Staś Pętelka
3+,  5+,  7+,  Książki,  Picturebooki

Staś Pętelka. Wielka wyprawa – recenzja

„Staś Pętelka. Wielka wyprawa” to wakacyjna nowość od wydawnictwa Zielona Sowa. Tym razem Stasia i jego młodszą siostrę Jadzię czekają pierwsze wakacje bez mamy i taty. Jakie przygody spotkają dzieci w czasie letniej wyprawy? Zajrzyjcie razem z nami do tej uroczej książki!

Dzieci podczas zabawy w przedszkolnej piaskownicy opowiadają Pani Marzence o swoich wakacyjnych planach. Przedszkolaki wydają się być podekscytowane na samą myśl o czekających je przygodach. Jedynie Staś sprawia wrażenie zmartwionego. Chłopiec zastanawia się czy wakacje w górach, na które jadą z dziadkiem i babcią na pewno będą udane. W końcu to pierwsza taka wyprawa bez rodziców! Jak on sobie poradzi? Co jeśli Jadzia będzie tęsknić i bez przerwy płakać?

Początek wycieczki zapowiada się całkiem nieźle. Rodzeństwo pierwszy raz jedzie nocą w pociągu. W dodatku okazuje się, że jest to kuszetka, czyli pociąg w którym są łóżka (i to z drabinką, co jest dla Jadzi i Stasia powodem do ogromnej radości). Co więcej, gdy są na miejscu dzieci dostają od dziadka kieszonkowe, którym mogą samodzielnie dysponować! Co jeszcze czeka na dzieci w górach? Czy będą to udane wakacje? Przekonajcie się sami!

Staś Pętelka
Staś Pętelka
Czytelnicze PCzytelnicze Podwórko recenzje książek dla dzieciodwórko

„Staś Pętelka. Wielka wyprawa” to bardzo ciekawa i pouczająca opowieść. Będzie to świetny wstęp do rozmowy z dzieckiem o pierwszych wakacjach bez rodziców. Górska wycieczka Stasia i Jadzi nauczy także dzieci kilku zasad pociągowego sarvoir-vivre, pokaże jak należy postępować z mieszkańcami lasów i łąk oraz będzie cennym punktem wyjścia do nauki o wartości pieniądza. Przede wszystkim jednak książka będzie wspaniałą lekturą! Staś i Jadzia to niezwykle sympatyczne dzieciaki, których przygody nie raz wywołają uśmiech na twarzach czytelników.

Podobnie jak pozostałe książki o Stasiu Pętelce, czy też o jego młodszej siostrze – Jadzi, także ta jest  wspaniale ilustrowana. Każda strona opowieści wypełniona jest uroczymi ilustracjami Agaty Łukszy. Przyznam, że z dużą przyjemnością czyta się tę książkę.

„Staś Pętelka. Wielka wyprawa” będzie świetną lekturą dla wszystkich dzieci od 4. roku życia. Dla młodszych czytelników polecam natomiast przygody Jadzi – młodszej siostry Stasia. Recenzję najnowszej książki „Jadzia Pętelka nie odda łopatki” znajdziecie TU. Gorąco polecam!

Staś Pętelka
Staś Pętelka
Barbara Supeł
Barbara Supeł
Metryczka:
  • autor – Barbara Supeł
  • ilustrator – Agata Łuksza
  • wydawnictwo – Zielona Sowa
Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!

https://www.facebook.com/Czytelnicze-Podw%C3%B3rko-110350537349797

Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci