Rysowanie krok po kroku. Diznozaury
5+,  7+,  Kreatywne,  Książki,  Łamigłówki

Rysowanie krok po kroku. Dinozaury (i nie tylko) – recenzja

Już niedługo dzieci rozpoczną ferie świąteczne, a niedługo po nich te zimowe. Jeśli aura będzie sprzyjająca, staną się one idealną okazją do beztroskiej zabawy w śniegu. A jeśli pogoda za oknem spłata nam figla, przyda się coś, co wypełni dzieciom czas kreatywną zabawą. Właśnie dlatego już dziś chcemy pokazać Wam dwa tytuły od Wydawnictwa Wilga, które są świetną inspiracją do ciekawych aktywności, idealnych na zimowe popołudnia i wieczory. Zerknijcie razem z nami co kryją książki „Rysowanie krok po kroku. Dinozaury” oraz „100 zadań i zabaw dla każdego”.

„Rysowanie krok po kroku. Dinozaury”

Nie jest żadną tajemnicą, że dinozaury fascynują niemal każdego 7-latka. Jest w prehistorii i paleontologii coś niezwykle ekscytującego. Coś, co sprawia, że książki o wielkich gadach są tymi, które znajdują się w większości domowych biblioteczek. Dziś jednak nie chciałam pokazywać Wam kolejnego atlasu czy dinopedii (a zapewniam, że tych na naszych półkach naprawdę nie brakuje), a coś zupełnie innego, mianowicie książkę, która każdemu dziecku pomoże stworzyć swoje własne rysunki z dinozaurami w roli głównej. I nie będzie miało znaczenia, czy Wasza pociecha woli tyranozaura, czy może diplodoka, triceratopsa lub welociraptora. W tym poradniku rysunku znajdziecie instruktaże, pozwalające Wam narysować niemal wszystkie najbardziej popularne dinozaury!

Każda rozkładówka tego tytułu to osobny tutorial, pozwalający w kilku (od czterech do ośmiu) krokach stworzyć rysunek najbardziej rozpoznawalnych prehistorycznych gadów. Znajdziecie tu instruktarze, pozwalające narysować pterodaktyla, stegozaura, tyranozaura, zaurolofa, elasmozaura i wiele innych wielkich jaszczurów, ale nie tylko! Autorka nie zapomniała bowiem o tym, by odbiorów książki przeprowadzić także przez stworzenie dinozaurom odpowiedniego tła. W książce znajdziecie więc także miejsce na wprawkę w rysowaniu palm, wulkanów, meteorytów, a nawet… szkieletów czy paleontologów! W końcu skoro temat dotyczy dinozaurów, to musi zostać on ugryziony z każdej strony 😉.

Same instruktarze są przejrzyste, choć może niektóre z rysunków mogłyby być odrobinę większe. Uważam, że poprawiłoby to komfort małego odbiorcy, który stawiając pierwsze kroku w rysowaniu może mieć problem z przeskalowaniem rysunku na drugiej części rozkładówki, która pozostawia zdecydowanie więcej miejsca na swobodną pracę młodego artysty. Sądzę jednak, że jest to drobiazg, który umknie uwadze dzieci, zwłaszcza w zestawieniu z uroczą estetyką ilustracji i samą tematyką tego tytułu.

Dużym atutem książki „Rysowanie krok po kroku. Dinozaury” są pozostawione co kilka stron rozkładówki z tłem, przeznaczonym do dowolnego kreowania przez młodych rysowników. Jakie prehistoryczne gady będą widniały na Waszych lądowych czy morskich pejzażach? Bardzo jestem ciekawa!

Rysowanie krok po kroku. Diznozaury
Rysowanie krok po kroku. Diznozaury
Rysowanie krok po kroku. Diznozaury
Rysowanie krok po kroku. Diznozaury
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

100 zadań i zabaw dla każdego

W domu mamy naprawdę mnóstwo książek z zadaniami dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Dziś chcielibyśmy pokazać Wam kolejną, tym razem przygotowaną przez Wydawnictwo Wilga. „100 zabaw i zadań dla każdego” to zbiór propozycji przeróżnych aktywności, idealnych na wypełnienie długich jesienno-zimowych wieczorów. Znajdziecie tu planszę do gry w kółko i krzyżyk, grę, pozwalającą w wyniku losowania stworzyć najróżniejsze zabawne roboty, a także propozycję rodzinnej zabawy w łapki, będącej idealnym treningiem spostrzegawczości. Co prawda uważam, że tych rodzinnych aktywności jest troszkę mało w stosunku do porcji zadań do indywidualnego wykonania (wierzę jednak, że w niektórych okolicznościach będzie to atutem tego tytułu), jednak różnorodność tych drugich naprawdę godna jest pochwały.

Wśród zabaw i zadań znajdziecie:

  • aktywności ćwiczące spostrzegawczość, w tym wyszukiwanie różnic i podobieństw
  • kolorowanie zgodnie z kluczem
  • zadania doskonalące ćwiczenie w zakresie do 20
  • ćwiczenia, uruchamiające wyobraźnię i kreatywność
  • rysunkowe sudoku
  • najróżniejsze labirynty
  • rysowanie krok po kroku
  • najróżniejsze zabawy, mające po prostu wywołać uśmiech na twarzach młodych odbiorców.

Każda rozkładówka to dwie tematycznie spójne propozycje aktywności. Poszczególne rodzaje zadań nie powtarzają się zbyt często, dzięki czemu zabawa z tym tytułem nie ma szans się znudzić, nawet jeśli książka zostanie „połknięta” w jeden wieczór. Wszystko zaś zostało podane w bardzo przyjemnej formie graficznej, która skusi zarówno chłopców, jak i dziewczynki.

100 zadań i zabaw dla każdego
100 zadań i zabaw dla każdego
100 zadań i zabaw dla każdego
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Podsumowanie

„Rysowanie krok po kroku. Dinozaury” oraz „100 zdań i zabaw dla każdego” to dwie naprawdę udane książki  aktywnościowe dla dzieci od 6. roku życia. Ciekawie przygotowane, wypełnione bardzo kolorowymi i miłymi oku ilustracjami zachęcają do wspólnej zabawy z tymi tytułami. Jestem pewna, że starsze przedszkolaki i dzieci w wieku wczesnoszkolnym będą urzeczone obiema książkami i spędzą z nimi naprawdę miłe chwile.

100 zadań i zabaw dla każdego
100 zadań i zabaw dla każdego
Metryczka:
  • autor i ilustrator – Ewelina Protasewicz
  • Wydawnictwo Wilga
Zajrzyjcie także tu:

Gwiazdkowe pomysły i projekty krok po kroku – recenzja


Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *