Jano i Wito
1+,  6m+,  Książki

„Jano i Wito w trawie” oraz „Jano i Wito na wsi” – recenzja

„Jano i Wito” to seria książeczek dla najmłodszych, których autorką jest logopedka i blogerka Wiola Wołoszyn (znana także jako Matka Wariatka). Książki te łączą w sobie to, co najlepsze! Znajdziecie tu zagadkę, przygodę, ale także elementy sensoryczne i mnóstwo wyrazów dźwiękonaśladowczych, które gwarantują świetną zabawę przy czytaniu o przygodach sympatycznego rodzeństwa! Zapraszam Was na recenzję dwóch książek z tej serii – „Jano i Wito w trawie” oraz „Jano i Wito na wsi”.

„Jano i Wito w trawie”

W czasie zabawy na łące Jano zauważył kamień. Nie był to jednak zwykły kamień – był on zaczarowany! Co się wydarzy, gdy chłopcy go dotkną? Zabierz dzieci we wspaniałą przygodę wraz z Janem i Witem – spotkacie osę, myszkę, świerszcza i wielu innych mieszkańców łąki!

Muszę przyznać, że kamień, który w tej książeczce jest elementem sensorycznym zrobił w naszej rodzinie furorę. Aż chce się go dotykać! Starszy syn, który ma 6 lat, uwielbia czytać tę książeczkę młodszemu bratu!

 

„Jano i Wito na wsi”

Chłopcy pojechali w odwiedziny do babci i dziadka na wieś. Postanowili pomóc dziadkowi i odszukać kocyk, który babcia zrobiła dla niego na drutach. Tak rozpoczęła się fantastyczna przygoda na wiejskim podwórku! Jano i Wito spotkali kurę, świnkę, krowę, bociana i wiele innych zwierząt. Czy kocyk się odnalazł? Przeczytajcie i sprawdźcie sami!

 

Obie książeczki są cudowne! Jestem przekonana, że maluchy je pokochają, choćby ze względu na możliwość naśladowania odgłosów różnych zwierząt! Jest to także świetny sposób na ćwiczenia logopedyczne poprzez zabawę. Elementy sensoryczne w obu książkach są wykonane bardzo starannie i do teraz zachwyca mnie jak dokładnie odzwierciedlają rzeczywistość. Wisienką na torcie są piękne ilustracje, które wykonał Przemek Liput. Z ogromną przyjemnością polecamy Wam zarówno „Jano i Wito w trawie” jak i „Jano i Wito na wsi”. Naszym zdaniem warto po nie sięgnąć już po 6. miesiącu życia. Co więcej, z doświadczenia wiemy, że nawet przedszkolaki świetnie się bawią przy ich czytaniu!

Metryczka:
  • autor – Wiola Wołoszyn
  • ilustrator – Przemek Liput
  • wydawnictwo – Mamania