Jestem dziewczyną
2+,  3+,  5+,  Książki,  Picturebooki

Jestem dziewczyną! – recenzja

„Jestem dziewczyną!” to najnowszy picturebook od wydawnictwa TADAM. Jest to niezwykła opowieść, w której autorzy zachęcają do tego by być… po prostu sobą! Zajrzyjcie razem z nami do tej książki!

W opowiadaniu poznajemy dziewczynkę, która ciągle musi wszystkim przypominać, że nie jest chłopcem. Dlaczego dorośli i dzieci myślą, że jest chłopakiem? Może dlatego, że nie chce być słodka jak pluszowy miś? A może powodem jest to, że zdarza jej się nabałaganić przy jedzeniu lub hałasować? Czy może pomyłki wynikają z tego, że nasza bohaterka lubi się ścigać, jest odważna i większość rzeczy lubi robić po swojemu? Choć jak się głębiej zastanowimy, to czy znajdziemy odpowiedź na pytanie kto ustala reguły jak i czym powinny bawić się dziewczynki, a czym chłopcy?

Jestem dziewczyną

„Jestem dziewczyną!” to książka, której autorzy chcą pochwalić odwagę do tego, by być sobą. Nigdzie nie jest przecież napisane, że dziewczynki nie mogą się ścigać czy bawić samochodami, a chłopcy bawić lalkami czy misiami! W końcu w życiu tak naprawdę chodzi o to, by być szczęśliwym i nikogo nie udawać. Czasem dorosłym zdarza się narzucać dzieciom pewne utarte schematy zachowań. Nie możemy jednak zapominać, że dzieci są bardzo ciekawe świata i warto tą ciekawość pochwalać! W końcu, jak dowiemy się od naszej bohaterki, „Gdy się dobrze bawię to jestem szczęśliwa. Bo podczas zabawy czas szybko upływa. Nie ma złych harców, psot ani swawoli. Możesz być kim zechcesz. Zupełnie do woli!”.

Krótka, choć bardzo wartościowa i zabawna, rymowana opowieść oraz ciekawe ilustracje czynią książkę „Jestem dziewczyną!” bardzo atrakcyjną dla małych czytelników. Przesłanie opowieści dodaje natomiast odwagi do spełniania marzeń. Być może właśnie dzięki takim książkom mali, nieśmiali marzyciele będą mieli odwagę, by rozwijać swoje zainteresowania, nawet jeśli czasem nietypowe dla dziewczynek czy chłopców. W końcu nie ma absolutnie nic złego w tym, by dziewczynki chodziły na zajęcia z robotyki czy karate, a chłopcy uczęszczali na balet czy lekcje jeździectwa!

Polecamy „Jestem dziewczyną!” dla dzieci już od 2. roku życia.

Jestem dziewczyną
Jestem dziewczyną
Być Super
Metryczka:
  • autor – Yasmeen Ismail
  • ilustrator – Yasmeen Ismail
  • tłumacz – Katarzyna Biegańska
  • wydawnictwo – TADAM
Szukacie innych książek wydawnictwa TADAM? Zajrzyjcie tu:

Nic! – recenzja