Czas na choinkę - najpiękniejsze książki na święta
3+,  5+,  7+,  Książki

Czas na choinkę – recenzja

Są takie świąteczne tytuły, które niosą ze sobą wzruszającą i pouczającą fabułę. Są też takie, które swoimi przepięknymi ilustracjami i prostą, choć niezwykle klimatyczną opowieścią cieszą oko i fenomenalnie wprowadzają w świąteczny nastrój. I to właśnie do nich zaliczyłabym świąteczną nowość od wydawnictwa Mamania. Zajrzyjcie razem z nami do pięknej bożonarodzeniowej książki pod tytułem „Czas na choinkę”.

W historii, której autorką jest Patricia Toht dzieci będą miały okazję poznać pewną rodzinę. Chłopiec i dziewczynka wraz z rodzicami wybierają się po świąteczne drzewko. Mimo że rodzice długo przyglądają się różnym choinkom, dzieci wcale nie mają czasu na nudę! Korzystają z okazji i cieszą się urokami zimy. W końcu czy jest coś fajniejszego niż szaleństwa na śniegu między pięknymi iglakami?

Chwilę później choinka jest już w domu sympatycznych bohaterów opowieści. Najpierw trzeba zrobić jej miejsce. Dzieci już przenoszą lampę, a w tym czasie mama przycina nieco drzewo. Gdy już wszystko jest gotowe pora na świąteczne ozdoby! Chłopiec z dziewczynką pomagają rodzicom odszukać pudła z bombkami i łańcuchami. Wspólnymi siłami udaje się nawet rozplątać supły na sznurach lampek! Zabawy przy dekorowaniu choinki nie mają końca! Jak będzie wyglądać świąteczne drzewko? Sprawdźcie sami!

Czas na choinkę - najpiękniejsze książki na święta
Czas na choinkę - najpiękniejsze książki na święta
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

„Czas na choinkę” to urocza, rymowana historia o tym, jak zwykłe drzewko staje się… świąteczną choinką! Opowieść jest tak skonstruowana, że dzieci będą miały szansę poczuć się tak, jakby współuczestniczyły w świątecznych przygotowaniach bohaterów historii. Jest to ogromnym atutem tego tytułu! I co najważniejsze, książka jest wspaniałą zachętą dla maluchów do aktywnego udziału w dekorowaniu bożonarodzeniowego drzewka. Jestem pewna, że dzięki temu Wasza choinka będzie jeszcze piękniejsza!

Kolejną zaletą książki „Czas na choinkę” jest jej szata graficzna. Na każdej rozkładówce znajdziecie całostronicowe ilustracje, które są kolorowe, niezwykle radosne i pełne świątecznych szczegółów. A na końcu czeka na Was coś, co z pewnością będzie ogromną atrakcją dla najmłodszych czytelników! Pop-up, na którym ujrzycie przepiękną choinkę, którą wcześniej ubieraliście razem z bohaterami książki będzie idealnym zwieńczeniem tej świątecznej lektury.

Gorąco polecam „Czas na choinkę” wszystkim małym czytelnikom od 3. roku życia.

Czas na choinkę - najpiękniejsze książki na święta
Czas na choinkę - najpiękniejsze książki na święta
Metryczka
  • autor – Patricia Toht
  • ilustrator – Jarvis
  • wydawnictwo – Mamania
Szukacie innych świątecznych tytułów? Zajrzyjcie koniecznie tu:

Najlepsze świąteczne książki dla dzieci – zestawienie


Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *