Wakacje z Lassem i Mają
5+,  7+,  9+,  Książki,  Łamigłówki

Wakacje z Lassem i Mają – recenzja

Czy znacie „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”? Jest to naszym zdaniem jedna z lepszych detektywistycznych serii dla dzieci! Autorami książek są Martin Widmark i Helena Willis. Do tej pory ukazało się 27 tomów o przygodach dwójki przyjaciół. W telegraficznym skrócie – Lasse i Maja to dwójka przyjaciół, która postanawia założyć biuro detektywistyczne. W małym miasteczku Valleby pomagają lokalnemu komisarzowi policji prowadzić przeróżne śledztwa. Zaginione diamenty? Skradziona książka? Fałszywe banknoty? Dla Lassego i Mai nie ma zagadek nie do rozwiązania. Mali detektywi są bardzo sprytni i doskonale przygotowani do prowadzenia dochodzenia!

Wakacje z Lassem i Mają

W związku ze zbliżającymi się wakacjami mamy dla Was recenzję bardzo ciekawej propozycji od wydawnictwa ZAKAMARKI. „Wakacje z Lassem i Mają” to nie lada gratka dla fanów dwójki detektywów z Valleby. W książce znajdziecie zarówno opowiadanie detektywistyczne, jak i wiele zagadek, łamigłówek i zadań! Format książki jest idealny, by spakować ją do plecaka, a wspólne wakacje z Lassem i Mają to gwarancja dobrej zabawy!

„Co się nie zgadza?”

Do przerwy wakacyjnej został tylko jeden dzień! Tego dnia w szkole w Valleby dyrektorka ogłosiła konkurs detektywistyczny. Uczniowie mieli za zadanie wysłuchać opowiadań trzech mieszkańców tej małej szwedzkiej miejscowości i odgadnąć co mija się w nich z prawdą. Jak dzieci poradzą sobie w wyszukaniem nieprawdziwych informacji w historiach z dzieciństwa Barbary Palm, komisarza policji oraz pastora?

„Co się nie zgadza” to szalenie zabawna historia, która jednocześnie wymaga od dzieci skupienia i umiejętności czytania ze zrozumieniem. Sprawdźcie czy jesteście dość spostrzegawczy, by odgadnąć rozwiązanie zagadki zanim zrobią to uczniowie z Valleby! Następnie odpowiedz na kilka pytań dotyczących przeczytanego tekstu!

Co się nie zgadza?
Wakacje z Lassem i Mają
Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai

 

Dodatki

Oprócz opowiadania, w książce znajdziecie liczne dodatki, zadania i zagadki, a wśród nich m.in.:

  • miejsce na portrety pamięciowe kolegów i koleżanek z wakacji (jest nawet specjalna rubryka na odcisk palca!)
  • quiz wiedzy o Valleby – rewelacyjny sprawdzian tego, ile pamiętacie z poprzednich przygód Lassego i Mai
  • zabawę pamięciową – zadaniem czytelnika jest zapamiętanie jak największej ilości szczegółów, przedstawionych na ilustracji (po przewróceniu strony należy odgadnąć, których eksponatów brakuje na stole)
  • grę planszową
  • kolorowankę
  • zagadki matematyczne i logiczne.
Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai

„Wakacje z Lassem i Mają” to świetna książka, która łączy ciekawe, zabawne opowiadanie z łamigłówkami i zadaniami specjalnie stworzonymi z myślą o małych detektywach. Zachwyci ona nawet najbardziej wybrednych fanów przygód przyjaciół z Valleby. Polecamy na letnie wycieczki wszystkim dzieciom już od 5. roku życia!

„Wakacje z Lassem i Mają” w atrakcyjnej cenie znajdziecie TU.

A już wkótce na „Czytelniczym Podwórku” ukaże się recenzja całej serii o przygodach Lassego i Mai. Zajrzymy tam zarówno do pierwszych, jak i do najnowszych tomów o małych detektywach!

Pamiątka z wakacji
Co wiesz o Valleby?
Wakacje z Lassem i Mają
Wakacje z Lassem i Mają
Metryczka:
  • autor – Martin Widmark
  • ilustrator – Helena Willis
  • tłumacz – Barbara Gawryluk
  • wydawnictwo – Zakamarki

Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci