0+,  3m+,  6m+,  Książki

Książeczki kontrastowe – część 3

W kolejnej, ostatniej już części dotyczącej książeczek kontrastowych chciałam zaprosić Was do recencji książek dla niemowląt z serii „Maluszek patrzy” oraz „Czu-Czu”. Miłej lektury!

Seria „Maluszek patrzy” wydawnictwa Galaktyka

W tej serii znajdziecie 8-stronicowe książeczki kontrastowe w dwóch formatach. Mniejsze (13x13cm) to „Kształty” i „Kwiatki”, zaś większe (16x16cm) to „Groszki”, „Kołysanka” i „Moja pierwsza książeczka”. Wydawca proponuje te tytuły dla dzieci w wieku 3 – 6 miesięcy.

Maluszek patrzy

Większość książeczek (poza „Kołysanką”) przestawia proste wzory, i wprowadza głownie barwy podstawowe. W książce „Kołysanka” znajdziecie już bardziej skomplikowane, wielokolorowe ilustracje, i wydaje mi się, że jest to jedyna pozycja z tej serii, której nie proponowałabym dla 3-miesięcznych maluszków. W moim odczuciu na obrazkach zbyt wiele się dzieje i obserwując reakcję dziecka odnoszę wrażenie, że maluch nie radzi sobie z taką ilością bodźców (odwraca wzrok, sprawia wrażenie poddenerwowanego). Pozostałe książeczki kontrastowe wydawnictwa Galaktyka są wg mnie odpowiednie dla „najnajów” i śmiało można po nie sięgać.

Maluszek patrzy

 

Książeczki i karty kontrastowe od Czu-Czu

Wśród propozycji Czu-Czu dla najmłodszych dzieci znajdziecie dwie książeczki kontrastowe w formie harmonijek. W książeczce dla 3-miesięcznych maluchów znajdziecie czarno-białe, proste wzory i ilustracje z drobnymi, czerwonymi akcentami. W drugiej, proponowanej dla 6-miesięcznych dzieci, znajdują się bardziej rozbudowane, kilkukolorowe ilustracje.

Czu-Czu "Co widzę?"

Obrazki w obu książkach są bardzo ładne, a same harmonijki są porządnie wykonane, mają spory format i w mojej opinii są atrakcyjne i warte uwagi. Co ciekawe, obie książeczki można zakupić w zestawie „Starter malucha”, gdzie dodatkowo znajdziecie obrazkowe karty z dziurkami, z których możecie zrobić piękną girlandę na łóżeczko.

Oprócz harmonijkowych książeczek Czu-Czu ma w swojej ofercie dwa zestawy kart kontrastowych na kółeczku (od urodzenia oraz od 3. miesiąca życia). Przyznam, że karty są fantastyczne. W każdym zestawie znajdziecie 10 kart z ilustracjami w pozytywie i negatywie. Obrazki są czarno-białe, z delikatnymi akcentami kolorystycznymi i moim zdaniem są po prostu śliczne. Samo kółeczko, na którym zamocowane są karty jest bardzo wygodne. Pozwala na swobodne obracanie kart, a także umożliwia zamocowanie zestawów na macie edukacyjnej czy budce wózka. Bardzo chętnie korzystamy z tych zestawów i z czystym sumieniem polecam je wszystkim rodzicom maluchów!

Czu-Czu - karty kontrastowe
Czu-Czu - karty kontrastowe
Zapraszam do poprzednich wpisów z recenzjami książeczek kontrastowych:

Książeczki kontrastowe część 1

Książeczki kontrastowe część 2