Najlepszy tata na świecie
3m+,  5+,  7+,  Książki

Najlepszy tata na świecie – recenzja

Zbliża się Dzień Taty i właśnie dlatego już dziś pragnę pokazać Wam tytuł, który będzie pięknym i bardzo wzruszającym dodatkiem do prezentu dla wszystkich Ojców, bez względu na to, jak małe (lub duże!) są ich dzieci. Skąd ta uniwersalność? Bo książka, o której mówię jest przecudownym pomnikiem ojcowskiej miłości i czułości, a na takową nigdy nie jest ani za wcześnie, ani za późno. Zobaczcie sami! Oto „Najlepszy tata na świecie”.

„Najlepszy tata na świecie” to w pewnym sensie pamiętnik, gdzie w prostych, a jednocześnie jakże esencjonalnych słowach, oraz pełnych emocji i przekazu ilustracjach, zamknięte zostało wszystko to, co stanowi istotę ojcostwa. Tata, główny bohater tej opowieści, został tatą stosunkowo niedawno. Wszystko wydaje mu się być nowe, może nieco zaskakujące, czasem trudne i po ludzku fizycznie i emocjonalnie obciążające. A jednak w każdej z tych sytuacji, nawet jeśli jest ona niełatwa, dostrzega wyjątkowość i cud, jaki jest zamknięty w miłości ojca do syna.

Tytułowy tata o swoich emocjach i przeżyciach opowiada w nadzwyczajny sposób, bo z dużą czułością i niemałym humorem. Pozwala sobie na szczerość, jednak osładza trudy i zmęczenie zachwytem nad nawiązującą się relacją ze swoim nowonarodzonym dzieckiem. I tak nieprzespane noce przedstawiane są jako wspólne zamiłowanie do nocnych spacerów, niezbyt ładnie pachnące pieluchy stają się miłymi prezentami, a płacz – wspólną tendencją do okazjonalnego narzekania (w końcu niedaleko pada jabłko od jabłoni!). I te unikalne połączenie humoru, miłości, ciepła i rodzicielskich trosk sprawia, że całość jest naprawdę bardzo wzruszająca!

Najlepszy tata na świecie
Najlepszy tata na świecie
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Ta książka jest prawdziwym uhonorowaniem wysiłków każdego taty. Autor w naprawdę wspaniały sposób opisuje trudy i wyzwania rodzicielstwa, a także piękno, płynące z rodzącego się uczucia i obserwacji zmian, które dotykają całą rodzinę. A i zamknięcie tego tytułu jest naprawdę wyjątkowe. W końcu te początki rodzicielstwa, nawet jeśli są niełatwe, stanowią zaledwie preludium wybornej, wspólnej przygody!

Gorąco polecam książkę „Najlepszy tata na świecie” nie tylko tatom i nie tylko z okazji Dnia Taty. To tytuł tak poruszający, tak piękny i tak niepowtarzalny, że każda rodzina powinna po niego sięgnąć, bo nie tylko opowiada on o cudownych emocjach, ale także zaprasza on do rozmów i wracania wspomnieniami do tych niepowtarzalnych, bo pierwszych, wspólnych chwil!

Najlepszy tata na świecie
Najlepszy tata na świecie
Metryczka:
  • autor – Nathaniel H’Limi
  • ilustrator – Nathaniel H’Limi
  • tłumacz – Marta Tychmanowicz
  • Wydawnictwo Babaryba
Link do strony wydawnictwa:

https://babaryba.pl/Najlepszy-tata-na-swiecie-ksiazka-uczucia-emocje-wrazenia-mlodego-taty


Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci