Przerysuj. Lustrzane rysowanie dla najmłodszych
3+,  5+,  Kreatywne,  Książki

Przerysuj. Lustrzane rysowanie dla najmłodszych – recenzja

Na Czytelniczym Podwórku pokazywaliśmy już kilka książek, dzięki którym dzieci mogły uczyć się rysować najróżniejsze przedmioty, postaci i zwierzęta, korzystając z prostych instruktarzy. Krok po kroku, powtarzając kreski autorów, młodzi odbiorcy mogli tworzyć swoje pierwsze rysunki. Czasem jednak odtworzenie proporcji dla małych rysowników jest nie lada wyzwaniem, dlatego dziś chciałam pokazać Wam nieco inny podręcznik rysunku. Ja sama doskonale pamiętam ze swojego dzieciństwa takie zadania rysownicze, jakie znajdziecie w tym tytule, i zawsze chętnie wypełniałam nimi czas jako dziecko. Cieszę się, że dziś moje dzieci też mogą korzystać z takich zabaw z ołówkiem. Zobaczcie zresztą sami – zapraszam Was do recenzji książki „Przerysuj. Lustrzane rysowanie dla najmłodszych”.

Kuba nie raz i nie dwa sięgał po najróżniejsze zabawy rysunkowe dla dzieci. Nierzadko mierzył się z trudnościami zarówno z powiększeniem czy pomniejszeniem przerysowywanego rysunku, by dostosować go do potrzeb własnej pracy. Gdy ja sama uczyłam się rysować, stawałam przed podobnymi trudnościami. Tata pomógł mi wtedy, ucząc mnie korzystania z siatki, która nanoszona na przerysowywany element i własną pracę, ułatwiała mi przeskalowanie tego, co rysowałam. Jest to rozwiązanie nie tylko banalnie wręcz proste, ale także pozwalające młodym, raczkującym rysownikom, nie zrazić się brakiem sukcesów. „Przerysuj. Lustrzane rysowanie dla najmłodszych” wykorzystuje takie właśnie siatki, by pokazać dzieciom, że rysowanie może dawać naprawdę wielką frajdę!

Co znajdziecie w tej książce? Dokładnie 52 rysownicze zadania! Każde z nich umieszczone zostało na prostej siatce. Lewa część rysunku jest nadrukowana, prawą zaś dzieci muszą odtworzyć, nanosząc na kratki poszczególne kreski i tworząc lustrzane odbicie drugiej połowy pracy. Taka konstrukcja zadania jest dużym ułatwieniem. Naniesiona na stronę siatka pomaga zachować właściwe proporcje i rozmieszczenie poszczególnych elementów, podobnie jak to, iż dzieci dorysowują połowę obrazka do istniejącej już części. Świetne jest też to, że autorka na końcu książki umieściła puste siatki! Możecie je wykorzystać do przerysowania każdego rysunku, który wpadnie Wam w oko, albo stworzenia własnej pracy.

Przerysuj. Lustrzane rysowanie dla najmłodszych
Przerysuj. Lustrzane rysowanie dla najmłodszych
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Jakie rysunki znajdziecie na poszczególnych stronach?

  • zwierzęta – lew, krab, owca, żółw, panda, koala – jest ich tu naprawdę mnóstwo, wybierajcie więc do woli,
  • jedzenie – od truskawek i arbuzów, przez marchew i buraka, po lody – mniam!
  • stwory – są tu i roboty, i potwory, każdy znajdzie coś dla siebie,
  • pojazdy – balon, rakieta i statek kosmitów skradły nasze serca, bez dwóch zdań,
  • budynki – latarnia morska i zamek są cudowne!
  • przedmioty – tu hitem jest stary telefon, taki z tarczą i prawdziwą słuchawką! Czad!

„Przerysuj. Lustrzane rysowanie dla najmłodszych” to świetna propozycja dla przedszkolaków, choć myślę, że dzieci w wieku wczesnoszkolnym też chętnie pobawią się z tym tytułem. Siatki są na tyle duże, a kreska wystarczająco gruba, by najmłodsi mogli doskonalić swoje zdolności manualne bez frustracji, wynikającej z nadmiernego rozbudowania obrazka czy zbyt dużego poziomu trudności. Same rysunki są miłe oku, przyjazne dziecku i po prostu urocze, więc praca z każdym z nich jest po prostu źródłem dużej radości. Osobiście jestem urzeczona tym tytułem i z dużą przyjemnością polecam go rodzicom dzieci w wieku 3-5 lat.

Przerysuj. Lustrzane rysowanie dla najmłodszych
Przerysuj. Lustrzane rysowanie dla najmłodszych
Metryczka:
  • autor – Joana Jesus
  • ilustrator – Joana Jesus
  • tłumacz – Monika Świda
  • Wydawnictwo Kropka
Link do strony wydawnictwa:

https://wydawnictwokropka.com.pl/ksiazki/68-prze-rysuj-lustrzane-rysowanie-dla-najmlodszych


Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!

Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci