Pola mówi: Dzidziuś!
2+,  3+,  5+,  Książki,  Picturebooki

Pola mówi: Dzidziuś! – recenzja

„Pola mówi” to edukacyjna seria dla najmłodszych, w której przeczytamy o przygodach sympatycznej i rezolutnej Poli. Dziewczynka na swojej drodze napotyka różne problemy czy wyzwania. Są to najczęściej sytuacje, którym każdy kilkulatek musi stawić czoła. Do tej pory mali czytelnicy mogli przeczytać o przygodach Poli związanych między innymi z próbowaniem nowych smaków, samodzielnym ubieraniem się, gotowaniem czy nauką korzystania z toalety. We wrześniu swoją premierę będzie miała książka „Pola mówi: dzidziuś!”, jednak już dziś możecie zajrzeć razem z nami do tej nowości od wydawnictwa Media Rodzina!

Mała Pola zastanawia się, dlaczego brzuch mamy jest taki duży. Czy mieszka w nim jakieś zwierzątko? A może mama chowa tam piłkę? Gdy dziewczynka dowiaduje się, że w brzuszku rośnie dzidziuś jest nieco zdziwiona. Przecież rodzice mają już Polę. Dziewczynkę ogarniają mieszane uczucia. Kilkulatka cieszy się, że będzie miała rodzeństwo, z którym będzie mogła się bawić. Martwi ją jednak to, że mama już teraz ma dla niej mniej czasu. Jak to będzie, gdy dzidziuś się urodzi? Czy będzie podobny do Filipa, przyjaciela Poli? A może będzie tak mały, że będzie przypominał ziarenko groszku? Sięgnijcie po książkę „Pola mówi: dzidziuś!” i zobaczcie jak zakończy się ta ciekawa historia.

„Pola mówi: dzidziuś!” to świetna książeczka, która pomoże przygotować najmłodsze dzieci na pojawienie się w ich życiu rodzeństwa. Pola, podobnie jak wiele dzieci w takiej sytuacji, musi oswoić się z nową rzeczywistością. Dziewczynka jest podekscytowana na myśl o nowym członku rodziny, choć bywa jej przykro, gdy uwaga domowników skupia się głównie na dzidziusiu. Mimo pewnych trudności, rezolutna kilkulatka chętnie pomaga w przygotowaniu dziecięcego pokoju czy opiece nad niemowlakiem. W końcu jest najlepszą starszą siostrą na świecie!

Pola mówi: Dzidziuś!
Pola mówi: Dzidziuś!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Muszę przyznać, że bardzo przypadła nam do gustu ta książeczka. Mali czytelnicy śledząc przygodę Poli zobaczą, że oczekiwanie na dzidziusia to niezwykły czas w życiu każdego z domowników. Nie jest on naturalnie pozbawiony pewnego niepokoju czy nerwowości. Bohaterowie opowieści pokażą jednak, że wspólne przygotowywanie domu na pojawienie się maleństwa pomaga oswoić się z nową sytuacją wszystkim członkom rodziny.

Bardzo cieszę się, że autorka pokazała jak rodzice angażują Polę nie tylko w szykowanie pokoiku, ale także w opiekę nad niemowlęciem. Pomoc w przewijaniu malucha czy karmienie dziecka w obecności starszego brata bądź siostry to coś, co bardzo pomaga w nawiązaniu więzi pomiędzy dziećmi. Uważam, że taki pozytywny i pełen ciepła przekaz jest bardzo potrzebny i będzie bardzo pomocy w przygotowaniu dzieci do narodzin rodzeństwa.

Historia pokazana w książeczce „Pola mówi: dzidziuś!” jest moim zdaniem bardzo wartościowa. Ciekawa opowieść, pozytywny przesłanie i urocze, pełne emocji ilustracji z pewnością przypadną do gustu zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Książeczkę czyta się z dużą przyjemnością i chętnie sięgniemy po kolejne przygody małej Poli.

Gorąco polecam książkę „Pola mówi: dzidziuś!” dzieciom od 2. roku życia.

Pola mówi: Dzidziuś!
Pola mówi: Dzidziuś!
Metryczka:
  • autor – Irene Marienborg
  • ilustrator – Irene Marienborg
  • tłumacz – Katarzyna Kolasińska
  • wydawnictwo – Media Rodzina
  • data premiery – 16.09.2020
Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *