Wielka księga zagadek i łamigłówek
5+,  7+,  9+,  Książki,  Łamigłówki

Wielka księga zagadek i łamigłówek – recenzja

Nie wiem jak Wy, ale ja jako dziecko uwielbiałam zagadki i łamigłówki. Z resztą teraz także bardzo lubię siadać z Kubą i rozwiązywać różne zadania. Gdy zobaczyłam „Wielką księgę zagadek i łamigłówek” poczułam się jakbym wygrała na loterii! Skąd taka moja radość?

„Wielka księga zagadek i łamigłówek” to prawdopodobnie jedyna taka książka z zadaniami dla dzieci. Przede wszystkim, jak mówi sam tytuł, jest naprawdę WIELKA! W środku znajdziecie prawie 250 stron zadań. I to nie byle jakich! Są wśród nich m.in. labirynty, wykreślanki, sudoku, kolorowanki, zadania matematyczne, łamigłówki logiczne, szukanie różnic, dobieranie par, a nawet szyfry! Ogromna różnorodność sprawia, że tą książką po prostu nie można się znudzić!

wielka księga zagadek i łamigłówek
wielka księga zagadek i łamigłówek

Co więcej tematyka zadań również jest niesamowicie rozmaita. Każdy znajdzie coś dla siebie. Dzieci rozwiązując zagadki czy łamigłówki mogą:

 • razem z piratami żeglować po najdalszych morzach
 • poznać świat dinozaurów
 • przenieść się do czasów księżniczek, rycerzy i smoków
 • razem z detektywami łapać przestępców
 • warzyć eliksiry i mikstury z czarownicami
 • poznawać odległe galaktyki i podróżować z kosmitami
 • latać balonem lub odrzutowcem
 • bawić się z przeróżnymi zwierzętami
 • poznawać głębie mórz i oceanów.
Spis treści
Piraci

Niesamowite, prawda? Dzięki tak ogromnej różnorodności tematów księga ta idealnie nadaje się zarówno dla chłopców jak i dziewcząt. Każde dziecko będzie mogło przenieść się w świat swoich zainteresowań i świetnie się bawić łamiąc szyfry czy przechodząc labirynty.

Kolejnym ogromnym atutem księgi są wspaniałe, kolorowe ilustracje. Większość książek z zadaniami, z którymi mieliśmy do czynienia była czarno-biała. Tu znajdziecie bardzo ciekawe grafiki Nikoli Kucharskiej, które idealnie oddają klimat poszczególnych rozdziałów publikacji.

Moim zdaniem „Wielka księga zadań i łamigłówek” jest najlepszą książką z zadaniami, z jakiej mieliśmy okazję korzystać. Jest pięknie wydana, jej rozmiar jest bardzo efektowny, a duży wybór przeróżnych zadań nie pozostawia miejsca na nudę! Będzie to idealny prezent na Dzień Dziecka czy urodziny dla każdego małego fana zagadek! Polecam z pełną odpowiedzialnością!

„Wielką księgę zadań i łamigłówek” w atrakcyjnej cenie znajdziecie TU.

Auta
Kolorowanki
Dinozaury
wielka księga zagadek i łamigłówek
wielka księga zagadek i łamigłówek
Metryczka:
 • autor i ilustrator – Nikola Kucharska
 • wydawnictwo – GREG

A już wkrótce dodamy recenzję „Komiksowych łamigłówek Profesora Bazgroła i niesfornej szajki”, które już teraz znajdziecie w najpopularniejszych księgarniach! Zaglądajcie na Czytelnicze Podwórko!