Nic!
2+,  3+,  5+,  Książki,  Picturebooki

Nic! – recenzja

Nie jestem w stanie policzyć ile razy usłyszałam odpowiedź „Nic”, gdy pytałam moje starsze dziecko co robi. Nie raz zdarzało mi się złapać na tym, że denerwuje mnie ta odpowiedź. No bo jak można nic nie robić – przecież zawsze robi się coś! Myślę, że zgodzi się ze mną każdy rodzic – gdy w odpowiedzi na pytanie o aktualne zajęcie słyszymy „Nic” to znaczy, że dzieje się coś bardzo ciekawego (choć nierzadko prowadzącego do sporego bałaganu)! Gdy przeczytałam wraz z Kubą książkę „Nic!” postanowiłam, że już nigdy więcej nie zezłoszczę się, gdy usłyszę to słowo. Wręcz przeciwnie – będę wspierać swoje dziecko w tym „nicowaniu”!

Książka „Nic!” to nowość od Wydawnictwa TADAM, napisana przez Yasmeen Isamil. Jest to bardzo ładnie wydany picturebook opowiadający o wyobraźni! Już rysunki na wewnętrznej stronie okładki pokazują, że u głównej bohaterki – Lili – wyobraźnia jest nieograniczona. A gdzie jest wyobraźnia, tam nie ma miejsce na nudę! Ale zacznijmy od początku!

Mała Lila wraz z mamą szykują się do wyjścia. Mają odwiedzić dziadka, którego dziewczynka dawno nie widziała. Jednak nie wszystko idzie po myśli mamy – Lila zamiast się ubierać ciągle coś robi! Ale co? Nic! Pewnie dokładnie tak to postrzega mama – w końcu co można robić z butami pod stołem i z szalikiem na krześle? Okazuje się, że owe „nic”, z pozoru wyglądające dość niepozornie, to tak naprawdę walka z groźną ośmiornicą lub pokaz akrobatyki na galopującej zebrze! Bo czy jest coś bardziej fascynującego i zajmującego jak zabawa własną wyobraźnią?

Nic!
Nic!

„Nic!” to wspaniała i bardzo potrzebna (zwłaszcza dorosłym!) opowieść o wyobraźni bez granic. Główna bohaterka pokazuje czytelnikom, że w absolutnie każdej sytuacji można znaleźć zabawki, stworzyć niesamowite historie i doskonale się bawić! Jest to też cenna lekcja dla Rodziców. Opowiadanie pokazuje nam bowiem mamę, która nie do końca rozumie dziewczynkę i jej zachowanie. Później poznajemy zaś dziadka, który chętnie towarzyszy Lili w nicowaniu (jak mówi starszy Pan: „Czyż NIC nie jest lepsze z kimś, kto cię rozumie?!”). Warto więc pamiętać, by wspomagać dzieci w rozwijaniu wyobraźni – jest to ogromny, kolorowy, niczym nieograniczony plac zabaw!

„Nic!” to pięknie wydana książka, w której znajdziemy zarówno wartościową historię jak i przepiękne, nietuzinkowe ilustracje! Polecamy książkę dzieciom w każdym wieku – może dzięki temu nie wyrosną zbyt szybko z zabawy wyobraźnią!

Nic!
wyobraźnia
Metryczka:
  • autor – Yasmeen Ismail
  • ilustrator – Yasmeen Ismail
  • tłumacz – Katarzyna Biegańska
  • wydawnictwo – TADAM