Auta, maszyny, pojazdy i wszystko do jazdy
3+,  5+,  Książki,  Łamigłówki

Auta, maszyny, pojazdy i wszystko do jazdy – recenzja

Pozostajemy w motoryzacyjnym klimacie. Tym razem jednak pragnę pokazać Wam tytuł o innej koncepcji niż ten, o którym opowiadaliśmy ostatnio. Dzisiejszy wpis postanowiłam poświęcić książce jednego z najpopularniejszych amerykańskich ilustratorów i autorów. Richard Scarry, bo o nim mowa, wydał blisko 250 książek, a ta, którą chciałam Wam zaprezentować ma niemal 50 lat! Co kryją w sobie  „Auta, maszyny, pojazdy i wszystko do jazdy”?

Chrumek i Chrumcia wraz z rodzicami wybierali się na piknik. Plaża, na którą pragnęli się udać była nieco oddalona od ich domu, postanowili więc wyruszyć w podróż samochodem. Nie spodziewali się jednak, że już sama wyprawa będzie niezwykłą przygodą. Kogo spotkają po drodze?

Najpierw, gdy zatrzymali się na mały przystanek, by odwiedzić sklep z zabawkami, stali się świadkami prawdziwego policyjnego pościgu za piratem drogowym! Chwilę później, gdy znów ruszyli w trasę, niemal ulegli wypadkowi, a wszystko przez otwarty luk bagażowy w autobusie. To jednak nie koniec zadziwiających wydarzeń! Świnki będą miały okazję ujrzeć budowę wodociągu, ogromne roboty drogowe, a nawet wielką kraksę, spowodowaną przez… rozpędzony walec drogowy! Odwiedzą także dworzec, farmę i wiele innych, fascynujących miejsc. Chcecie poznać wszystkie? Zajrzyjcie do książki!

Auta, maszyny, pojazdy i wszystko do jazdy
Auta, maszyny, pojazdy i wszystko do jazdy
Auta, maszyny, pojazdy i wszystko do jazdy
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Przygody Chrumka i Chrumci to krótka opowieść, jednak tekst nie stanowi tu głównej atrakcji. Najwięcej dzieje się bowiem na ilustracjach. Każda rozkładówka przedstawia kadr z ich niezwykłej podróży. Na wszystkich ujrzycie mnóstwo zadziwiających pojazdów. Nie zabraknie wśród nich sportowego porsche, ciągnika, wozów strażackich, przeróżnych wywrotek czy autobusów. Przyglądajcie się jednak uważnie, gdyż pomiędzy klasycznymi samochodami ukryły się także pojazdy zupełnie niezwykłe. Spróbujcie znaleźć autokredkę, ołówkowóz miotłonogę, pastowóz i szczoteczkowóz! Richard Scarry odważnie sięgnął do swojej wyobraźni i stworzył naprawdę fantastyczne maszyny, które swoim nietypowym wyglądem świetnie odzwierciedlają swoje przeznaczenie lub charakter właściciela 😉!

„Auta, maszyny, pojazdy i wszystko do jazdy” to książka, w której ujrzycie mnóstwo fenomenalnych samochodów, także tych fantazyjnych, których nie spotkacie na ulicach. Co jednak najważniejsze, znajdziecie tu całkiem sporo zadań i łamigłówek. Gdzie skrył się pirat drogowy? Kto wezwał straż pożarną? I gdzie skrył się Chrząszczunio? Dacie radę odnaleźć go na każdej stronie? Wspólna zabawa z Chrumkiem i Chrumcią będzie świetną okazją do treningu spostrzegawczości! A najfajniejsze jest to, że całości towarzyszą przyjemne ilustracje, pełne ciekawych szczegółów oraz zabawna, miejscami zaskakująca i niezwykle pomysłowa fabuła.

Polecam „Auta, maszyny, pojazdy i wszystko do jazdy” wszystkim małym fanom motoryzacji. Z tej książki Richarda Scarry’ego możecie korzystać na wiele sposobów. Możecie szukać na ilustracji elementów, które są dziwne lub nielogiczne (dlaczego ktoś tankuje paliwo do domu?!). Możecie skupić się na rozwiązywaniu ukrytych łamigłówek (co tata świnka kupił w sklepie zabawkami?). Możecie też delektować się fabułą, obserwować ilustracje i odkrywać fantazyjne pojazdy, których naprawdę nie brak w tej opowieści. My świetnie się bawiliśmy w czasie lektury. Jestem przekonana, że i Wam sprawi ona wiele radości.

Auta, maszyny, pojazdy i wszystko do jazdy
Auta, maszyny, pojazdy i wszystko do jazdy
Auta, maszyny, pojazdy i wszystko do jazdy
Metryczka:
  • autor – Richard Scarry
  • ilustrator – Richard Scarry
  • tłumacz – Marta Tychmanowicz
  • Wydawnictwo Babaryba

Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *