Najlepsze książki na wakacje - zestawienie
Książki,  Ogólne

Najlepsze książki na wakacje – zestawienie

Dziś zapraszam Was do zestawienia, w którym pragnę pokazać Wam zarówno zabawne, jak i pouczające lektury, których motywem przewodnim jest letni wypoczynek. Znajdziecie tu nie tylko najlepsze książki na wakacje, ale także lektury, które przypomną Wam ciepłe, letnie dni nawet wtedy, gdy za oknem panować będzie jesień czy zima. Jestem przekonana, że każdy wybierze tu coś dla siebie!

Zwyczajne wakacje z rodziną Janssonów

Janssonowie to dość nietypowa rodzina, w której to dzieci są odpowiedzialne, a rodzice dziecinni. Ci spośród Was, którzy znają ich przygody z książki „Zwyczajny tydzień z rodziną Janssonów” wiedzą, że „Zwyczajne wakacje z rodziną Janssonów” w niczym nie będą zwyczajne! Najnowsza książka Martina Widmarka i Pettera Lidbecka to zabawna opowieść, pełna niecodziennego humoru i szczypty absurdu. Nie zabraknie w niej zabawnych dialogów, nieoczekiwanych zwrotów akcji, a nawet kreatywnych zabaw! Z rodziną Janssonów nawet w ponurym lesie nie można się nudzić!

Zwyczajne wakacje z rodziną Janssonów - Najlepsze książki na wakacje
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Książka będzie odpowiednia dla dzieci od 5. roku życia. Pełną recenzję znajdziecie tu:

Zwyczajne wakacje z rodziną Janssonów – recenzja

Gdy Pola się zgubi

Czy Wasze dzieci wiedzą co zrobić, gdy zgubią się w nieznanym miejscu? Jeśli nie to koniecznie sięgnijcie po książkę „Gdy Pola się zgubi”. Jest to niezwykle ciekawe opowiadanie, w którym tytułowa Pola przypomni dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa na wakacjach. Maluchy dowiedzą się, że nie należy rozmawiać z obcymi, a po pomoc warto zwrócić się do osób w mundurach. Ponadto mali czytelnicy nauczą się od Poli, że gdy się zgubią to nie powinni sami szukać rodziców, ale czekać na nich w widocznym miejscu. Będzie to bardzo ciekawa i pouczająca lektura, która pomoże przygotować dzieci do wakacyjnej wyprawy.

Gdy Pola się zgubi - Najlepsze książki na wakacje
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Książka będzie odpowiednia dla dzieci od 3. roku życia. Pełną recenzję znajdziecie tu:

Gdy Pola się zgubi – recenzja

Pola na plaży

„Pola na plaży” to kolejna część przygód rezolutnej kilkulatki. Tym razem Pola wraz z rodzicami wybiera się na plażę, gdzie zapozna czytelników z podstawowymi zasadami dobrego i bezpiecznego plażowania. Dowiemy się, że warto odpowiednio chronić się przed słońcem, jeśli nie chcemy się boleśnie poparzyć lub dostać udaru słonecznego. Dobrze jest też pamiętać, że dzieciom nie wolno wchodzić do wody bez opieki osoby dorosłej. By nie uprzykrzać innym pobytu nad wodą Pola przypomni nam także kilka zasad związanych z kulturalnym zachowaniem. Będzie to świetna wakacyjna lektura dla przedszkolaków!

Pola na plaży - Najlepsze książki na wakacje
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Książka będzie odpowiednia dla dzieci od 3. roku życia. Pełną recenzję znajdziecie tu:

Pola na plaży – recenzja

Zwariowane wakacje taty Oli

Ola, Edek, ich mama oraz tata ruszają na wakacje All-inclusive. Wszyscy, którzy znają tatę Oli wiedzą, że będzie wesoło! „Zwariowane wakacje taty Oli” to ksiązka napisana przez duet Thomasa Brunstroma i Thorbjorna Christoffersena, co gwarantuje świetną zabawę przy salwach śmiechu! Tekst jest bardzo przyjemny, historia lekka i zabawna, a obrazki świetne uzupełniają fabułę. Nie obędzie się też bez morału! Mali czytelnicy przekonają się, że dobrze można się bawić wszędzie, oraz że nie należy się martwić, gdy wakacje się kończą. W końcu za rok znów będzie lato!

Zwariowane wakacje Taty Oli - Najlepsze książki na wakacje
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Książka będzie odpowiednia dla dzieci od 3. roku życia. Pełną recenzję znajdziecie tu:

Zwariowane wakacje taty Oli – recenzja

Mikołajek. Jedziemy na wakacje

Chyba każdy z nas zna przygody kultowego Mikołajka, których autorem jest Rene Goscinny. „Mikołajek. Jedziemy na wakacje” to zestawienie najlepszych i najbardziej zabawnych historii o letnich wyprawach chłopca i jego kolegów, które wydawnictwo Znak Emotikon przygotowało specjalnie na wakacje. W poręcznej, niemalże kieszonkowej książce znajdziecie 8 opowiadań, przy których z pewnością będziecie się śmiać do łez.

Mikołajek jedziemy na wakacje - Najlepsze książki na wakacje
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Książka będzie świetną rozrywką dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Pełną recenzję znajdziecie tu:

Mikołajek. Jedziemy na wakacje – recenzja

Staś Pętelka. Wielka wyprawa

„Staś Pętelka. Wielka wyprawa” to bardzo ciekawa i pouczająca opowieść, w której Staś wraz z siostrą wybierają się na pierwsze wakacje bez rodziców. Górska wycieczka Stasia i Jadzi nauczy dzieci kilku zasad pociągowego sarvoir-vivre, pokaże jak należy postępować z mieszkańcami lasów i łąk oraz będzie cennym punktem wyjścia do nauki o wartości pieniądza (w końcu wakacyjne kieszonkowe to bardzo ważna sprawa!). Przede wszystkim jednak książka będzie wspaniałą zabawą! Staś i Jadzia to niezwykle sympatyczne dzieciaki, których przygody nie raz wywołają uśmiech na twarzach czytelników.

Staś Pętelka - Najlepsze książki na wakacje
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Książka będzie odpowiednia dla dzieci od 4. roku życia. Pełną recenzję znajdziecie tu:

Staś Pętelka. Wielka wyprawa – recenzja

Misja: Uwolnić rodziców – Filipiny

„Misja: Uwolnić rodziców – Filipiny” to książka, która opowiada co prawda o wycieczce w czasie ferii zimowych, jednak ponieważ bohaterowie wybierają się w tropiki, postanowiłam ująć ją w zestawieniu „Najlepsze książki na wakacje”. Będzie to ciekawa lektura, która zadowoli wszystkich fanów książek przygodowo-detektywistycznych. W czasie urlopu na Filipinach rodzice piątki dzieci zostają… porwani! Kina, Kacpi, Max, Patka oraz Zuzanka muszą zrobić wszystko, aby uwolnić rodziców. Ciekawa fabuła, nieoczekiwane zwroty akcji i zabawne dialogi gwarantują dobrą zabawę w czasie lektury.

Misja uwolnić rodziców - Filipiny - Najlepsze książki na wakacje
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Książka będzie odpowiednia dla dzieci od 8. roku życia. Pełną recenzję znajdziecie tu:

Misja: Uwolnić rodziców – Filipiny – recenzja

Jano i Wito na wakacjach

Seria „Jano i Wito” jest chyba wszystkim znana. „Jano i Wito na wakacjach” to najnowsza książka, w której sympatyczni bracia zabiorą nas na wyprawę w tropiki. Świetne rysunki, dużo zabawnych wyrazów dźwiękonaśladowczych oraz drobne elementy sensoryczne z pewnością zadowolą każdego malucha.

Jano i Wito na wakacjach - Najlepsze książki na wakacje
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Książka będzie odpowiednia dla dzieci od 6. miesiąca życia. Pełną recenzję znajdziecie tu:

Jano i Wito na wakacjach– recenzja

„Księga samodzielności, czyli przygody Zuzy na bezludnej wyspie”

„Księga samodzielności, czyli przygody Zuzy na bezludnej wyspie” to niezwykła książka o rezolutnej Zuzie, która w wyniku nieszczęśliwego wypadku wakacje spędzi samotnie na wyspie. Na szczęście jej tata od lat uczy ją sztuki survivalu. Czy jednak zdobyta wiedza wystarczy, by Zuza poradziła sobie bez rodziców i jakichkolwiek zdobyczy cywilizacji? Będzie to świetna, wciągająca, pełna przygód lektura, która nauczy dzieci podstawowych zasad bezpieczeństwa i sztuki przetrwania.

Księga samodzielności - Najlepsze książki na wakacje
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Książka będzie odpowiednia dla dzieci od 7. roku życia. Pełną recenzję znajdziecie tu:

Księga samodzielności, czyli przygody Zuzy na bezludnej wyspie – recenzja

Wakacje z Lassem i Mają

Czy znacie „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”? Jest to naszym zdaniem jedna z lepszych detektywistycznych serii dla dzieci! Autorami książek są Martin Widmark i Helena Willis. W telegraficznym skrócie – Lasse i Maja to dwójka przyjaciół, która postanawia założyć biuro detektywistyczne. W małym miasteczku Valleby pomagają lokalnemu komisarzowi policji prowadzić przeróżne śledztwa. Zaginione diamentySkradziona książkaFałszywe banknoty? Dla Lassego i Mai nie ma zagadek nie do rozwiązania. Mali detektywi są bardzo sprytni i doskonale przygotowani do prowadzenia dochodzenia!  „Wakacje z Lassem i Mają” to nie lada gratka dla fanów dwójki detektywów z Valleby. W książce znajdziecie zarówno opowiadanie detektywistyczne, jak i wiele zagadek, łamigłówek i zadań! Format książki jest idealny, by spakować ją do plecaka, a wspólne wakacje z Lassem i Mają to gwarancja dobrej zabawy!

Wakacje z Lassem i Mają - Najlepsze książki na wakacje
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Książka będzie odpowiednia dla dzieci od 5. roku życia. Pełną recenzję znajdziecie tu:

Wakacje z Lassem i Mają – recenzja

Zapchlony Kundel na plaży

„Zapchlony Kundel na plaży” to druga książka z serii autorstwa Colasa Gutmana. Jest ona pełna specyficznego humoru i absurdalnych sytuacji.  Przygody Kundla i Płaskota z pewnością rozbawią starsze dzieci, choć podobnie jak w pierwszej części, nie zabraknie w nich nieprzyjemnych sytuacji, które spotkają bohaterów. Zapchlony Kundel w czasie wakacji na Kolonii Podrzutków staje się ofiarą niewybrednych żartów i dość drastycznych pieszczot ze strony potencjalnych opiekunów. Pies ma jednak więcej szczęścia niż rozumu, dlatego też z opresji wychodzi obronną ręką, nie zauważając nawet, że groziło mu jakiekolwiek niebezpieczeństwo.

Zapchlony Kundel na plaży - Najlepsze książki na wakacje
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Książka będzie odpowiednia dla dzieci od 7. roku życia, choć nie będzie to dobra lektura dla wrażliwych odbiorców. Pełną recenzję znajdziecie tu:

Podsumowanie

Najlepsze książki na wakacje to zestawienie, które z pewnością nie wyczerpuje tematu! W końcu jest tyle ciekawych, zabawnych i wartościowych książek, że nie sposób przeczytać wszystkie. Z pewnością będę uaktualniać zestawienia Czytelniczego Podwórka, zaglądajcie więc do nas regularnie!

Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *