Mała świnka
2+,  3+,  5+,  7+,  Książki

Mała świnka – recenzja

Dziś mamy dla Was recenzję książki, która jest klasyką literatury dziecięcej. „Mała świnka” to cudowna, ciepła opowieść amerykańskiego pisarza Arnolda Lobela, którą dla Wydawnictwa Literackiego przełożył fenomenalny Wojciech Mann. O czym jest ta historia? Zajrzyjcie z nami do środka!

Mała świnka jest bardzo szczęśliwa – mieszka na farmie i ma mnóstwo miejsca, aby się bawić. Jedzenia jej nie brakuje, a i błotka ma pod dostatkiem. Nic nie zapowiadało nadchodzącej tragedii! Pewnego dnia żona gospodarza zabrała się za porządki. Nie ograniczyła ich jednak tylko do swojego domu. Postanowiła z odkurzaczem zawitać także do stodoły, stajni, kurnika i (ku przerażeniu świnki) do chlewika! Gdy gospodyni wciągnęła odkurzaczem całe błotko, świnka stwierdziła, że tego jest już za wiele! W złości opuściła farmę i postanowiła szukać szczęścia (i błotka) gdzieś indziej. Zawędrowała na bagno oraz wysypisko śmieci. Szybko jednak okazało się, że w bajorze nie jest mile widziana, a na śmieciach śpi się zdecydowanie niewygodnie. Podróżując dalej trafiła do miasta, gdzie znalazła dość nietypową błotnistą kałużę… Jak się skończy nurkowanie w miejskim bajorze? Czy świnka znajdzie miejsce, w którym będzie czuła się jak w domu? Sami się przekonajcie – sięgnijcie po „Małą świnkę”!

Mała Świnka
Mała Świnka

„Mała świnka” to zabawna i urocza historia, która będzie odpowiednia nawet dla najmłodszych czytelników! Na poszczególnych stronach znajdziecie niewiele tekstu, co zachęci do sięgnięcia po tę lekturę także dzieci zaczynające przygodę z czytaniem. Uwagę przykuwają oryginalne ilustracje Arnolda Lobela, mające niesamowity urok i niemal przenoszące nas w czasie do lat 70-tych ubiegłego wieku. Trzeba jednak przyznać, że historia, mimo iż została napisana 50 lat temu, jest ponadczasowa. A morał z bajki kierowany jest bardziej do Rodziców niż do dzieci! Jaki morał? Otóż brudna świnka to szczęśliwa świnka! I po drugie – błotko w domu jest najlepsze!

Polecamy „Małą świnkę” dzieciom i dorosłym w każdym wieku 😊 ! My, za przykładem głównej bohaterki, postaramy się częściej w zabawie pobrudzić!

Metryczka:
  • autor – Arnold Lobel
  • ilustrator – Arnold Lobel
  • tłumacz – Wojciech Mann
  • Wydawnictwo Literackie