Ziemia, żywa planeta
5+,  7+,  9+,  Książki,  Popularno-naukowe

Ziemia, żywa planeta – recenzja

Trudno o bardziej zagadkowy i fascynujący temat niż powstanie Wszechświata i ewolucja. Nie da się jednak ukryć, że nie są to zagadnienia łatwe, więc i opowiadanie o nich dzieciom nie należy do zadań prostych. Jest jednak książka, która udowadnia, że nie ma trudnych tematów – są tylko trudne odpowiedzi! A z odpowiednim podejściem i szczyptą kreatywności można stworzyć cudowną publikację, która nawet dzieci w wieku przedszkolnym z powodzeniem przeprowadzi przez niełatwe meandry historii naszej planety. Zajrzyjcie razem z nami do fenomenalnej książki „Ziemia, żywa planeta” od Wydawnictwa Tatarak. Jestem pewna, że ją pokochacie!

Już na pierwszy rzut oka widać, że szata graficzna tej nowości jest absolutnie cudowna. Duży format i piękna, tłoczona okładka są zapowiedzią wyjątkowych doznań wizualnych. I uwierzcie mi, że to, co czeka na Was w środku z pewnością pozytywnie Was zaskoczy. Otóż na każdej stronie ujrzycie starannie wykonane ryciny, które zabiorą małych czytelników w podróż przez przeróżne etapy geologicznej historii Ziemi. To jednak nie wszystko! Tu i ówdzie czekają na Was naprawdę niesamowite niespodzianki. Pierwszym zaskoczeniem są strony z klapkami. Pozwolą one przenieść się w czasie i zobaczyć, jakie prehistoryczne zwierzęta czy rośliny kryją się za różnymi skamielinami. Jestem pewna, że zrobią one duże wrażenie, zwłaszcza na młodszych dzieciach. Drugim ciekawym dodatkiem są ilustracje, wykonane na bibułach, dzięki czemu tworzą one wielowarstwowe, przenikające się obrazki. Co na nich zobaczycie? Będziecie mogli poobserwować z ukrycia wielkie dinozaury. Zobaczycie też przeogromne ważki, wielkie paprocie i 2-metrowe (!) a’la stonogi, które żyły w późnym paleozoiku. Warto jednak dodać, że choć szata graficzna jest niewątpliwie przeogromnym atutem książki, to treści, które im towarzyszą są równie atrakcyjne. O czym przeczytacie?

Ziemia, żywa planeta
Ziemia, żywa planeta
Ziemia, żywa planeta
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

„Ziemia, żywa planeta” to tytuł, który zabierze Was w fascynującą podróż przez miliardy lat historii naszej planety. Autorka w niezwykle prosty oraz ciekawy sposób opisuje wydarzenia, które doprowadziły do powstania Ziemi i zmiany, dzięki którym pojawiło się na niej życie. Dzieci dowiedzą się czym był Wielki Wybuch, jak doszło do powstania Księżyca oraz co dało początek pierwszym oceanom na naszej planecie. Jednak to nie wszystko! Młodzi czytelnicy będą mieli okazję zgłębić tajemnice powstania życia, sprawdzą czym była pierwotna zupa oraz przyjrzą się ewolucji roślin i zwierząt.

Jeśli Wasze dzieci są ciekawe świata i chętnie sięgają po edukacyjne tytuły, to gorąco Was zachęcam do przygody z książką „Ziemia, żywa planeta”. Jest to świetna propozycja dla czytelników w różnym wieku. Treści przedstawione są w bardzo przystępnej formie, a tekst pełen jest ciekawych i zaskakujących faktów, które z pewnością zaintrygują młodych odkrywców. Co ważne, każda strona łączy edukacyjne ciekawostki z bardzo atrakcyjnymi rozwiązaniami graficznymi. Książka jest niezwykle przyjemna dla oka i jestem przekonana, że dzieci (które są bardzo wymagającymi odbiorcami!) z pewnością będą zachwycone! Ogromną zaletą tego tytułu jest także to, że przedstawia ona bardzo szerokie ujęcie tematu. Przeczytacie tu zarówno o powstaniu Kosmosu, jak i o pierwszych roślinach, dinozaurach czy ewolucji człekokształtnych. I choć może się wydawać, że nie są to proste zagadnienia, to gwarantuję, że proponowane przez autorkę treści są świetnie dostosowane do wieku czytelnika!

„Ziemia, żywa planeta” to książka, po którą śmiało możecie sięgnąć zarówno z dziećmi w wieku przedszkolnym, jak i z czytelnikami 7+ czy 9+. Publikacja jest tak starannie przygotowana, że każdy mały odbiorca znajdzie w niej coś dla siebie. My przeczytaliśmy „Ziemię…” z 6-letnim Kubą i nie będę ukrywać – wszyscy byliśmy zachwyceni. Jest to naprawdę świetna przygoda z geologią!

Ziemia, żywa planeta
Ziemia, żywa planeta
Ziemia, żywa planeta
Ziemia, żywa planeta
Ziemia, żywa planeta
Metryczka:
  • autor – Marta de la Serna / Museo de Ciencias Naturales de Barcelona
  • ilustrator – Aina Bestard
  • tłumacz – Karolina Jaszecka
  • wydawnictwo – Tatarak

Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *