Jano i Wito na wakacjach
1+,  2+,  6m+,  Książki

Jano i Wito na wakacjach – recenzja

Niedawno pokazywałam Wam świetne książeczki z serii „Jano i Wito”. Nie wiem czy wiecie, ale w lipcu premierę miała kolejna część przygód sympatycznego rodzeństwa! Tym razem Wiola Wołoszyn wraz z wydawnictwem Mamania zabiorą nas na małą wyprawę. Zajrzyjcie razem z nami do książki „Jano i Wito na wakacjach” i zobaczcie, co spotka chłopców.

Jano i Wito wraz z rodzicami pojechali na wycieczkę. Tropikalne rośliny, egzotyczne zwierzęta i słońce – to jest to! Ale zaraz, zaraz! Gdzie się podziały okulary mamy? Chwila nieuwagi i zniknęły w łapkach zwinnej małpy. Czy uda się je odnaleźć? W czasie poszukiwań rodzina spotyka kłapiącego zębiskami krokodyla i trąbiącego słonia. Małpy jednak nigdzie nie widać! I co teraz? Sprawdźcie sami czy chłopcy odnajdą przeciwsłoneczne okulary mamy i jakie przygody spotkają ich po drodze!

Jano i Wito na wakacjach
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

„Jano i Wito na wakacjach” to kolejna świetna książeczka autorstwa Wioli Wołoszyn. Podobnie jak w poprzednich częściach, znajdziecie tu drobne elementy sensoryczne i mnóstwo wyrazów dźwiękonaśladowczych! Tym razem będzie jednak dużo ciekawiej. Dzieci nie tylko poznają przeróżne egzotyczne zwierzaki, ale także wybiorą się wraz z Janem i Witem na wyprawę dżipem, zagrają na bębnach i posłuchają szumu fal. W końcu wakacje muszą być pełne różnych atrakcji!

Muszę przyznać, że wszystkie przygody kultowego już rodzeństwa bardzo przypadły nam do gustu, jednak „Jano i Wito na wakacjach” to nasz faworyt! Przygoda chłopców jest świetna. Rodzeństwo zabierze małych czytelników w daleką podróż, w której nie zabraknie dreszczyku emocji! Książkę czyta się z ogromną przyjemnością! Narracji jak zwykle towarzyszą fenomenalne ilustracje Przemka Liputa.  Pełne szczegółów przyciągają wzrok i świetnie współtworzą wakacyjną opowieść o wyprawie Jana i Wita.

Gorąco polecamy książkę „Jano i Wito na wakacjach” wszystkim maluchom już od 6. miesiąca życia, choć muszę przyznać, że nasz 6-letni Kuba był nią zafascynowany równie bardzo jak malutki Mikołaj 😊.

Jano i Wito na wakacjach
Jano i Wito na wakacjach
Jano i Wito na wakacjach
Metryczka:
  • autor – Wiola Wołoszyn
  • ilustrator – Przemek Liput
  • wydawnictwo – Jano i Wito
Szukacie recenzji wcześniejszych książek z serii „Jano i Wito”? Zajrzyjcie tu:

„Jano i Wito w trawie” oraz „Jano i Wito na wsi” – recenzja

Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *