Seria Pierwsza Książeczka
0+,  3m+,  6m+,  Książki

Książeczki kontrastowe – część 2

Jak wspominałam w pierwszej części recenzji (którą przeczytacie TU), na rynku znajdziecie mnóstwo przeróżnych książeczek kontrastowych. Dziś chciałabym Wam przybliżyć propozycje wydawnictwa Wilga oraz wydawnictwa Skrzat (seria „Pierwsza książeczka”). Zapraszam do lektury!

seria pierwsza książeczka

 

Książeczki kontrastowe wydawnictwa Wilga

Wydawnictwo Wilga podzieliło swoje książeczki kontrastowe na dwie kategorie wiekowe:

My kupiliśmy „Moje pierwsze obrazki” oraz „Jakie to ciekawe!”, gdyż obie zawierają miszmasz dziesięciu różnych obrazków (są w nich zarówno rośliny, jak i zwierzęta czy przedmioty codziennego użytku). Ilustracje są bardzo ładne, a przede wszystkim realistyczne, co pomaga dziecku rozpoznać przedmioty w otaczającym go świecie. Ponadto przedmiot przedstawiany na ilustracji jest błyszczący, co przykuwa uwagę dziecka.

książeczki kontrastowe wydawnictwa Wilga

Książki są solidnie wykonane, atrakcyjne i naprawdę warte polecenia. Często z nich korzystamy!

Seria „Pierwsze książeczki” wydawnictwa Skrzat

Wydawnictwo Skrzat ma w swoje ofercie aż siedem różnych książeczek kontrastowych, które polecają dla maluszków od 3. miesiąca życia – „Świat maluszka”, „Pokoik maluszka”, „Pojazdy”, „Owoce i warzywa”, „Zwierzaki”, „Zwierzaki na wsi” oraz „Zwierzaki w zoo”.

seria pierwsza książeczka

Książki są wykonane z dobrej jakości kartonu, a każda z nich zawiera 10 estetycznych i realistycznych obrazków. W przeciwieństwie do poprzednich serii, tu na sąsiednich stronach znajdują się ilustracje na tle tego samego koloru. Tym, co wyróżnia serię „Pierwsza książeczka” spośród innych książek kontrastowych jest to, że przy ilustracjach znajdziecie kolorowe napisy z zabawnymi odgłosami, które można skojarzyć z przedmiotem przedstawionym na obrazku. Moim zdaniem jest to duży atut tych książeczek – można dzięki temu do zabawy z maluszkiem zachęcić i zaangażować starsze dzieci. Nasz starszy syn bardzo lubi czytać i pokazywać te książki młodszemu bratu. Jest to bardzo fajny sposób na budowanie więzi i pozytywnych relacji pomiędzy dziećmi. Gorąco polecam tę serię!

Zapraszam do pozostałych recenzji dotyczących różnych książeczek kotrastowych:

Książeczki kontrastowe część 1

Książeczki kontrastowe część 3