Zabawy Jadzi Pętelki
2+,  3+,  Książki,  Łamigłówki

Zabawy Jadzi Pętelki – recenzja

Od kiedy pamiętam nasz Kuba uwielbiał wszelkie książki i zeszyty z zadaniami. Gdy w swoje ręce złapał książeczkę, w której były labirynty, wyszukiwanki czy kolorowanki to zabawom nie było końca. A jeśli w środku znalazł naklejki, to do pełni szczęścia nie brakowało już niczego. Gdy do księgarń trafiły „Zabawy Jadzi Pętelki” byłam pewna, że chętnie je przetestuje. I choć są one skierowane do dzieci w wieku 2-3 lat, to nasz 6-latek z ogromną przyjemnością sprawdzał, jakie aktywności przygotowały dla maluchów Barbara Supeł i Agata Łuksza. Zajrzyjcie razem z nami do trzech zeszytów z zadaniami, w którym maluchy będą bawić się razem z kultową już Jadzią!

Zabawy Jadzi Pętelki w domu

Jadzia Pętelka zaprosi maluchy do swojego domu. Przygotowała tam dla dzieci wiele zabaw! Wspólnie przejdziecie przez kilka labiryntów i pomożecie Jadzi odszukać zaginione kapcie oraz maskotkę. Razem pobawicie się klockami i stworzycie ulubioną poduszkę. Będziecie też mieli okazję pomóc Jadzi w przygotowaniach do kolacji i snu.

W książeczce „Zabawy Jadzi Pętelki w domu” na dzieci czeka wiele ciekawych aktywności. Wśród zadań nie zabraknie kolorowanek, szukania różnic, dopasowywania par, rysowania po śladach oraz… NAKLEJEK! Na wielu stronach zadaniem dzieci będzie wyszukanie i przyklejenie odpowiednich obrazków. Co ważne, naklejki są sporych rozmiarów, więc małe rączki spokojnie sobie z nimi poradzą!

Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci
Zabawy Jadzi Pętelki na wsi

Co ciekawego można robić na wsi? Staś zaprosi maluchy do kurnika – spróbujecie policzyć jajka i nakarmić kury? Jadzia zaś zaprosi dzieci do ogródka. Ktoś przecież musi podlać słoneczniki i sprawdzić, jak rosną buraki na grządkach! Na wsi można też poskakać po kałużach, pomóc nakarmić gąski i świnki oraz zebrać owoce w sadzie. Ach, tyle cudownych rzeczy można robić na wiejskim podwórku!

„Zabawy Jadzi Pętelki na wsi” to kolejny tytuł, w którym maluchy znajdą kolorowanki, labirynty i wiele zadań z wykorzystaniem naklejek. Nie zabraknie tu także ćwiczeń edukacyjnych. Dzieci będą miały okazję do przypomnienia sobie, jak wyglądają kwadraty, trójkąty i koła oraz poćwiczą liczenie. Jestem pewna, że wspólnie z Jadzią i Stasiem będą się świetnie bawić!

Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci
Zabawy Jadzi Pętelki w parku

W parku można robić tyle interesujących rzeczy! Jadzia uwielbia podglądać wiewiórki, bawić się na placu zabaw i puszczać latawce. Między alejkami można także znaleźć różne ciekawe skarby! Pomożecie Jadzi dopasować dary jesieni do drzew, z których pochodzą? Ojej! Chyba Staś i Michasia gdzieś się zgubili! Gdzie oni mogą być?

W książeczce „Zabawy Jadzi Pętelki w parku” dzieci zmierzą się z przeróżnymi zadaniami. Znajdziecie wśród nich kolorowanki, labirynty, szukanie par i kilka ćwiczeń z naklejkami w roli głównej. Wspólne zabawy z Jadzią będą także okazją do kilku edukacyjnych powtórek. Jak należy zachowywać się, gdy wyprowadzamy psa na spacer? Czy jest przejście dla pieszych? To tylko niektóre z zadań, które znajdziecie w tym zeszycie

Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci
Podsumowanie

„Zabawy Jadzi Pętelki” to zbiór zadań dla dzieci od 2. roku życia. Proste polecenia, czytelne rysunki oraz gruby obrys kolorowanek i wzorów sprawią, że maluchy nie będą miały problemu z wykonaniem poszczególnych ćwiczeń. Z pewnością ogromnym walorem książeczek są dołączone do nich naklejki. Są sporych rozmiarów i łatwo je odkleić, więc z powodzeniem maluchy poradzą sobie z nimi samodzielnie. Co ważne, zeszyty są bardzo kolorowe! Dla małych odbiorców jest to bardzo ważne.

Przyznam, że osobiście jestem tymi książeczkami zachwycona. Zdanie to podziela nasz 6-letni weteran wszelkich zeszytów z zadaniami. Wniosek jest więc prosty – autorki Jadzi Pętelki przygotowały coś wspaniałego! Dodam, że niezwykle trudno jest stworzyć książki z ćwiczeniami dla maluchów. Większość z tych, które są dobrze przygotowane merytorycznie najczęściej nie urzeka grafiką. Natomiast „Zabawy Jadzi Pętelki” zdecydowanie rozpieszczają! Są ciekawe, pięknie wykonane i oferują dużą różnorodność zadań.

Mam tylko jedną maleńką uwagę. Szkoda, że niektóre rysunki na naklejkach są umieszczone na białym tle. Gdyby było ono przeźroczyste to naklejki pięknie dopełniałyby ilustracje. Przypuszczam jednak, że zabieg ten był celowy – niewprawnym małym rączkom trudno jest przykleić naklejkę idealnie, a maskujące tło pozwala ukryć pewne niedoskonałości.  Tak więc niektórzy mogą uznać to za wadę, jednak z punktu widzenia dziecka jest to niewątpliwie zaleta!

„Zabawy Jadzi Pętelki” będą świetną propozycją dla maluchów od 2. roku życia. Jestem pewna, że każde dziecko w tym wieku będzie zachwycone zabawami, które przygotowały autorki. A sama Jadzia jest urzekająca jak zawsze! Gorąco polecam.

Zabawy Jadzi Pętelki
Zabawy Jadzi Pętelki
Metryczka:
  • tekst – Barbara Supeł
  • ilustracje – Agata Łuksza
  • wydawnictwo – Zielona Sowa
Jeśli spodobała się Wam Jadzia Pętelka, to zajrzyjcie koniecznie tu:

Jadzia Pętelka nie odda łopatki – recenzja


Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *