między innymi suczkę Brandy, która jako pierwsza w historii zapobiegła wybuchowi bomby na pokładzie samolotu pasażerskiego. Przeczytacie również o historii Buddy’ego – pierwszego amerykańskiego psa przewodnika. Wśród opisywanych czworonogów nie zabraknie nawet wiernych towarzyszy królów, prezydentów czy… Józefiny, żony Napoleona! Każda z historii jest zupełnie inna, a wszystkie pełne są niezwykłych przygód, zaskakujących ciekawostek i cudownych, psich bohaterów, którzy urzekali swoją odwagą, wiernością, a niejednokrotnie także pomysłowością.

Jednak „Opowieści o psach, które ratowały świat” to nie tylko 31 historii wyjątkowych zwierzaków. To także mnóstwo psich ciekawostek, które autorka sprytnie wstawiła pomiędzy poszczególnymi opowiadaniami. Jakie psy zdobyły Medal Dickin PDSA za bohaterską pomoc podczas bombardowania Londynu w 1940r.? Czym jest dogspottking i na czym polega punktacja w tych niezwykłych zawodach? Gdzie tkwi sekret psiego węchu? To zaledwie namiastka interesujących ciekawostek z psiego świata. Jednak zdecydowanie najciekawsze będzie zestawienie niewiarygodnych, ale ciekawych faktów o psach. Wiedzieliście na przykład, że psy rasy besanji nie potrafią szczekać, ale z powodzeniem jodłują?!

Gorąco polecam książkę „Opowieści o psach, które ratowały świat”. Jest to świetna lektura dzieci od 6. roku życia, w której znajdziecie mnóstwo zaskakujących i pięknych historii o najwierniejszych psich towarzyszach człowieka. Na sam koniec dodam, że oprócz ciekawych, wzruszających i świetnie spisanych opowiadań w książce znajdziecie też fantastyczne ilustracje, nad którymi pracowało aż 17 ilustratorów! Dzięki temu, że widać na nich różne style i techniki, całość jest naprawdę interesująca i przyjemna dla oka.

A już wkrótce pokażemy Wam drugą książkę z tej ciekawej serii pt.: „Opowieści o kotach, które rządziły światem”. Zaglądajcie na Czytelnicze Podwórko.

Opowieści o psach, które ratowały świat
Opowieści o psach, które ratowały świat
Opowieści o psach, które ratowały świat
Opowieści o psach, które ratowały świat
Metryczka:
  • autor – Kimberlie Hamilton
  • ilustrator – Allie Runnion, Andrew Gardner, Becky Davies, Charlotte Archer, Emma Jayne, Holly Sterling, Hui Skipp, Jessica Smith, Katie Wilson, Lily Rossiter, Michelle Hird, Nan Lawson, Olivia Holden, Rachel Allsop, Rachel Sanson, Risa Rodil, Sam Loman
  • tłumacz – Małgorzata Bortnowska
  • wydawnictwo – Znak Emotikon

Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci