Tata Oli rusza do akcji
7+,  9+,  Książki

Tata Oli rusza do akcji – recenzja

Karnawał powolutku dobiega końca i większość pociech ma już zapewne bale przebierańców za sobą. W tym okresie szkolne klasy zamieniają się w sale pełne pięknych księżniczek, dzielnych rycerzy, groźnych piratów, wielkich dinozaurów czy też robotów. Kreatywność przy wymyślaniu karnawałowych kostiumów niejednokrotnie wprawia w zdumienie. Tata Oli coś o tym wie! Sam uwielbia karnawał i zamierza poświęcić cały swój zapał i siły (oraz kilka domowych sprzętów), by pomóc Oli i Edkowi stworzyć wymyślne przebrania. Jakie? Zerknijcie do naszej recenzji i zobaczcie! Oto „Tata Oli rusza do akcji”!

Karnawał to arcyważne święto. Wie o tym każdy, a tata Oli nie jest tu żadnym wyjątkiem. No dobra, może tym razem odrobinę zapomniał o karnawałowej zabawie swoich dzieci, ale to wcale nie znaczy, że nie zdąży stworzyć im wyjątkowych, niebanalnych, jedynych w swoim rodzaju i całkowicie samodzielnie zrobionych kostiumów. Gdy tylko zabrał się do pracy, na jego twarzy dało się zauważyć przeogromny entuzjazm. Zdecydowanie większy, niż na twarzy Oli, która z niepokojem zaczynała spoglądać na tatę, rozmontowującego domowy odkurzacz tylko po to, by pomóc Oli przebrać się za robota. I choć kostium nie był może superwygodny i nie mogła w nim poruszać rękoma, to nie dało się ukryć, że był naprawdę megaświetny i bardzo oryginalny! I gdy nadszedł dzień karnawałowej zabawy, Ola po prostu nie mogła się doczekać końca lekcji i początku imprezy. Uśmiech spełzł jednak z jej twarzy, gdy na środku sali zobaczyła swojego tatę. W dodatku przebranego za pirata. I Edka, który dumnie paradował z deską klozetową na szyi, udając, no cóż, kibelek. Co Edek i tata odstawią tym razem? Sięgnijcie po książkę „Tata Oli rusza do akcji” i przekonajcie się sami!

Tata Oli rusza do akcji
Tata Oli rusza do akcji
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Jeśli jest na świecie tata, który może się pochwalić wyobraźnią całkowicie pozbawioną granic, to z pewnością jest to tata Oli. Kto jak kto, ale bohater książek Thomasa Brunstrøma i Thorbjørna Christoffersena skrywa w sobie ogromne pokłady kreatywności i fantazję tak wielką, że jest w stanie zaskoczyć każdego. Do tej pory najczęściej raczył nas swymi niestworzonymi opowieściami, zupełnie nieszkodliwie kłamiąc przy tym jak z nut. Tym razem jednak wspiął się na wyżyny swych możliwości i postanowił pomóc dzieciom stworzyć absolutne niebanalne kreacje karnawałowe. Edek przebrany za kibelek skradł nasze serca, a i strój Oli, skonstruowany z poświęceniem domowego AGD, naprawdę robił wrażenie.

Tata Oli oczywiście nie byłby sobą, gdyby czegoś nie zmalował. A już sam tytuł tej książki stawia mu poprzeczkę naprawdę wysoko. Nie da się ukryć, że tym razem poszedł na całość i wprawił w zdumienie zarówno rówieśników Oli, jak i nauczycieli. O tym jednak musicie przeczytać sami. Zapewniam jednak, że ubawicie się do łez! I przyznam, że jak zawsze jestem pełna podziwu tak dla humoru autora, jak i do talentu ilustratora do tworzenia iście kabaretowych scen. Co tu dużo mówić, kwintesencją dowcipu tej ksiażki była grafika, na której Edek zanadto wczuł się w swoją rolę 😉. I nie będę nawet próbować ukrywać, że „Tata Oli rusza do akcji” zdetronizował ulubioną przez nas do tej pory część, poświęconą planszówkom! Ta karnawałowa część to prawdziwy sztos!

Tata Oli rusza do akcji
Tata Oli rusza do akcji
Tata Oli rusza do akcji
Metryczka:
  • autor – Thomas Brunstrøm
  • ilustrator – Thorbjørn Christoffersen
  • tłumacz – Edyta Stępkowska
  • wydawnictwo Dwukropek
Zajrzyj także tu:

Tata Oli zostaje jutuberem – recenzja

Tata Oli nie umie przegrywać – recenzja

Tata Oli przeklina – recenzja

Kiedy tata Oli był mały – recenzja

Tata Oli jest chory – recenzja

Tata Oli nie chce być dorosły – recenzja

Obciachowe pomysły taty Oli – recenzja

Zwariowane wakacje taty Oli – recenzja

Link do strony wydawnictwa:

https://dwukropek.com.pl/ksiazki/tata-oli-rusza-do-akcji/


Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *