Księga samodzielności
12+,  7+,  9+,  Książki

Księga samodzielności, czyli przygody Zuzy na bezludnej wyspie – recenzja

Prawdopodobnie każdy Rodzić martwi się, jak wychować samodzielne, pewne siebie dziecko. Myślę, że śmiało można przyjąć, że uczymy nasze dzieci samodzielności od najmłodszych lat. Bo czymże innym jest zachęcanie ich do tego, by się same ubierały, same jadły, starały się same kolorować czy bawić chociaż przez chwilę? Ale jak przygotować dziecko na sytuację, w której z różnych przyczyn znajdzie się w niebezpieczeństwie? Co zrobić, by wiedziało jak się zachować gdy się zgubi? Tu z pomocą przychodzi „Księga samodzielności, czyli przygody Zuzy na bezludnej wyspie”! Jest to pierwszy tom przygód rezolutnej Zuzi, napisany przez Pana Przemysława Jakóbczyka.

Pan Przemysław o samodzielności dzieci nie tylko pisze, ale przede wszystkim uczy jej w praktyce! Autor jest założycielem Fundacji Akademia Samodzielności, która organizuje dla dzieci obozy oraz warsztaty z zakresu bezpieczeństwa, pierwszej pomocy, survivalu i samoobrony. Prywatnie jest zaś Tatą Zuzy 😊!

Księga Samodzielności
Księga Samodzielności

Jakie przygody spotkały Zuzę w książce? Otóż Zuza na urodziny otrzymuje od Rodziców dość nietypowy prezent. We trójkę mają się wybrać na 6-tygodniową wyprawę do rezerwatu przyrody w okolicach Brazylii. Dla Zuzi jest to wspaniała okazja, by sprawdzić swoją survivalową wiedzę w praktyce. Z radością pakuje do plecaka wszystkie sprzęty, o których uczyła się na obozach Akademii Samodzielności. Już na statku Zuza razem z Tatą powtarza podstawowe zasady, które przyswoiła w czasie warsztatów. Jak rozpalić ognisko bez zapałek? W jaki sposób dać sygnał samolotowi, że potrzebuje się pomocy? Jak odnaleźć północ patrząc w niebo? Co, zgodnie z regułą STOP, należy zrobić gdy się zgubi? Zuza doskonale wie, jak odpowiedzieć na każde z tych pytań! Nikt jednak się nie spodziewał, że ta wiedza będzie dziewczynce potrzebna podczas Rodzinnej wyprawy…

Przygody Zuzy na bezludnej wyspie

„Księga samodzielności, czyli przygody Zuzy na bezludnej wyspie” to niezwykła książka. Jej fabuła jest bardzo wciągająca! Znajdziecie tu wszystko, co powinno się znaleźć w dobrej, przygodowej książce. W dużych emocjach czytaliśmy kolejne rozdziały, sprawdzając jak mała Zuza poradzi sobie z przeciwnościami losu. Format książki jest idealny, by zapakować ją do plecaka i zabrać na wakacyjną wyprawę. Będzie to idealna lektura w czasie wakacji! Nasz Kuba już wie, jak zapakować swój plecak na wycieczkę do lasu oraz co zrobić, gdy zgubi się w nieznanym miejscu!

Książkę polecamy dla dzieci od 7. roku życia. Warto czytać ją razem z dziećmi – sami dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o tym, jak sobie poradzić z dala od cywilizacji!

Jeśli jesteście ciekawi jakie warsztaty i obozy organizuje Fundacja Akademia Samodzielności to zajrzyjcie koniecznie na ich stronę:

http://akademia-samodzielnosci.pl/

Księga Samodzielności
Przygody Zuzy na bezludnej wyspie
Metryczka:
  • autor – Przemysław Jakóbczyk
  • ilustrator –  Małgorzata Szyszkowska
  • wydawnictwo – Warszawska Grupa Wydawnicza
Jeśli szukacie książki o podobnej tematyce, ale przeznaczonej dla młodszych czytelników, to zajrzyjcie tu:

Gdy Pola się zgubi – recenzja