Pola i Piotruś. Hulajnoga. Plama
2+,  3+,  5+,  Książki

Plama i Hulajnoga – recenzja serii Pola i Piotruś

Axel Scheffler jest jednym z naszych ulubionych ilustratorów. Do tej pory w naszej domowej biblioteczce zgromadziliśmy wszystkie jego książki, powstałe w duecie z zachwycającą Julią Donaldson. Dziś jednak chciałabym Wam pokazać przedpremierowo zupełnie nową serię, którą ten ceniony przez nas grafik stworzył z Camillą Reid. Zerknijcie razem z nami, co skrywa ją nowości z cyklu „Pola i Piotruś”, którego pierwsze dwa tomy w marcu pojawią się w polskich księgarniach! Zapraszam do recenzji książeczek „Plama” i „Hulajnoga”.

Pola i Piotruś. Plama

Pola i Piotruś to dwójka przyjaciół. Króliczek uwielbia spędzać czas z myszką i właśnie teraz idzie do Poli, by pobawić się razem z przyjaciółką. Wyprowadzają przytulanki na spacer, budują miasteczko z klocków i  bawią się kolejką. Wspólna zabawa jest tak udana, że Piotruś zupełnie zapomina, że musi skorzystać z toalety. Teraz zaś czuje się odrobinę zawstydzony, bo na podłodze pojawiła się plama, a mokre spodnie nie dają zapomnieć o przykrym zdarzeniu. Pola jednak nie zostawi przyjaciela w potrzebie! W końcu każdemu może się zdarzyć wypadek, prawda?

„Pola i Piotruś. Plama” to nie tylko opowieść o niełatwej nauce korzystania z nocnika, ale przede wszystkim jest to historia o przyjaźni i życzliwości, która pomaga osłodzić każde niepowodzenie. Przygoda Poli i Piotrusia w krótkiej narracji opowiada o wyzwaniach, znanych każdemu dwu- i trzylatkowi, zaś bogate w szczegóły i bardzo kolorowe ilustracje świetnie dopełnią treść, oddając emocje i ciesząc oczy małych czytelników.

Pola i Piotruś. Plama
Pola i Piotruś. Plama
Pola i Piotruś. Plama

Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Pola i Piotruś. Hulajnoga.

Piotuś lubi jeździć na hulajnodze. Poli również podoba się pojazd Piotrusia. Myszka postanawia przejechać się na hulajnodze króliczka, jednak zapomniała zapytać o zgodę. Teraz Piotruś się gniewa. Jednak gdy Pola wywraca się na kamieniu i rani kolano, Piotruś zupełnie zapomina o całej złości. Spieszy na pomoc przyjaciółce! Jak zakończy się ta historia? Przekonajcie się sami!

„Pola i Piotruś. Hulajnoga” to druga z książeczek, poświęconych przygodom króliczka i myszki. Tym razem bohaterowie opowieści pokażą młodym czytelnikom, że w przyjaźni czasem niczym na hulajnodze pędzi się z górki, a czasem pod górkę. Camilla Reid w zaskakująco prostych słowach opowie tu o sztuce kompromisu, umiejętności przepraszania i serdeczności, która jest lekarstwem na wiele problemów!

Pola i Piotruś. Hulajnoga
Pola i Piotruś. Hulajnoga
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Podsumowanie

Seria „Pola i Piotruś” za granicą znana jest jako „Pip and Posy” i liczy sobie ponad 10 tytułów. W Polsce póki co ukazały się dwa pierwsze tomy – „Plama” ora „Hulajnoga”, liczę jednak, że Wydawnictwo Wilga uraczy nas kolejnymi przygodami króliczka i myszki, bo seria ta naprawdę godna jest uwagi! Camilla Reid w prostych zdaniach, składających się na bardzo esencjonalną narrację, opowiada dzieciom o znanych im sprawach. Kłopotliwa nauka korzystania z nocnika, drobne konflikty w relacjach z rówieśnikami czy niełatwa sztuka przepraszania – o tych ważnych sprawach przeczytacie w dwóch pierwszych książeczkach, poświęconych perypetiom Poli i Piotrusia. Całość zaś jest bardzo przyjemna w odbiorze! Miękkie, grube okładki, duża i czytelna czcionka oraz przepiękne, barwne i świetnie wyważone w ilości szczegółów ilustracje Axela Schefflera sprawiają, że są to książki idealne zarówno do rodzinnego czytania z dziećmi od 3. roku życia, jak i do samodzielnej lektury dla dzieci 6-letnich. Gorąco polecam obie i wypatruję kolejnych!

Pola i Piotruś. Plama
. Plama
Pola i Piotruś. Plama
Plama
Pola i Piotruś. Hulajnoga
Hulajnoga
Pola i Piotruś. Hulajnoga
Hulajnoga
Hulajnoga
Metryczka:
  • autor – Camilla Reid
  • ilustrator – Axel Scheffler
  • tłumacz – Ewa Borówka
  • Wydawnictwo Wilga
Linki do strony wydawnictwa:

https://www.gwfoksal.pl/pola-i-piotrus-plama-camilla-reid-skufe22e4dbd42c6b9f4dbe.html

https://www.gwfoksal.pl/pola-i-piotrus-hulajnoga-camilla-reid-sku8c836a7eca77ee7ca6dc.html


Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci