Staś Pętelka. Najlepszy przyjaciel
5+,  7+,  Książki

Staś Pętelka. Najlepszy przyjaciel – recenzja

Część z Was wie, że nasz Kuba w tym roku zaczął naukę w szkole. I choć w zasadzie przechodził do jednej klasy razem z większością kolegów i koleżanek z przedszkolnej grupy, to nadal bardzo przeżywał ten dzień i miał wiele obaw. Dużo trudniej jest, gdy początek roku szkolnego wiąże się nie tylko z nowym miejscem, ale także z tym, że dziecko zmienia całe swoje rówieśnicze otoczenie. Czasem w takich sytuacjach dobrze jest mieć choć jedną bratnią duszę, która wprowadzi malucha w nowy świat. Bywa jednak, że nawet z przyjacielem u boku nie jest łatwo, zwłaszcza, gdy trzeba się nim podzielić z innymi… Właśnie w takiej sytuacji znalazł się mały Staś. Jak sobie poradził? Zapraszamy Was do naszej recenzji, w której zaglądamy do nowości „Staś Pętelka. Najlepszy przyjaciel”.

Rodzina Pętelków niedawno się przeprowadziła. Jednak nowe mieszkanie nie było jedyną zmianą w życiu Stasia, bowiem teraz czekał go pierwszy dzień w zupełnie nowym przedszkolu. Miał już przygotowany ulubiony plecak oraz kapcie z koszykarzem. I choć wiedział, że Krzyś, jego nowy sąsiad, będzie chodził razem z nim do grupy, to nadal w serce chłopca wkradał się niepokój. Czy w grupie Muchomorków będzie fajnie? Jaka jest pani Milena?

Gdy Staś pożegnał się z mamą i poszedł do sali, czuł się nieswojo. Krzyś miał mu przecież pomóc poznać nowych kolegów i koleżanki, a tymczasem pobiegł szybciutko do swoich przyjaciół i zupełnie nie zwracał na Stasia uwagi. Zanim jednak chłopiec zdążył się zmartwić na dobre, pani Milena przedstawiła go Ignacemu, który podobnie jak Staś zmienił przedszkole i dziś również czuł się troszkę samotny. Chłopcy postanowili razem poradzić sobie tak z nową sytuacją, jak z tęsknotą za rodzicami! I choć początkowo bawili się świetnie, to po drzemce coś poszło nie tak… Staś obudził się w złym humorze, Ignacy się obraził i obu chłopcom było teraz smutno. Czy uda im się pogodzić? I jak Stasiowi minie reszta dnia wśród Muchomorków? Sięgnijcie po książkę „Staś Pętelka. Najlepszy przyjaciel” i przekonajcie się sami!

Staś Pętelka. Najlepszy przyjaciel
Staś Pętelka. Najlepszy przyjaciel
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Oj tak, wcale nie jest łatwo dzielić się kolegą. Równie trudno jest się odnaleźć w zgranej grupie, gdzie zawiązały się już przyjaźnie. Dlatego cieszę się, że panie Basia Supeł i Agata Łukasza sięgnęły po ten temat i wspólnie ze Stasiem Pętelką przeprowadzą dzieci przez niełatwy czas adaptacji. Mali czytelnicy w bezpiecznej atmosferze, bo w domowym zaciszu, będą mogli przyjrzeć się przedszkolnym zajęciom. Zobaczą, jak wygląda rytmika, zerkną na zajęcia plastyczne, a nawet wspólnie ze Stasiem staną oko w oko z prawdziwym… SUPERBOHATEREM! Tak, w grupie Muchomorków naprawdę sporo się dzieje. Bywa też, że nie wszystko się układa. Czasem dzieci się posprzeczają, bywa, że ktoś nie może się z kimś dogadać. Jednak przygoda Stasia pokazuje, że zawsze warto ze sobą rozmawiać, a gdy trudno dojść do porozumienia, w każdej chwili można liczyć na pomoc nauczyciela!

Myślę, że „Staś Pętelka. Najlepszy przyjaciel” to książka, która będzie dużą pomocą w przygotowaniu dzieci do zmian. Może niekoniecznie jest to propozycja dla 3. latków, rozpoczynających przedszkole, ale dzieci 4-6. letnie zdecydowanie mogą sięgnąć po tę książkę. Przygoda Stasia będzie nie tylko dobrym wstępem do rozmowy o przeprowadzce czy zmianie przedszkola, ale także pomocą w sytuacjach, gdy dzieci mają trudność w nawiązywaniu nowych znajomości, rozpoczynają naukę w szkole bądź cierpią, gdy widzą, że nie są jedynym przyjacielem swojego najlepszego kolegi. Mądra, a jednocześnie zabawna i bardzo przystępna treść, dopełniona jak zawsze przyjemnymi ilustracjami pani Agaty, zdecydowanie daje dużą przyjemność z lektury. Gorąco polecam tę przygodę rodziny Pętelków, jak każdą zresztą! Czy muszę mówić, że niecierpliwie wypatruję kolejnej 😉?

Staś Pętelka. Najlepszy przyjaciel
Staś Pętelka. Najlepszy przyjaciel
Staś Pętelka. Najlepszy przyjaciel
Metryczka:
  • autor – Barbara Supeł
  • ilustrator – Agata Łuksza
  • Wydawnictwo Zielona Sowa
Link do strony wydawnictwa:

https://www.zielonasowa.pl/stas-petelka-najlepszy-przyjaciel-18662.html

Zerknijcie także tu:

Staś Pętelka. Wielka wyprawa – recenzja


Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci