Tata Oli nie umie przegrywać
5+,  7+,  9+,  Książki

Tata Oli nie umie przegrywać – recenzja

Muszę się do czegoś przyznać. Nie umiem przegrywać. Do kwestii wygranej w grach planszowych podchodzę całkiem serio, choć muszę powiedzieć, że dzieci nauczyły mnie pokory przy planszówkowym stole 😊. Nie oznacza to oczywiście, że daję komukolwiek fory, ale od jakiegoś czasu po prostu odpuściłam i cieszę się wspólnym czasem z rodziną 😊. Jest jednak ktoś, kto trudnej sztuki radzenia sobie z porażkami jeszcze nie opanował. Domyślacie się kto, prawda? Tak, tata Oli nie umie przegrywać. I właśnie dziś chcemy pokazać Wam książkę, w której Ola, po raz kolejny zresztą, daje swojemu tacie ważną życiową lekcję. Zerknijcie!

Ola nie do końca lubi rywalizację z tatą… Lubi spędzać z nim czas, uwielbia wspólne zabawy, ale gdy tylko na horyzoncie pojawia się widmo wygranej, z tatą Oli zaczynają dziać się dziwne rzeczy. W chowanego nieładnie oszukuje. W wyścigach nie zważa na nic i na nikogo (zdarza mu się wywrócić czyjś wózek sklepowy lub wpaść na stojak na gazety!). A gdy już wygra, staje się naprawdę nie do zniesienia. Ola zaczyna mieć zachowania taty dość. Szalę goryczy przelewa zaś pewna rozgrywka w eurobiznes. Gdy Ola stawia kolejne domki i hotele, a tata bliski jest bankructwa, dzieje się coś, czego dziewczynka zupełnie się nie spodziewała. Tata Oli z impetem wywraca planszę i udaje, że był to wypadek. Właśnie wtedy Ola dochodzi do bardzo ważnego wniosku… Tata po prostu nie umie przegrywać! Co teraz zrobi Ola? Zobaczcie sami!

Tata Oli nie umie przegrywać
Tata Oli nie umie przegrywać
Tata Oli nie umie przegrywać
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Thomas Brunstrøm i Thorbjørn Christoffersen ponownie z humorem i godnym podziwu dystansem opowiadają o niełatwych relacjach rodziców i dzieci. Tym razem pokazują, że dorośli są naprawdę kiepscy w przegrywaniu. Tata Oli jest zaś w tym naprawdę najgorszy. Ola jednak postanawia swoim zwyczajem dać tacie nauczkę i pokazać mu, że w grze nie chodzi o wygrywanie, a o bycie razem. Prawda, że przesłanie tej części jest po prostu wyborne?

Jak zawsze w serii poświęconej Oli i jej tacie możemy liczyć na porządną dawkę dobrego, momentami wręcz karykaturalnego dowcipu, zarówno w tekście jak i w warstwie graficznej. Tata Oli nie zwalnia tempa i jest po prostu sobą, Edek swoim zwyczajem jest prawdziwym mistrzem drugiego planu, Ola niezmiennie urzeka swoim sprytem i inteligencją, a mama Oli… dalej pozostaje zagadką 😉! Całość zaś niezmiennie doprowadza do łez ze śmiechu tak dzieci, jak i dorosłych. I co tu dużo mówić, ponownie z niecierpliwością wypatrujemy kolejnego tomu ich przygód. A tymczasem polecamy książkę „Tata Oli nie umie przegrywać” wszystkim czytelnikom od 5. roku życia.

Tata Oli nie umie przegrywać
Tata Oli nie umie przegrywać
Metryczka:
  • autor – Thomas Brunstrøm
  • ilustrator – Thorbjørn Christoffersen
  • tłumacz – Edyta Stępkowska
  • Wydawnictwo Dwukropek
Szukacie recenzji pozostałych przygód taty Oli? Zerknijcie tu:

Kiedy tata Oli był mały – recenzja

Obciachowe pomysły taty Oli – recenzja

Tata Oli już nie chce być dorosły – recenzja

Zwariowane pomysły taty Oli – recenzja

Tata Oli jest chory – recenzja

Tata Oli przeklina – recenzja

Link do strony wydawnictwa:

https://dwukropek.com.pl/ksiazki/tata-oli-nie-umie-przegrywac/


Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci