Tata. Człowiek, mit, legenda
3+,  5+,  7+,  Książki,  Picturebooki

Tata. Człowiek, mit, legenda – recenzja

Jeśli szukacie książki idealnej na Dzień Taty, to mam dla Was coś, co z pewnością Was zachwyci! Jest to cudownie zilustrowana opowieść, pełna ciepła, płynącego z relacji między tatą a dzieckiem, a także rewelacyjnego, łączącego pokolenia humoru. Trudno o wspanialszy pomnik ojcostwa! Zerknijcie więc razem z nami do fenomenalnej nowości, którą wydawnictwo Znak Emotikon uraczyło nas tuż przed obchodami święta wszystkich Ojców. Oto „Tata. Człowiek, mit, legenda”!

Przez tę książkę przeprowadzi nas pewien chłopiec. W prostych słowach opisuje on swojego tatę, przytaczając przeróżne anegdoty z codziennego życia jego rodziny. Z opowieści naszego narratora dość szybko wyłania się sylwetka tytułowego taty, postaci niezwykłej, wyjątkowej i bo… kochanej całym sercem przez swojego kilkuletniego syna. Jaki jest tata, ów człowiek, mit i legenda? Nie ma wątpliwości, że dla naszego narratora jest on superbohaterem!

„Silniejszy niż Wielka Stopa. Potężniejszy niż Thor!”* – tak o ojcu opowiada chłopiec. Już od pierwszej strony widać, że mężczyzna jest dla kilkulatka prawdziwym idolem! I nikt nie ma wątpliwości, jak do tego doszło. Otóż tata robi po prostu wszystko, by żagle możliwości jego syna każdego dnia wypełniał wiatr jego miłości! Czasem dzieje się to dzięki wspólnym zabawom. Chwilami dzięki drobnym niepowodzeniom, które przeradzają się w rodzinne zabawne historyjki (jak choćby ta o płynącym w tatowych żyłach paliwie rakietowym, owocującym mandatem, pewnie niejednym zresztą). I choć tata chłopca, jak pewnie wielu ojców, bywa tak zmęczony, że czyta z zamkniętymi oczami, to absolutnie zawsze ma dla swojego dziecka czas na dobre słowo i mnóstwo czułości!

Tata. Człowiek, mit, legenda
Tata. Człowiek, mit, legenda
Tata. Człowiek, mit, legenda
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Książka, która powstała ze współpracy pisarza i muzyka Mifflina Lowe oraz cenionego hiszpańskiego rysownika Daniego Torrenta, wlewa w serca czytelników mnóstwa ciepła. Jest ona wspaniałą okazją do celebracji więzi ojców ze swymi dziećmi, a także doskonałą zachętą dla każdego młodego odbiorcy do stworzenia rysopisu swojego własnego, osobistego taty-legendy. Jakie supermoce posiada Wasz tata? Czy jest fenomenalnym detektywem? Czy potrafi pocieszyć Was zawsze i wszędzie? A może ma zupełnie inne, równie niesamowite umiejętności?

Gorąco polecam książkę „Tata. Człowiek, mit, legenda” do wspólnej lektury z dziećmi już od 3. roku życia. Jest to naprawdę przepiękna opowieść, która zaprasza do pielęgnowania rodzinnych więzi i sprawia, że ma się chęć podążać za głównymi bohaterami tej książki w dążeniu ku wielkim marzeniom i równie wielkiej miłości dziecka i rodzica! Ja jestem tą książką oczarowana. Trudno o piękniejszą treść, w dodatku dopełnioną tak cudownymi, pełnymi emocji i zaskakujących scen ilustracjami. Całość ma się ochotę czytać bez końca! Moim zdaniem nie znajdziecie lepszego prezentu na Dzień Taty.

Tata. Człowiek, mit, legenda
Metryczka:
  • autor – Mifflin Lowe
  • ilustrator – Dani Torrent
  • tłumacz – Agnieszka Szling
  • Wydawnictwo Znak Emotikon

*cytat pochodzi z książki „Tata. Człowiek, mit, legenda” – Mifflin Lowe, Dani Torrent, Wydanictwo Znak Emotikon, 2022.

Link do strony wydawnictwa:

https://www.znak.com.pl/ksiazka/tata-czlowiek-mit-legenda-lowe-mifflin-222746


Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *