Magiczny sklep z prezentami
3+,  5+,  Książki

Magiczny sklep z prezentami – recenzja

Co podarować najbliższym z okazji świąt Bożego Narodzenia? Myślę, że każdy z nas, bez względu na wiek, co roku zadaje sobie właśnie to pytanie. Znalezienie idealnego prezentu, który nie tylko sprawi radość obdarowanemu, ale także będzie wyrazem naszych uczuć, to nie lada sztuka. Czasem myślę, że przydałby się taki magiczny sklep, w którym sprzedawcy potrafiliby wyczarować upominki doskonale oddające nasze intencje… Ale zaraz, zaraz! Przecież taki sklep istnieje! Przekonał się o tym pewien Bartek, który właśnie teraz zabierze Was na krótką wycieczkę i pokaże Wam co kryje „Magiczny sklep z prezentami” 😉.

Bartek bardzo się smucił. Zbliżały się święta, a jego tata niepokoił się, że w tym roku nie wystarczy im pieniędzy na świąteczne upominki. Chłopiec pragnął, by tata choć na chwilę zapomniał o problemach i w wigilijny wieczór poczuł w sercu spokój i radość. Chciał także podarować coś wyjątkowego siostrzyczce i babci. Tylko jak to zrobić, gdy w kieszeni ma zaledwie parę złotych?

Gdy Bartek tonął w swoich dość niewesołych myślach, błądząc wśród skąpanych w świątecznych światełkach sklepowych witryn, wpadł na… polarnego niedźwiedzia! Jak to możliwe, że elegancki biały miś mknął przez miasto, tłumacząc potrąconym przechodniom, że spieszy się do pracy? Gdy tylko Bartek ochłonął po zderzeniu z niedźwiedziem, jego oczom ukazał się widok, tłumaczący niemalże wszystko! Tuż przed nim pojawił się skąpany w świetle dom handlowy, a nad nim szyld… Magiczny sklep z zabawkami! Tak, to było właśnie to miejsce, które mogło tchnąć trochę radości w nadchodzące święta! Czy wśród sklepowych półek Bartek znajdzie idealne prezenty dla taty, babci i siostry? I czy znajdzie tam radość, której tak brakuje ostatnio w domu chłopca? Sprawdźcie sami!

Magiczny sklep z prezentami
Magiczny sklep z prezentami
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Opowieść o Bartku i niezwykłym sklepie, pełnym nietypowych, a jednocześnie jakże pięknych podarunków, jest po prostu cudna. Ta prosta, a jednocześnie jakże głęboka i esencjonalna w treści historia kryje w sobie niezwykle uniwersalną prawdę! Otóż obserwując przygodę Bartka dzieci zobaczą, iż prawdziwe prezenty tak naprawdę kryją się nie w ozdobnych torebkach i kolorowych pakunkach, a w naszych sercach. Tak, zdecydowanie te najcudowniejsze podarunki nie są ani kosztowne, ani wielkie. I myślę, że Maudie Powell-Tuck stworzyła książkę, w której za pomocą pełnej magii przenośni świetnie to dzieciom wytłumaczy.

Nie sposób nie wspomnieć o szacie graficznej tej opowieści. „Magiczny sklep z prezentami” to książka tonąca w świetle. Pełne złotych lampek, skrzących się płatków śniegu i błyszczących, świątecznych dekoracji ilustracje osładzają całą historię i rozgrzewają serca małych czytelników, którzy zapewne nie raz w czasie lektury poczują się wzruszeni. Trudno bowiem nie współodczuwać z Bartkiem, gdyż narracja, choć jest nieskomplikowana, to niesie ze sobą spory ładunek emocjonalny. W końcu każdy pragnąłby, aby święta były pełne radości i wolne od trosk. Na szczęście cała historia jest wspaniale zrównoważona, a na koniec pozostawia po sobie przyjemne ciepło…

Polecam tę książkę do rodzinnego czytania z dziećmi już od 3. roku życia. Ciekawa jestem, jakie prezenty Wy znaleźlibyście w magicznym sklepie 😉!

Magiczny sklep z prezentami
Magiczny sklep z prezentami
Metryczka:
  • autor – Maudie Powell-Tuck
  • ilustrator – Hoang Giang
  • tłumacz – Ewa Kleszcz
  • Wydawnictwo Wilga
Link do strony wydawnictwa:

https://www.gwfoksal.pl/magiczny-sklep-z-prezentami-maudie-powell-tuck-sku86c6782e11eee9c06921.html


Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Jeden Komentarz