Jadzia Pętelka bierze kąpiel
2+,  3+,  5+,  Książki

Jadzia Pętelka bierze kąpiel – recenzja

Książki o Jadzi i Stasiu Pętelkach biją rekordy popularności. Nasz Kuba uwielbia przygody Pętelkowego rodzeństwa i zawsze z niecierpliwością wypatruje premier kolejnych tytułów z obu serii autorstwa Barbary Supeł. Dziś pragniemy pokazać Wam nowość, którą z pewnością pokochają i dzieci, i rodzice! Zajrzyjcie razem z nami do książki „Jadzia Pętelka bierze kąpiel”. Zapraszamy do recenzji Czytelniczego Podwórka!

Jadzia Pętelka zjadła właśnie kolację. Nadeszła pora, by szykować się do snu. Dziewczynka nie sprawiała jednak wrażenia zainteresowanej kąpielą… Nic bardziej mylnego! Gdy do jadziowych uszu dotarły słowa „zabawa” i „piana”, dziewczynka co sił pobiegła do łazienki. Jakie zabawki Jadzia przyszykowała do kąpieli? Gumowa kaczuszka i garnek dla lalek z pewnością świetnie będą się nadawały do przygód wśród fal! A co w tym czasie będzie robił leniwiec?

Gdy Jadzia nacieszyła się już pianą i zabawą w wodzie, przyszła kolej na mycie. Buzia, pachy, stopy – wszystko musi być porządnie wyszorowane. Teraz pozostało tylko umyć włosy. Mama Jadzi jest do tego zadania świetnie przyszykowana. Z szafki wyciąga… MAGICZNY ZESTAW DO WŁOSÓW. Co tam znajdziecie? I co jeszcze Jadzia będzie robiła w łazience? ? O tym musicie przekonać się sami!

Jadzia Pętelka bierze kąpiel
Jadzia Pętelka bierze kąpiel
Jadzia Pętelka bierze kąpiel
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

„Jadzia Pętelka bierze kąpiel” to świetna książeczka dla najmłodszych czytelników, pomagająca w tworzeniu własnych rodzinnych, wieczornych rytuałów. Dzięki temu kąpiel w wannie, mycie głowy czy szczotkowanie zębów nie będą żadnym problemem. Jadzia pokaże dzieciom jak każdą z tych czynności zmienić w przyjemną przygodę! Dla nas największą frajdą była rymowanka, towarzysząca obcinaniu paznokci. Pomysł, by wyliczanką zachęcić maluchy do pozostania przez chwilę w bezruchu wydał się nam trafiony w dziesiątkę! Ciekawym rozwiązaniem jest też magiczny zestaw do włosów. Nasz starszak przez długi czas nie czuł się komfortowo podczas mycia głowy. Próbowaliśmy wielu rozwiązań, jednak większość się nie sprawdziła. Myślę, że wspólnie skompletowany przybornik mógłby być dużą pomocą!

Gorąco polecam książkę „Jadzia Pętelka bierze kąpiel” do rodzinnego czytania z maluchami od 2. roku życia. Przygody małej Jadzi jak zawsze łączą przyjemne z pożytecznym 😉. Po raz kolejny w zabawnej, prostej opowieści znajdziecie dużo podpowiedzi, pomagających poradzić sobie z wyzwaniami codzienności. Oczywiście nie zabraknie tu mnóstwa zabawnych sytuacji i przeuroczych ilustracji Agaty Łukszy. Widok Jadzi tuż po wysuszeniu loków jest absolutnie bezcenny! Słowa „Pufff! Ale fryzura!” na stałe weszły do naszego rodzinnego słownika. Nie będę ukrywać – jest to nasza ulubiona część jadziowych przygód.

Jadzia Pętelka bierze kąpiel
Jadzia Pętelka bierze kąpiel
Metryczka:
  • autor – Barbara Supeł
  • ilustrator – Agata Łuksza
  • wydawnictwo – Zielona Sowa
Jeśli szukacie recenzji innych części Pętelkowego rodzeństwa, to zajrzyjcie koniecznie tu:

Jadzia Pętelka – recenzja serii

Zabawy Jadzi Pętelki – recenzja

Staś Pętelka. Wielka wyprawa – recenzja


Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *