Do trzech odlicz!
5+,  7+,  Książki

Do trzech odlicz! – recenzja

Lubiliście matematykę w szkole? Grzegorz Kasdepke uczciwie przyznaje, że jako dziecko uważał, że matematyka jest nudna. Potem wydoroślał i… zdania nie zmienił. Jednak pewnego dnia, gdy odrabiał z synem lekcje, przekonał się, że królowa nauk może być fascynująca. Postanowił więc stworzyć książkę, która pokaże dzieciom, że matematyką można się naprawdę dobrze bawić! Zajrzyjcie razem z nami do książki „Do trzech odlicz!”, która wprowadzi młodych czytelników w porywający świat liczb.

Jest pierwszy dzień szkoły. Linijka jest odrobinę zestresowana. W końcu po raz pierwszy przekroczy szkolne mury. Jak będzie pasować do reszty szkolnego towarzystwa? W tornistrze poznaje dość przemądrzałą książkę do języka polskiego, temperówkę, która odrobinę z niej żartuje i bardzo miłą ekierkę. Wspólnie zaproszą oni małych czytelników do fascynującej lektury, która pokaże nam matematykę w zupełnie innym świetle!

Dzieci będą miały szansę być świadkami matematycznego starcia kalkulatora, liczydła i komputera. Sprawdzą też co wspólnego mają ciastka z geometrią. Poznają również historię pewnego cyrkla, który martwił się o swoje zdrowie. Nie zabraknie nawet matematycznego… dyktanda! Historie, stworzone przez Grzegorza Kasdepke będą zdecydowanie niecodzienne, a przy tym szalenie zabawne i ciekawe!

Do trzech odlicz!
Do trzech odlicz!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Dodam, że każdy rozdział kończy się matematyczną zabawą. Znajdziecie tu geometryczną wyszukiwankę, grę planszową z zegarami w roli głównej czy matematyczne zagadki. Będziecie mieli także szansę uciekać przed smokami (a uda się to tylko tym, którzy poprawnie wykonają kilka matematycznych działań). Nie zabraknie nawet przepisu na ciasteczka! Wszystkie proponowane przez autora zadania będą bardzo oryginalne i świetnie sprawdzą to, ile dzieci zapamiętały z lektury.

Uważam, że książka „Do trzech odlicz!” będzie świetną propozycją zarówno dla dzieci, które uwielbiają zadania matematyczne, jak i dla tych, które nie przepadają za liczeniem. Jestem przekonana, że fabuła pełna nietypowych bohaterów i ciekawe zadania, które przy okazji będą świetną zabawą, zarażą matematycznym bakcylem każdego! Zwłaszcza, że całość dopełniają urocze ilustracje Beaty Zdęby, które z pewnością rozśmieszą niejednego czytelnika.

Polecam książkę „Do trzech odlicz!” dzieciom od 6. roku życia. Książkę można czytać zarówno w ciągu dnia, jak i przed snem, choć z własnego doświadczenia wiemy, że po rozpoczęciu lektury trudno jest oderwać małych czytelników od liczenia!

Do trzech odlicz!
Do trzech odlicz!
Do trzech odlicz!
Grzegorz Kasdepke
Metryczka:
  • autor – Grzegorz Kasdepke
  • ilustrator – Beata Zdęba
  • wydawnictwo – Literatura
Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *