Znajdź, napraw, jedź! Samochody i inne pojazdy
3+,  5+,  Książki

Znajdź, napraw, jedź! Samochody i inne pojazdy – recenzja

W życiu wielu chłopców przychodzi taki czas, gdy interesują się wszystkim tym, co jeździ bądź lata. Jedni oddają się tej fascynacji, bawiąc się zabawkowymi pojazdami. Inni bacznie obserwują ulice i przyglądają się z bliska każdemu samochodowi. Wśród małych fanów motoryzacji są też tacy, którzy zaspakajają swój głód wiedzy, sięgając po książki z ciekawostkami. Dziś chciałam pokazać Wam książkę, która pogodzi wszystkich, gdyż znajdziecie tam zarówno wiele ciekawych pojazdów, jak i mnóstwo interesujących motoryzacyjnych faktów. Nie zabraknie tam nawet chwili na zabawę! Krótko mówiąc, nie sposób jej nie pokochać! Mówimy oczywiście o nowości „Znajdź, napraw, jedź! Samochody i inne pojazdy” od wydawnictwa Papilon. Zapraszamy do naszej recenzji!

„Znajdź, napraw, jedź! Samochody i inne pojazdy” to niezwykła propozycja dla dzieci w wieku przedszkolnym. Łączy ona elementy zadaniowe z lubianymi przez dziećmi wyszukiwankami oraz ciekawostkami na temat przeróżnych aut (i nie tylko!). Na każdej rozkładówce czeka na Was zupełnie inny pojazd. Znajdziecie wśród nich auto z napędem hybrydowym, wóz strażacki, koparkę, a nawet… statek kosmiczny! Każdemu z nich będziecie mogli przyjrzeć się z bliska. Większość ilustracji pozwoli Wam również zajrzeć do wnętrza przedstawionych pojazdów. Będziecie mogli sprawdzić, gdzie w samolocie znajduje się zbiornik paliwa, jak wygląda pulpit sterowniczy w lokomotywie, a także jak napędzany jest helikopter.

Znajdź, napraw, jedź! Samochody i inne pojazdy
Znajdź, napraw, jedź! Samochody i inne pojazdy
Znajdź, napraw, jedź! Samochody i inne pojazdy
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Przyjrzeliście się obrazkom dokładnie? To pora na prawdziwą zabawę! Każdy pojazd jest uszkodzony. Czy jesteście w stanie wskazać usterkę? Dlaczego motor nie może jechać dalej? Co to za dziwne dźwięki, które słyszy kierowca koparki? Miejsce oczy szeroko otwarte! A gdy już znajdziecie przyczynę awarii, spróbujcie wskazać narzędzia, które będą pomocne w jej usunięciu. Jestem przekonana, że taka propozycja zabawy zadowoli każdego wielbiciela motoryzacji! To jednak nadal nie koniec ciekawych atrakcji, czekających na młodych czytelników. Na każdej stronie znajdziecie bowiem listę części, które musicie odszukać. Każdej towarzyszy krótki opis, co stworzy świetną okazję do poznania wielu ciekawostek na temat każdego z pojazdów. Dlaczego prądownica strażacka nie ma nic wspólnego z prądem? Jak działa toaleta w pociągu? Która część pozwala połączyć statek kosmiczny ze stacją? Książka „Znajdź, napraw, jedź! Samochody i inne pojazdy” pomoże Wam znaleźć odpowiedzi na te pytania oraz rozwieje wiele innych, motoryzacyjnych wątpliwości.

Przyznam, że książka „Znajdź, napraw, jedź! Samochody i inne pojazdy” była dla nas źródłem wielu pozytywnych zaskoczeń. Wszystkie ilustracje są bardzo starannie wykonane i są naprawdę przyjemne dla oka. Choć wydawało mi się, że mój starszak będzie na tę książkę za duży, to z dużą radością szukał wszystkich elementów i wypatrywał uszkodzeń w poszczególnych pojazdach. Co więcej, był naprawdę zaciekawiony motoryzacyjnymi faktami. Z uwagą i ogromnym zainteresowaniem śledził kolejne strony i cóż, domagał się więcej! Myślę, że jego fascynacja jest najlepszym dowodem na to, że autorzy naprawdę świetnie przygotowali ten tytuł. Przyznam, że liczę na kontynuację tej opowieści, bo koncepcja jest fantastyczna!

Znajdź, napraw, jedź! Samochody i inne pojazdy
Znajdź, napraw, jedź! Samochody i inne pojazdy
Metryczka:
  • autor – Chris Oxlade
  • ilustrator – Jez Tuya
  • tłumacz – Patrycja Zarawska
  • Wydawnictwo Papilon

https://www.gandalf.com.pl/

https://www.gandalf.com.pl/k/dla-dzieci-i-mlodziezy/


Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *