Hania i Staś poznają świat. Wspaniały prezent. Krok po kroku
2+,  3+,  Książki

Hania i Staś poznają świat. Wspaniały prezent

„Krok po kroku” to edukacyjna seria dla dzieci, która dotyka przeróżnych codziennych spraw, znanych maluchom z ich najbliższego otoczenia. Większość książek z tego cyklu to krótkie, całokartonowe i bardzo esencjonalne w przekazie propozycje dla najmłodszych czytelników. Dziś jednak chciałabym pokazać Wam nieco bardziej rozbudowany tytuł, również o kartonowych stronach, ale skrywających zdecydowanie więcej tekstu. Zajrzyjcie razem z nami do nowości „Hania i Staś poznają świat. Wspaniały prezent”!

Hania i Staś uwielbiają dawać prezenty. Gdy tylko dowiadują się, że dziś są urodziny mamy, od razu zabierają się do pracy, by stworzyć piękny portret! Tak samo chętnie współpracują przy budowie rakiety dla Jasia, który przychodzi do rodzeństwa z wizytą. I choć nie wszystko idzie po myśli maluchów, czasem coś się rozleje, a rysunek nie wyjdzie perfekcyjnie, to dzieci doskonale wiedzą, że najbardziej liczą się starania i szczere chęci! Zdarza się jednak, że komuś prezent się nie spodoba… Co wtedy?  Sięgnijcie po zbiór opowiadań „Wspaniały prezent”, a Hania i Staś z pewnością pomogą Wam znaleźć odpowiedź na to pytanie!

Hania i Staś poznają świat. Wspaniały prezent. Krok po kroku
Hania i Staś poznają świat. Wspaniały prezent. Krok po kroku
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Sztuka dawania prezentów wcale nie jest łatwa. Każdemu z nas zdarzyło się pewnie podarować komuś coś, co niekoniecznie przypadło mu do gustu. Jest to sytuacja, w której przykro jest tak naprawdę obu stronom. Obdarowanemu, bo prezent nie był tym wymarzonym i obdarowującemu, bo przecież się starał, a wyszło jak wyszło… Szczególnie trudno jest w takiej sytuacji dzieciom. A jednak autorka przygód o Stasiu i Hani znalazła świetny sposób, by wytłumaczyć młodym czytelnikom, jak w tej niełatwej chwili znaleźć pocieszenie. Nie jest to jednak koniec wartościowego przekazu! „Wspaniały prezent” to przede wszystkim opowieść, która pomoże dzieciom zrozumieć, że te najcudowniejsze podarunki wcale nie muszą być drogie. Dane z serca przygotowane własnoręcznie drobiazgi dla naszych najbliższych stać się mogą przecież bezcennymi pamiątkami!

Co ciekawe, w tych przygodach Hani i Stasia nie zabraknie świątecznego akcentu… Gdy rodzeństwo usiądzie razem z rodziną do Wigilii dojdzie do pewnego nieoczekiwanego wydarzenia. Otóż od świątecznego stołu oderwie ich dzwonek do drzwi. I nie będzie to zbłąkany wędrowiec, a Święty Mikołaj, który w pośpiechu pozostawił worek z prezentami dla wszystkich domowników. Niestety, z jakiegoś powodu zabrakło wśród nich upominki dla dziadka. Hania i Staś jednak wpadną na pomysł, który z pewnością rozgrzeje serca każdego czytelnika, bez względu na wiek. Tak piękny przekaz, pełen ciepła i serdeczności, jest nam właśnie teraz tuż przed świętami tak bardzo potrzebny!

Gorąco polecam nowość „Hania i Staś poznają świat. Wspaniały prezent” czytelnikom już od 2. roku życia. Jestem pewna, że znajdziecie tu mnóstwo inspirujących treści, a ciepłe, bardzo wartościowe i mądre opowiadania staną się dla Was okazją do ważnych rozmów o tym, że dawanie prezentów może być źródłem naprawdę wielkiej radości.

Hania i Staś poznają świat. Wspaniały prezent. Krok po kroku
Hania i Staś poznają świat. Wspaniały prezent. Krok po kroku
Metryczka:
  • autor – Paulina Chmurska
  • ilustrator – Agnieszka Matz
  • Wydawnictwo Wilga
Zerknijcie także tu:

1,2,3… liczymy oraz emocje – recenzja nowości z serii „Krok po kroku”


Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *