Kolorowy potwór idzie do przedszkola
2+,  3+,  5+,  Książki,  Picturebooki

Kolorowy potwór idzie do przedszkola – recenzja

Zbliża się początek roku szkolnego. Dla wielu dzieci będzie to czas, kiedy po raz pierwszy przejdą przez bramy przedszkola. Jak przygotować maluchy na nowe doświadczenia? Z pomocą przychodzi Anna Llenas i jej najnowsza książką pt.: „Kolorowy potwór idzie do przedszkola”. Zajrzyjcie razem z nami do tego pięknego picturebooka, która zachwyci wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym!

Dziś przed kolorowym potworem nie lada wyzwanie – jest to jego pierwszy dzień w przedszkolu. Trochę się denerwuje, nie wie przecież co go tam czeka. A co, jeśli to jest miejsce pełne niebezpiecznych zwierząt albo groźnych pułapek? Na wszelki wypadek woli się odpowiednio przygotować – pakuje gogle przeciw kosmitom, kask i laser. Koleżanka zapewnia jednak potwora, że przedszkole to bezpieczne miejsce, w którym będzie się świetnie bawić.

W przedszkolu kolorowy potwór woli najpierw schować się za zasłonką i przyjrzeć się wszystkiemu z bezpiecznej kryjówki. Po chwili w sali pojawiają się dzieci i zaczynają się zajęcia muzyczne. Okazuje się, że potwór całkiem nieźle radzi sobie z grą na flecie. Co prawda odrobinę fałszuje, ale przecież to dla niego pierwsze doświadczenie z instrumentami. Kolorowy potwór tego dnia przekona się, że jest jeszcze kilka rzeczy w przedszkolu, które bardzo lubi. Jakie zajęcia czekają na naszego bohatera? Czy spodoba mu się w przedszkolu? Sprawdźcie sami!

Kolorowy potwór idzie do przedszkola
Kolorowy potwór idzie do przedszkola
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

„Kolorowy potwór idzie do przedszkola” to świetna książka, która będzie bardzo pomocna w procesie przedszkolnej adaptacji. Dzieci przekonają się, że nie tylko one obawiają się zmian i nowej sytuacji. Kolorowy potwór również czuje się niepewnie – w końcu to jego pierwszy dzień w nowym miejscu! Maluchy dzięki jego przygodom będą mogły zobaczyć, że przedszkole to przyjazne miejsce, w którym wraz z innymi dziećmi będą mogły doświadczyć wielu nowych i ciekawych rzeczy. Kolorowy potwór pokaże przyszłym przedszkolakom, że czeka tam na nie mnóstwo zabawy i fascynujących przygód.

Opowieści o kolorowym potworze są cudowne. Poprzednie przygody potwora, autorstwa Anny Llenas stały się światowymi bestsellerami, przetłumaczonymi na wiele języków. Jestem przekonana, że tytuł „Kolorowy potwór idzie do przedszkola” również podbije Wasze serca. Historia potwora jest prosta, jednak jakże prawdziwa. Każdy z nas z pewnością przypomina sobie sytuację ze swojego dzieciństwa, w której czuł się niepewnie przed wizytą w nieznanym miejscu. W końcu każda zmiana wiąże się wyjściem ze strefy komfortu. Wszyscy się jednak zgodzimy, że odpowiednie przygotowanie maluchów do nowej sytuacji jest bardzo ważne! Dzięki temu okres adaptacji jest łatwiejszy zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców.

„Kolorowy potwór idzie do przedszkola” to książka, w której wartościowy przekaz i ciekawa historia spotykają się z pięknymi ilustracjami. Każda strona opowieści to istne arcydzieło. Anna Llenas tworząc obrazki połączyła rysunek z techniką kolażu, dzięki czemu powstały fantastyczne, pełne szczegółów i niezwykle oryginalne ilustracje. Już samo przeglądanie obrazków jest świetną zabawą! Dobrze się przyjrzyjcie – znajdziecie na nich nawet kultowe książeczki dla dzieci. Nie zabraknie wśród nich nawet „Kolorowego potwora”!

Gorąco polecam książkę „Kolorowy potwór idzie do przedszkola” dzieciom już od 2. roku życia, choć jestem pewna, że starszaki też chętnie po nią sięgną! My z ogromną przyjemnością przeczytaliśmy ją z naszym 6-letnim Kubą. Pomimo że do przedszkola chodzi od kilku lat, dla niego wrzesień również będzie miesiącem swoistej adaptacji. Pandemia wyrwała nas z przedszkolnej rzeczywistości, a dzięki opowieści kolorowego potwora obaw przed powrotem jest zdecydowanie mniej!

Kolorowy potwór idzie do przedszkola
Kolorowy potwór idzie do przedszkola
Kolorowy potwór idzie do przedszkola
Kolorowy potwór idzie do przedszkola
Metryczka:
  • autor – Anna Llenas
  • ilustrator – Anna Llenas
  • tłumacz – Zofia Raczek
  • wydawnictwo – Mamania
Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *