Duch z Niewiadomic
12+,  9+,  Książki

Duch z Niewiadomic – recenzja

Dzieci uwielbiają czytać historie o duchach. A jeśli w opowieści pojawiają się również opuszczony pałac, tajemnice, szyfry i ukryte pomieszczenia, to jest to gwarancja tego, że nie oderwiecie ich od książki! Właśnie dlatego pragnę pokazać Wam powieść „Duch z Niewiadomic” Katarzyny Majgier. Jest to świetne połączenie wątków detektywistycznych i przygodowych z elementami dreszczowca i powieści science fiction. Brzmi intrygująco, prawda?

Wiktor mieszkał w leśniczówce, położonej u stóp pałacu w Niewiadomicach. Pałac od lat był opuszczony i został wielokrotnie splądrowany przez złodziei i poszukiwaczy skarbów. Teraz jednak ktoś go remontował i już wkrótce miał on trafić w ręce nowych właścicieli. Tak właśnie Wiktor poznał Magdę – dwunastolatkę, której rodzice po wygraniu głównej nagrody w loterii kupili posiadłość Niewiadomskich. I choć pałac po remoncie w niczym nie przypominał poprzedniego, nieco ponurego zamczyska, to nadal skrywał wiele tajemnic! Jakich?

Od lat w Niewiadomicach krążyły legendy  o duchu hrabianki, który nawiedzał opuszczone mury pałacu. Wielu ją widziało, niektórzy nawet rozmawiali z bladą postacią z poprzedniej epoki. Babcia Wiktora wielokrotnie opowiadała sąsiadom o spotkaniach ze starszą panią, przypominającą zjawę. Niestety większość nie traktowała tych opowieści poważnie i uważała babcię chłopca za… wariatkę! Pewnego dnia wydarzy się jednak coś, co pokaże, że duch z Niewiadomic istnieje naprawdę, choć wcale nie jest zjawą. A wszystko zmieni się, gdy Magda z Wiktorem znajdą pewien list i zaczną majstrować przy kominku. Co dzieci znajdą w pałacu w Niewiadomicach? I kim jest tajemnicza hrabianka, której duch widziany był w posiadłości? Sięgnijcie po książkę „Duch z Niewiadomic” i sprawdźcie sami!

Duch z Niewiadomic
Duch z Niewiadomic
Duch z Niewiadomic
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

„Duch z Niewiadomic” to fascynująca powieść, którą czyta się z zapartym tchem i wypiekami na twarzy! Przyznam szczerze, że czułam się tak, jak podczas lektury „Szatana z siódmej klasy”. Fabuła jest bardzo przemyślana i świetnie rozplanowana! Nie brak w niej dowcipnych dialogów i naprawdę udanego humoru sytuacyjnego. Nie zabraknie też zagadek, tajemnic, ukrytych przejść i wiadomości z szyfrem! W opowieści pojawia się nawet wątek naukowych wynalazków i odkryć, które mogłyby zrewolucjonizować świat. To wszystko sprawia, że ta książka Katarzyny Majgier jest naprawdę warta uwagi! Jestem przekonana, że przypadnie ona do gustu zarówno młodym fanom powieści z gatunku science fiction, jak i czytelnikom lubującym się w książkach przygodowo-detektywistycznych.

Cieszę się, że oprócz ciekawej i wciągającej fabuły „Duch z Niewiadomic” ma w sobie także wartościowe przesłanie. Młodzi czytelnicy zobaczą, że to od nich zależy kim będą w przyszłości. Owszem, nie bez znaczenia są sprzyjające nam okoliczności, jednak przygody Magdy, Wiktora i tytułowego ducha pokażą, że tak naprawdę to wiedza, właściwe decyzje, pielęgnowanie talentów oraz uczciwa praca i ciekawość świata są tym, co pomaga osiągnąć sukces. Do tego wszystkiego całość doprawiona jest świetnymi ciekawostkami ze świata nauki, które z pewnością zachęcą starsze dzieci do zapoznania się z fascynującą historią odkryć i wynalazków, które odmieniły losy ludzkości!

Gorąco polecam książkę „Duch z Niewiadomic” wszystkim czytelnikom od 9. roku życia. Nam ta powieść bardzo przypadła do gustu!

Duch z Niewiadomic
Duch z Niewiadomic
Duch z Niewiadomic
Metryczka:
  • autor – Katarzyna Majgier
  • wydawnictwo – Literatura

Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *