Gwiazdkowe pomysły i projekty krok po kroku
5+,  7+,  9+,  Kreatywne,  Książki

Gwiazdkowe pomysły i projekty krok po kroku – recenzja

Lubicie kreatywnie spędzać czas ze swoimi pociechami? A może cenicie sobie nietuzinkowe, ręcznie robione dekoracje świąteczne? Jeśli szukacie ciekawych inspiracji na samodzielnie wykonane ozdoby świąteczne to koniecznie zajrzyjcie razem z nami do książki „Gwiazdkowe pomysły i projekty krok po kroku”. Znajdziecie tam mnóstwo świątecznych dodatków, które wasze dziecko może wykonać samodzielnie (lub z niewielką pomocą dorosłego), wykorzystując proste artykuły papiernicze.

„Gwiazdkowe pomysły i projekty krok po kroku” to 34 krótkie instrukcje, które pomogą dzieciom we własnoręcznym stworzeniu świątecznych dekoracji lub drobnych upominków dla najbliższych. Są to proste projekty, do których wykonania potrzebne będą podstawowe materiały papiernicze oraz rzeczy, które z pewnością każdy z nas znajdzie gdzieś na dnie szafy lub w pudełku ze „szpargałami”. Cała książka podzielona została na trzy rozdziały. Jakie inspiracje zostały zawarte w każdym z nich?

Dekoracja stołu

Moim zdaniem najpiękniejsze ozdoby wigilijnego stołu to te, które zostały zrobione przez dzieci! Ich zaangażowanie w wykonanie każdego detalu i radość z gotowego dzieła dodają każdej rzeczy niezwykłego uroku. W tym rozdziale autorzy pokażą dzieciom proste propozycje wykonania przeróżnych świątecznych dekoracji. O dziwo, wiele z nich stworzycie z użyciem produktów, które z pewnością macie w domu! Nie wierzycie? Kawałek kartonu, farby plakatowe, klej, nożyczki i… rozpoczęta torebka makaronu wystarczą, by stworzyć piękną choinkę lub wieniec adwentowy! Rolka po papierze toaletowym, flamastry i kolorowy papier pozwolą zrobić zimowy teatrzyk z udziałem renifera, bałwanka, a nawet Mikołaja w kominie. A z pustego słoika można wyczarować piękny lampion – wystarczą farby, papierowa taśma i lampa lub świeczka! Znajdziecie tu też pomysły na oryginalny serwetnik, piękną dekorację świecy czy świąteczne dekoracje z papieru.

Gwiazdkowe pomysły i projekty krok po kroku
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci
Ozdoby choinkowe

Resztki włóczki zalegają gdzieś w szafie? Nie wiecie co zrobić ze skarpetkami bez pary? A może spaliła się kolejna żarówka? Może trudno w to uwierzyć, ale wszystkie te rzeczy możecie wykorzystać, by wraz z dziećmi wykonać jedyne w swoim rodzaju ozdoby na choinkę! Ze skarpetek i guzików wyczarujecie bałwanki, włóczka i odrobina kleju pomoże stworzyć cudne bombki. Zużytym żarówkom czy patyczkom po lodach również możecie dać drugie życie! Odrobina brokatu, klej, farby i kawałek wstążki to jedyne, czego będziecie potrzebować, by z potencjalnych śmieci stworzyć małe domowe arcydzieła! Nie zabraknie tu również inspiracji z użyciem lasek cynamonu czy suszonych plastrów pomarańczy.

Gwiazdkowe pomysły i projekty krok po kroku

 

Gwiazdkowe upominki

Ten rozdział jest zdecydowanie moim ulubionym! To tu znajdziecie pomysły na własnoręcznie wykonane prezenty dla najbliższych. Świąteczne kartki? Samodzielnie wykonane opakowania na prezenty? A może serduszka z masy solnej? Z książką „Gwiazdkowe pomysły i projekty krok po kroku” realizacja tych pomysłów będzie bardzo prosta! Wystarczą kartki kolorowego papieru, klej, kredki, farbki i flamastry, a uda Wam się wyczarować mnóstwo przepięknych świątecznych drobiazgów dla bliskich! Z pewnością dzieci będą zachwycone, mogąc wręczyć najbliższym samodzielnie wykonane podarunki!

Gwiazdkowe pomysły i projekty krok po kroku

 

Podsumowanie

„Gwiazdkowe pomysły i projekty krok po kroku” to fantastyczna inspiracja to rodzinnego i kreatywnego spędzenia przedświątecznego okresu! Jestem przekonana, że wspólna zabawa i radość tworzenia pomogą przywołać niepowtarzalną atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Propozycje, które znajdziecie w tej książce są proste, a mimo to pozwalają wyczarować małe dziecięce arcydzieła. Wszystkie instrukcje są jasno sformułowane, a każdemu krokowi towarzyszy ilustracja pomocnicza, dzięki czemu z projektami spokojnie poradzą sobie dzieci w różnym wieku.

W moim odczuciu „Gwiazdkowe pomysły i projekty krok po kroku” to książka, po którą możecie sięgnąć z dziećmi już od 5. roku życia. Czasem mogą one potrzebować Waszej pomocy, ale w końcu czy jest coś wspanialszego, niż wspólne spędzanie czasu przy tworzeniu czegoś pięknego z niczego?

Gwiazdkowe pomysły i projekty krok po kroku
Gwiazdkowe pomysły i projekty krok po kroku
Gwiazdkowe pomysły i projekty krok po kroku
Metryczka:
  • tekst – zespół redakcyjny
  • ilustrator – Natalia Berlik
  • wydawnictwo – Wilga
Jeśli szukacie innych świątecznych tytułów, to zajrzyjcie koniecznie tu:

Najlepsze świąteczne książki dla dzieci – zestawienie


Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *